Rok:

Inteligentnie i płynnie. Linia biznesowa intralogistyka w ASTOR z marką własną EtE®flow

Linia biznesowa intralogistyka to strategiczna odpowiedź na potrzebę większej specjalizacji procesów zachodzących w zakładach produkcyjnych i fabrykach w zakresie automatyzacji i robotyzacji transportu magazynowego i wewnątrzzakładowego.  

czytaj więcej

Kosmiczne przyspieszenie w transformacji produkcji. NASA w ASTOR jako odpowiedź na potrzeby klientów

4.0 na dobre rozgościło się przemysłowym świecie. Żyjemy w czasach, w których Czwarta Rewolucja Przemysłowa wkracza także w obszar sprzedaży. Jak bardzo i co oznacza NASA odpowiada Tomasz Michałek, członek zarządu ASTOR, szef sprzedaży i marketingu w ASTOR

czytaj więcej

AVEVA PI System [dawniej OSIsoft PI System] od teraz w polskiej dystrybucji ASTOR

AVEVA PI System to najbardziej zaawansowane rozwiązanie do zarządzania danymi procesowymi. I kolejny, wyższy poziom w cyfrowej transformacji fabryk i zakładów produkcyjnych.  

czytaj więcej

ASTOR wspiera MŚP w transformacji technologicznej w ramach EDIH hub4industry

Mapa drogowa automatyzacji czy analiza zwrotu z inwestycji w technologię AI to tylko dwie z sześciu usług dla firm z sektora MŚP, jakie oferuje ASTOR w ramach EDIH.  

czytaj więcej

ASTOR i jego myśl inżynierska oraz menedżerska docenione w Japonii

28 listopada 2023 r. w Japonii, w Tokio odbyło się globalne spotkanie partnerów Kawasaki Robotics. ASTOR otrzymał nagrodę za jakość współpracy.  

czytaj więcej

Stefan Życzkowski uhonorowany Krakowskim Dukatem

24 listopada 2023 r. podczas święta 173. rocznicy powstania Izby Przemysłowo-Handlowej, prestiżowym Krakowskim Dukatem uhonorowany został Stefan Życzkowski, założyciel i wieloletni prezes ASTOR.  

czytaj więcej

ASTOR i "Pakt dla klimatu" podczas Kongresu OEES '23

Energia społeczna i jej generatory były motywem przewodnim 8. edycji Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit [21-22 listopada 2023].  

czytaj więcej

Robot Astorino wspiera edukację w krośnieńskim "Elektryku"

Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie, znany od lat jako "Elektryk, zyskał narzędzie do nowoczesnej edukacji zawodowej.  

czytaj więcej

Wszystkie technologie od ASTOR na Warsaw Industry Week 2023

ASTOR, czołowy dostawca inteligentnych technologii dla przemysłu, zaprasza na targi WIW 2023, które odbędą się w dniach 24-26 października w Nadarzynie.  

czytaj więcej

ASTOR i AGH w Krakowie z umową o współpracy. Biznes dla nauki – nauka dla biznesu

28 września br. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz firma ASTOR podpisały umowę o współpracy. To przykład budowania synergii między biznesem a środowiskiem naukowym.   

czytaj więcej

Wyróżnienie w konkursie CFO Roku 2023 dla CFO ASTOR

22 września br. w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Konkursu CFO Roku 2023. Decyzją  konkursowego Jury wyróżniono Michała Wojtulewicza, wiceprezesa  ds. finansowych w ASTOR.  

czytaj więcej

Dni Otwarte ASTOR 2023. Roboty i wiele więcej

Dni Otwarte ASTOR edycja 2023 odbędą się w dniach 7-8 października. W gościnne progi tym razem zapraszają dwa krakowskie robotowe centra ASTOR: Robotics Center i Intralogistic Center.

czytaj więcej

Jak skopiować fabrykę, czyli cyfrowy bliźniak 4.0 w białej księdze od ASTOR

„Cyfrowy bliźniak 4.0. Jak budować cyfrowe bazy wiedzy w przemyśle”  to najnowsza, czwarta już, publikacja ASTOR w nurcie Przemysłu 4.0.

czytaj więcej

Zespół Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie rozpoczyna partnerską współpracę z ASTOR

Umowę w imieniu Szkoły podpisała Katarzyna Sutor, dyrektor Zespołu Szkół w Żegocinie, a w imieniu firmy ASTOR - Małgorzata Hadwiczak, lider ds. edukacji 4.0 i dyrektor oddziału ASTOR Katowice.

czytaj więcej

ASTOR w gronie Best Managed Companies wg Deloitte

ASTOR został laureatem drugiej edycji plebiscytu dla firm prywatnych Best Managed Companies Poland, organizowanego przez firmę doradczą Deloitte.

czytaj więcej

ASTOR Ambasadorem Polskiej Gospodarki w kategorii Kreator Rozwiązań XXI w.

25 maja 2023 r. w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w organizowanym przez Business Centre Club konkursie Ambasador Polskiej Gospodarki. ASTOR został jego laureatem w kategorii Kreator Rozwiązań XXI w.

czytaj więcej

ASTOR wśród laureatów prestiżowego konkursu Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2023

25 maja 2023, Instytut Great Place To Work ogłosił listę Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2023. ASTOR, w kategorii firm zatrudniających poniżej 500 osób, znalazł się na 14 miejscu.

czytaj więcej

ASTOR i InterMarium wspólnie dla rozwoju inteligentnej intralogistyki

11 maja br. w ASTOR Innovation Room w Krakowie, firmy ASTOR oraz InterMarium podpisały list intencyjny o wzajemnej współpracy w zakresie przygotowania modeli symulacyjnych.

czytaj więcej

Jubileusz 35-lecia ASTOR w duchu wolności i odpowiedzialności

Wolność i odpowiedzialność wyzwala innowacyjność – mówił Stefan Życzkowski – współzałożyciel i wieloletni prezes ASTOR, podczas jubileuszowej gali, która miała miejsce 22 kwietnia 2023 w Operze Krakowskiej.

czytaj więcej

Coboty od Kawasaki Robotics - nowość w ofercie ASTOR

W 2023 wprowadzamy do oferty rozwiązania z zakresu cobotyki.

czytaj więcej

CKPiDN w Mielcu: innowacyjne metody nauczania w klasach o profilu technik robotyk, z robotami Astorino

Od 2022 roku mieleccy uczniowie mają możliwość innowacyjnej nauki robotyki przemysłowej z robotami edukacyjnymi Astorino. Placówka zakupiła na ten cel 4 roboty.

czytaj więcej

ASTOR z certyfikatem Great Place to Work i zaufaniem na poziomie Great

Otrzymany z początkiem stycznia 2023 raport z wynikami badania przeprowadzanego przez Instytut Great Place to Work Polska potwierdza, że ASTOR jest świetnym miejscem pracy.

czytaj więcej

ASTOR podsumował 2,5 roku współpracy sponsorskiej z Wisłą Kraków

W grudniu 2022 roku, ASTOR podsumował 2,5 roku współpracy sponsorskiej z Białą Gwiazdą.

czytaj więcej

Robot edukacyjny Astorino do nauki robotyki przemysłowej - polski produkt firmy ASTOR w światowej dystrybucji koncernu Kawasaki Robotics.

W dn. 23.11.2022 została podpisana oficjalna umowa o dystrybucji robotów edukacyjnych Astorino, produkcji polskiej firmy ASTOR przez japoński koncern Kawasaki Robotics.

czytaj więcej

Stan świata i świat w obliczu nowych wyzwań według Polskiej Akademii Umiejętności, cz.1

18 października 2022 r. odbyły się obchody jubileuszu 150-lecia Polskiej Akademii Umiejętności. Wydarzenie to, jak mówi prof. Jan Ostrowski, prezes PAU, jest przede wszystkim spojrzeniem w przyszłość.

czytaj więcej

Robot Astorino wspiera rozwój młodych inżynierów i metodykę edukacji robotyki przemysłowej

Nauczyciele i uczniowie klas o profilu technik robotyk i technik mechatronik oraz grupy studentów na kierunkach związanych z robotyką poznają nową jakość nauczania i uczenia się robotyki.

czytaj więcej

ASTOR Innovation Room 4.0 z tytułem "The Best of Industry 4.0"

4 października 2022 w Katowicach, podczas uroczystej gali, ASTOR Innovation Room 4.0 wyróżniony został tytułem The Best of Industry 4.0” w kategorii "Technologie".

czytaj więcej

Raport: IDC i ASTOR o cyfrowych technologiach w przemyśle. Trendy i predykcje na niepewne czasy

Według Global Innovation Index 2020 Polska znajduje się na pod koniec trzeciej dziesiątki najbardziej innowacyjnych gospodarek.

czytaj więcej

Weekend z robotami czyli Dni Otwarte ASTOR po raz szósty

Dni Otwarte ASTOR edycja 2022 odbędą się w dniach 10-11 września. W gościnne progi ponownie zaprasza ASTOR Robotics Center w Krakowie.

czytaj więcej

Współpraca ASTOR z Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii

Ewaluacja projektów, testy aplikacji i szkolenia z robotyki w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii to synonim budowania kompetencji przyszłości.

czytaj więcej

I Forum Intralogistyki. Mobilnie w przyszłość z Mobile Industrial Robots A/S dzięki ASTOR i ProCobot

22 września w Warszawie, odbędzie I Forum Intralogistyki, którego organizatorami są ASTOR i ProCobot. Partnerem strategicznym Forum została firma Mobile Industrial Robots A/S.

czytaj więcej

Gwiazda dla Gwiazdy, czyli Astraada gra z Wisłą Kraków w Fortuna 1. Lidze w sezonie 2022/2023

16 lipca br. rusza nowa tura ligowych rozgrywek piłkarskich. W sezonie 2022/2023 ASTOR nadal będzie wspierać Wisłę Kraków jako sponsor. 

czytaj więcej

Pionierzy rewolucyjnej edukacji zawodowej w Polsce. Za nami spotkanie szkół i uczelni z województwa śląskiego z edukacyjnym robotem Astorino

27 maja br. w Krakowie odbyła się konferencja adresowana do przedstawicieli edukacji zawodowej na poziomie średnim i wyższym.

czytaj więcej

ASTOR wraz z Kawasaki Robotics CEE Hub drugim najlepszym dystrybutorem Kawasaki Robotics w regionie EMEA

Wręczenie nagrody odbyło się w Monachium (Niemcy) na European Partner Meeting 2022, w dn. 20 czerwca, tuż przed targami Automatica.

czytaj więcej

Stefan Życzkowski odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

Stefan Życzkowski, współzałożyciel i szef Rady Strategicznej ASTOR odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie to, na wniosek Adama Abramowicza, Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw, przyznał mu Prezydent RP Andrzej Duda.

czytaj więcej

ASTOR dla edukacji i Zespołu Szkół nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie

Rozwój edukacji ze wsparciem biznesu nabiera zupełnie innego wymiaru. Popisana przez ASTOR i krakowski Zespół Szkół nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego umowa patronacka, potwierdza potrzebę współpracy na linii biznes – nauka.

czytaj więcej

Odpowiedzialnie i humanistycznie – w przyszłość. Nowy Raport Społeczny ASTOR

Publikacja nowego raportu społecznego Grupy ASTOR, dostawcy nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu to, z jednej strony, podsumowanie działalności spółki w latach 2016-2021.

czytaj więcej

ASTOR z tytułem „Excellent Partner” Mobile Industrial Robots

Tytuł „Excellent Partner” stanowi wyraz uznania dla firm uzyskujących najlepsze wyniki sprzedażowe oraz wyróżniających się wiedzą i poziomem jakości obsługi klienta. ASTOR uzyskał tytuł po raz drugi z rzędu.

czytaj więcej

Zwinny rozwój. ASTOR ogłasza nową strategię biznesową 2022+

Spółka ASTOR, która od 35 lat wspiera technologiczną transformację przemysłu w zakresie automatyzacji, cyfryzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych, przyjęła kolejną strategię biznesową - strategię 2022+.

czytaj więcej

ASTOR powołuje ImFactory, dedykowane Centrum Kompetencji AVEVA MES na Europę Środkowo-Wschodnią

Powołanie ImFactory - Centrum Kompetencji AVEVA MES na Europę Środkowo-Wschodnią (CEE) jest częścią strategii rozwoju międzynarodowego ASTOR realizowaną we współpracy z firmą AVEVA.

czytaj więcej

Czwarty wymiar spotkania w ramach formatu Biznes i Produkcja. Rusza podcast o tym samym tytule

Biznes i Produkcja Podcast to, po drukowanym półroczniku, cyklicznej konferencji oraz blogu, kolejny wymiar spotkania z liderami zmiany, którzy prowadzą firmy produkcyjne do przemysłu przeszłości.

czytaj więcej

ASTOR partnerem technologicznym w programie dla zagranicznych startup-ów KPT Scale Up Poland Prize

Trwa rekrutacja do zagranicznej odsłony jednego z czołowych programów akceleracyjnych w Polsce KPT ScaleUP.

czytaj więcej

ASTOR i krakowski uniwersytet pedagogiczny zacieśniają współprace w ramach mechatroniki

22 lutego br. firma ASTOR oraz Uniwersytet Pedagogiczny podpisały porozumienie o objęciu patronatem edukacji techniczno-informatycznej oraz inżynierii bezpieczeństwa.

czytaj więcej

ASTOR wśród pomysłodawców i członków założycieli Forum Automatyki i Robotyki Polskiej

Do fundamentalnych wartości, które dają rozwój we współczesnym świecie jest współpraca, dzielenie się doświadczeniem i uczenie od siebie nawzajem.

czytaj więcej

ASTOR i ProCobot zacieśniają współpracę na rynku polskim w zakresie rozwiązań MiR dla zrobotyzowanej intralogistyki

Dwie polskie firmy technologiczno-inżynierskie: ASTOR – dostawca nowoczesnych technologii dla przemysłu z zakresu systemów sterowania

czytaj więcej

Rewolucja w nauczaniu robotyki. Astorino – nowy robot edukacyjny dla szkół i uczelni.

Coraz częściej w edukacji podejmowany jest temat zawodów przyszłości. I coraz częściej pojawia się wśród nich inżynier robotyk.

czytaj więcej

Technik robotyk – praca XXI wieku. Szkoły techniczne kształcą młodych techników i inżynierów, efektywnie współpracując z przemysłem

Jesteśmy w erze cyfryzacji i rewolucji przemysłowej. To duże wyzwanie dla przyszłych techników robotyków.

czytaj więcej

Pierwsze w historii Kawasaki Robotics Central and Eastern Europe Hub Partner Meeting

W dniach 8-9 września w Krakowie odbyło się spotkanie dystrybutorów Kawasaki Robotics CEE Hub z krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej

czytaj więcej

Ze wsparciem ASTOR po bon na cyfryzację

Do 20 października 2021 r. trwa konkurs ogłoszony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, w ramach którego mikro, małe i średnie firmy mogą pozyskać tzw. bon na cyfryzację w wysokości nawet 255 tys. zł.

czytaj więcej

Podpisanie porozumienia pomiędzy ASTOR i Zespołem Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie – kolejny krok w przyszłość edukacji

W dniu 03.09.2021 ASTOR oraz Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie podpisały porozumienie o współpracy. Uroczystość odbyła się podczas obchodów 60-lecia Szkoły.

czytaj więcej

Pierwsza sieć 5G oparta na polskiej technologii w ASTOR Robotics Center

Za tym pionierskim wdrożeniem stoi firma IS-Wireless, która podpisała porozumienie z Hubraum, technologicznym inkubatorem Deutsche Telekom i konsorcjantem Digital Innovation Hubu hub4industry.

czytaj więcej

Roboty przemysłowe bez wizji i inteligencji są tylko maszynami. Dodaj mocy swojej produkcji z ASTOR i Photoneo!

Ta współpraca stała się faktem – 27 lipca 2021 r. podpisaliśmy umowę z Photoneo – światowym liderem systemów wizyjnych i inteligentnych rozwiązań dla robotów, firmą ze Słowacji.

czytaj więcej

Oprogramowanie przemysłowe Indusoft to teraz AVEVA Edge

Po ponad 24 latach od powstania amerykańskiej firmy Indusoft, będącej producentem znanego i szeroko używanego na świecie oprogramowania SCADA/HMI o tej samej nazwie, łączy ona w pełni swoje siły z marką AVEVA.

czytaj więcej

ASTOR z dumą kontynuuje współpracę z Wisłą Kraków. W nadchodzącym sezonie 2021/2022 z marką AVEVA

Rok 2021 to rok jubileuszowy dla Wisły Kraków i ASTOR, którzy świętują 10-lecie współpracy. Długoterminowa współpraca krakowskiej firmy technologicznej z 13-krotnym mistrzem Polski została właśnie przedłużona o kolejny sezon.

czytaj więcej

ASTOR autoryzowanym dystrybutorem samojezdnych robotów transportowych Agilox na terenie Polski

Krakowski ASTOR, od wielu lat dystrybutor m.in. sześcioosiowych robotów Kawasaki Robotics oraz robotów mobilnych MiR (np. MiR100, MiR500), rozbudował ofertę autonomicznych robotów mobilnych o rozwiązania firmy Agilox.

czytaj więcej

Ustawa o uldze na robotyzację gotowa i czeka na procedowanie

Zapowiadana ulga robotowa, miała wejść w życie z dniem 1 stycznia 2021 r. Z naszych informacji wynika, że bardziej prawdopodobny termin obowiązywania nowej preferencji podatkowej to drugi kwartał, ewentualnie połowa 2021 r.

czytaj więcej

Zobaczyć. Doświadczyć. Przetestować. W Krakowie działa Showroom Fabryki Przyszłości

Zlokalizowany w dwóch krakowskich siedzibach firmy ASTOR showroom to unikatowe na skalę południowej Polski miejsce, gdzie można przyjść i zapoznać się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami z zakresu Przemysłu 4.0.

czytaj więcej

Działamy. Dbamy. Wspieramy funkcjonowanie krakowskiego ZOO

Świata nie zmienia się w pojedynkę. Aby osiągać znaczące zmiany w obszarze, w którym dostrzegamy problem, potrzebujemy działać zespołowo. 7 lat temu, w ASTOR zainicjowana została akcja wspierania zwierząt w krakowskim ZOO.

czytaj więcej

ASTOR Robotics Center. Effective robotisation ecosystem

The potential for robotisation in production plants is growing year after year, also due to the idea of Industry 4.0.

czytaj więcej

6 most frequent mistakes when implementing robotisation

Robotisation and automation of production processes is a natural step in preparing a given company for Industry 4.0.

czytaj więcej

Why should we focus our development efforts on robotisation?

The sales of robots on global markets are growing year by year, and more and more companies see the benefits that can be brought by robotisation, especially when facing workforce shortages.

czytaj więcej

ASTOR i Wisła Kraków wzmacniają współpracę

Sponsorskie okienko transferowe na sezon 2020/2021 zasili ASTOR, krakowska spółka technologiczna o zasięgu międzynarodowym, przedstawiciel Kawasaki Robotics na rynek w Polsce oraz Europie Centralnej i Wschodniej.

czytaj więcej

Powstaje Kawasaki Robotics CEE HUB - ASTOR dystrybutorem Kawasaki Robotics na 12 krajów Europy Centralnej i Wschodniej

ASTOR będzie odpowiadał za rozwój sprzedaży, marketing produktowy i rozwiązaniowy oraz współpracę w kanale partnerskim w 12 krajach Europy Centralnej i Wschodniej.

czytaj więcej

Drobne gesty łączą. ASTOR pomaga szpitalom w walce z COVID-19

Kwotą 110 tys. złotych spółka ASTOR włącza się w pomoc szpitalom, które są na pierwszej linii walki z pandemią koronawirusa.

czytaj więcej

ASTOR z tytułem Excellent Partner firmy Mobile Industrial Robots, producenta autonomicznych robotów mobilnych

Miło nam poinformować, że ASTOR został jednym z 10 najlepszych dystrybutorów MiR na świecie, a w Europie Środkowej jest numerem 1.

czytaj więcej

Noc Robotyzacji w ASTOR Robotics Center po raz pierwszy

Noc Robotyzacji w ASTOR Robotics Center z 16 stycznia br. to wydarzenie, które oficjalnie otwiera kolejny etap w historii działalności firmy ASTOR.

czytaj więcej

ASTOR patronem kierunku automatyka i robotyka na Politechnice Krakowskiej

9 stycznia br. firma ASTOR oraz Politechnika Krakowska podpisały umowę o objęciu patronatem kierunku automatyka i robotyka. Biznesowy patronat nad kierunkiem to kolejny krok w stronę kształcenia kompetencji przyszłości u młodych inżynierów.

czytaj więcej

Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii: otwarci na ludzi, otwarci na technologie

Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii powstało w podwrzesińskich Grzymysławicach w 2018 roku.

czytaj więcej

Whitepaper "Finanse Przemysłu 4.0. Jak inwestować i wygrywać w rewolucji technologicznej?". Poznaj rekomendacje ASTOR dla sektora produkcji

ASTOR prezentuje strategiczne spojrzenie na finanse i inwestycje w Przemyśle 4.0.

czytaj więcej

Czy Twoja fabryka jest Fabryką 4.0? Wylicz swój Indeks Technologiczny ASTOR

W wyłaniającej się ekonomii 4.0 podstawą sukcesu jest nie tylko kapitał finansowy, ale także kapitał technologiczny, intelektualny i społeczny.

czytaj więcej

Czy Twoi pracownicy są gotowi na Przemysł 4.0? Inwestuj w rozwój inżynierów i menedżerów produkcji

Grono partnerów Akademii Przemysłu 4.0, wśród których jest ASTOR, prezentuje autorskie szkolenia i programy rozwoju kompetencji kadr sektora produkcji w dobie Przemysłu 4.0.

czytaj więcej

Nowe możliwości dla polskiego przemysłu. ASTOR otwiera centrum robotyzacji w Krakowie

W związku z dynamicznym rozwojem w ostatnich latach – w 2019 roku firma ASTOR uruchomiła dla Klientów ASTOR Robotics Center.

czytaj więcej

WŁĄCZ AKCELERACJĘ: ASTOR partnerem KPT SCALEUP

Na tę chwilę czekały zarówno start-upy, jak i polskie zakłady oraz fabryki. KPT ScaleUP, akcelerator Przemysłu 4.0 uruchamia rekrutację dla młodych innowacyjnych firm.

czytaj więcej

Ministerstwo Obrony Narodowej z cyberplanem. Czy mają go także polscy przedsiębiorcy?

czytaj więcej

Technicy mechatronicy z Ciechanowa ze wsparciem ASTOR

Firma ASTOR podpisała umowę z Zespołem Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie, obejmując patronat nad uczniami klasy kształcącej się w zawodzie technik mechatronik.

czytaj więcej

ASTOR z diamentem od Business Centre Club

Do Złotej Statuetki i tytułu Lidera Polskiego Biznesu dołącza Diament – to kolejna nagroda Business Centre Club przyznana firmie ASTOR. Odebrał ją osobiście Stefan Życzkowski.

czytaj więcej

Kawasaki: 50 lat doświadczeń, które zmieniły przemysł na całym świecie

W 2018 roku przypada 50. rocznica rozpoczęcia działalności firmy Kawasaki w obszarze robotów przemysłowych. Sięgnijmy do początków i prześledźmy historię wykorzystania robotów w japońskim przemyśle.

czytaj więcej

Nagroda Control Engineering Polska dla pozycjonerów spawalniczych ASTOR Green Welding

Firma ASTOR została wyróżniona w konkursie Produkt Roku 2017.

czytaj więcej

Jak zoptymalizować intralogistykę z autonomicznymi mobilnymi robotami MiR?

Autonomiczne roboty mobilne MiR przenoszą standardy Przemysłu 4.0 do transportu wewnętrznego.

czytaj więcej

Spawanie 4.0 ASTOR na ExpoWELDING w Sosnowcu

Specjaliści z ASTOR podczas tegorocznych targów odpowiedzą na pytania, jak polska myśl inżynierska może wspierać rozwój spawalnictwa oraz jaką rolę odgrywać będą roboty.

czytaj więcej

Zadbaj o maszyny pakujące. Kiedy jest dobry czas na migrację napędów?

Awaria maszyny – słowa, których nie chcesz usłyszeć. Zaplanuj działania prewencyjne!

czytaj więcej

Sterowniki Horner: Co się zmienia w serii XLe i XLt?

Jakie zmiany wprowadził Horner? Sprawdź, co oprócz portu Ethernet zyskały sterowniki serii XLe i XLt.

czytaj więcej

Kraków w centrum innowacji. Impact 2018 z udziałem ASTOR

Tegoroczny Impact to 6 tysięcy gości, 250 speakerów i dziesiątki wydarzeń. Nadchodzi Polska 4.0.

czytaj więcej

ASTOR partnerem duńskiej firmy MiR, producenta autonomicznych robotów mobilnych

ASTOR rozpoczyna współpracę z Mobile Industrial Robots (MiR), jednym z czołowych producentów autonomicznych robotów mobilnych.

czytaj więcej

ASTOR jedynym autoryzowanym dystrybutorem marki Korenix w Polsce

Buduj niezawodne systemy komunikacji przemysłowej!

czytaj więcej

Człowiek najlepszą inwestycją. Jak finansować rozwój swoich inżynierów?

Fundusze unijne i krajowe, program bonów szkoleniowych...Którą opcję wybrać? Podpowiada Akademia ASTOR!

czytaj więcej

ASTOR i Nowe Motywacje łączą siły dla rozwoju Inżyniera 4.0™

Współpraca i umiejętność dostosowywania się do zmian w dobie Przemysłu 4.0 to kluczowe kompetencje Inżyniera 4.0™.

czytaj więcej

RAPORT SPECJALNY - Cyberbezpieczeństwo zakładów produkcyjnych

Ochrona sieci ICS w zakładach produkcyjnych jest na poziomie 61%. Poznaj raport i dowiedz się, jak działać skuteczniej.

czytaj więcej

MPEC Tarnów - Telemetryczny system nadzoru nad eksploatacją sieci ciepłowniczej

Wiecie, ilu automatyków musi się napracować, żeby każdy w Tarnowie miał ciepłe grzejniki? Zobaczcie, jak Platforma Systemowa Wonderware wspiera pracę MPEC Tarnów.

czytaj więcej

Gromadzenie i przetwarzanie danych nadal wyzwaniem - Raport ASTOR 2017

W jakie technologie inwestują firmy produkcyjne w Polsce? Poznaj wyniki badania i perspektywy rozwoju.

czytaj więcej

Jubileuszowa Gala 30-lecia ASTOR za nami

8 grudnia 2017, w gmachu Opery Krakowskiej, odbyła się uroczysta Gala 30-lecia istnienia firmy ASTOR, która otwiera całoroczne świętowanie jubileuszu.

czytaj więcej

Europejski Tydzień Robotyki z ASTORem

Jesteś pasjonatem nowoczesnych technologii? Interesuje Cię robotyka jako hobby albo zawód przyszłości? Chcesz odkryć w sobie nową pasję?

czytaj więcej

Anipol - nowoczesna robotyzacja w branży meblarskiej

Dzięki robotyzacji spawania Anipol może dostarczyć zamawiane 30.000 sztuk detali w czasie o 60% krótszym niż przed zastosowaniem robota.

czytaj więcej

Raportowanie wskaźników produkcyjnych na miarę Przemysłu 4.0

Menedżerowie i inżynierowie Przemysłu 4.0 już dziś otrzymują do dyspozycji narzędzia pozwalające na komfortową i wydajną pracę.

czytaj więcej

Pierwsze w Polsce nowoczesne laboratorium sterowania i automatyki Astraada One na AGH w Krakowie

Stanowiska dydaktyczne umożliwiają realizację sterowania wraz z wizualizacją poprzez stronę WWW w jednym urządzeniu. Astraada One. 

czytaj więcej

Sieci przemysłowe w stanie zagrożenia.

Jak uniknąć cyberataku?

czytaj więcej

ASTOR wspiera KPT ScaleUp - program akceleracyjny dla startupów przemysłowych

Trwa rekrutacja do akceleratora KPT ScaleUp - programu realizowanego wspólnie z ASTORem przez Krakowski Park Technologiczny. Aplikacje można składać do 12 marca.

czytaj więcej

Nowoczesna produkcja wsadowa w zakładach chemicznych Stepan

Wonderware InBatch pozwolił na optymalizację produkcji i skuteczniejszą kontrolę wszystkich parametrów jakości.

czytaj więcej

Polska myśl inżynierska wspiera polską myśl matematyczną

14 października 2016 roku, na krakowskich Plantach, odsłonięta została ławka z figurami dwóch wybitnych polskich matematyków.

czytaj więcej

ASTOR liderem polskiej automatyki przemysłowej 2016 wg Frost & Sullivan

Niezależna firma doradcza Frost & Sullivan ogłosiła, że w tym roku nagrodę Polish Industrial Automation Customer Value Leadership Award przyznano krakowskiej spółce ASTOR.

czytaj więcej

9 powodów, dla których warto zdecydować się na Kontrakt Pomocy Technicznej ASTOR

Korzystaj ze spersonalizowanej pomocy technicznej z zakresu oprogramowania przemysłowego.

czytaj więcej

Monitoring i zdalne sterowanie rozproszonymi obiektami zgodne z Industry 4.0

Połącz rozproszone obiekty w jeden spójny system centralnego monitoringu i zdalnego sterowania. Postaw na sprawne zarządzanie!

czytaj więcej

Czy jesteś gotowy na Przemysł 4.0?

Spotkaj się z nami na konferencji i przekonaj się! Wydarzenie odbędzie się 12-13 kwietnia w Warszawie.

czytaj więcej

ASTOR patronem klasy w Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie

W ramach tej współpracy uruchomiona została pracownia wyposażona w zestawy edukacyjne dla uczniów klasy o profilu technik-mechatronik.

czytaj więcej

Firmy produkcyjne inwestują w automatykę, ale dane nadal przetwarzają także ręcznie

Wyniki badania ASTOR „W jakie technologie inwestują firmy produkcyjne w Polsce?" z 2015 roku.

czytaj więcej

Monitoring zużycia energii elektrycznej EnVidis

Monitoruj zużycie energii, analizuj rachunki, optymalizuj i... oszczędzaj.  

czytaj więcej

Zawody ASTOR WinterCup 2016 - odwołane

Być może za rok pogoda dopisze nam bardziej. Zapraszamy w 2017 roku!

czytaj więcej

Młodzi, zdolni, zrobotyzowani

Wyniki konkursu ASTOR Challenge, jaki odbył się w Krakowie w ramach hackatonu AGHacks, pokazują, że przyszłość „polskiej myśli inżynierskiej" będzie ciekawa, a karty rozdawać w niej będą młodzi, kreatywni i myślący niesztampowo ludzie.

czytaj więcej

Inteligentne miasta to nie przyszłość, a teraźniejszość

Smart city to nie tylko idea budowania infrastruktury inteligentnego miasta, zwiększającej komfort życia mieszkańców. To także narzędzia pozwalające na obniżanie kosztów jej utrzymania.

czytaj więcej

Czy polskie fabryki mogą przyspieszyć i jak powinny to zrobić?

Efektywniej, szybciej, taniej – tendencja do optymalizacji parametrów ważnych dla polskich przedsiębiorstw produkcyjnych trwa.

czytaj więcej

ASTOR zmienia polski przemysł

Doskonałość operacyjna i rozwój energetyki to kluczowe kierunki działań, które zmienią polski przemysł.

czytaj więcej

Polskie biurowce coraz bardziej inteligentne

Nowoczesne rozwiązania pozwalają na znaczne oszczędności zarówno w nowych, jak i w zrewitalizowanych budynkach.

czytaj więcej

ASTOR z tytułem Innovatora Małopolski 2014

Nagrodę przyznano za ASTOR Innovation Room - interaktywną wystawę robotyki i technologii IT.

czytaj więcej

Zakłady przemysłowe na celowniku hakerów

Jak fabryki mogą zabezpieczyć się przed zagrożeniami z zakresu cyberprzestępczości?

czytaj więcej

Nowoczesne centrum zarządzania produkcją w KWK Knurów - Szczygłowice.

Milowy krok w zarządzaniu produkcją w Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla.

czytaj więcej

Seminarium – Zrobotyzowane Spawanie w ASTOR Innovation Room

Firma ASTOR, dostawca spawalniczych robotów przemysłowych Kawasaki, zorganizowała kolejne seminarium z cyklu Zrobotyzowane Spawanie. W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostały biznesowe i techniczne aspekty inwestycji w zrobotyzowane stanowiska do spawania, podnoszące efektywność produkcji. Spotkanie połączone z praktyczn

czytaj więcej

Polskie przedsiębiorstwa mogą oszczędzać bez zwalniania pracowników

Redukcja wydatków na energię elektryczną nawet o 1/3, zmniejszenie opłat za gaz do kilkunastu procent bądź znaczne skrócenie czasu przygotowania rozliczeń miesięcznych – to przykładowe korzyści, jakie przynoszą polskim przedsiębiorstwom coraz częściej wdrażane programy optymalizacji kosztów energii i mediów. W p

czytaj więcej

Systemy MES wspierają efektywność produkcji przemysłowej w Polsce

Firmy, które w dobie kryzysu inwestują w innowacje i zaawansowane rozwiązania, stają się bardziej konkurencyjne na rynku polskim i globalnym.  

czytaj więcej

Ćwierćwiecze nowoczesnych technologii z ASTORem

Kto pamięta francuską komedię „Goście, goście" z Jean'em Reno w roli głównej? Fabuła opiera się na losach średniowiecznych bohaterów, którzy cudownym zbiegiem okoliczności przenoszą się w czasie do XX wieku. Kontrast między znanym im światem a zastaną rzeczywistością prowadzi do wielu zabawnych perypetii... A

czytaj więcej

ASTOR wśród najbardziej innowacyjnych firm w Polsce

Firma ASTOR znalazła się wśród 500 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, według raportu przygotowanego przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN oraz Sieć Naukową MSN. „Lista 500 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw” jest corocznie publikowana w prestiżowym wydawnictwie „Raport o innowacyjności gospodarki Polski

czytaj więcej

Robot Kawasaki na usługach sztuki

Robot Kawasaki wprowadza w trzeci wymiar digitalizację dokumentacji zabytków. Dzięki współpracy naukowców z Politechniki Warszawskiej i konserwatorów z Muzeum Pałacu w Wilanowie powstało wyjątkowe stanowisko z robotem Kawasaki skanującym powierzchnię dzieł sztuki, pobierające dane na temat mikroskopijnych ubytków, co

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN