Centrum prasowe

Coboty od Kawasaki Robotics - nowość w ofercie ASTOR

2023-04-06 | Joanna Kowalkowska

Od teraz Kawasaki Robotics zapewnia całkowicie nowe i sprawne podejście do robotyki współpracującej.

 

Seria CL powstała dzięki partnerstwu z Neura Robotics. Cztery modele robotów gwarantują dopasowanie do każdego scenariusza robotyzacji.

„Wprowadzenie nowej serii cobotów do oferty Kawasaki Robotics to kolejny krok w kierunku zapewnienia klientom jeszcze większej efektywności pracy. Kawasaki Robotics serii CL zapewniają dużą precyzję, powtarzalność i niezawodność, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie wydajności produkcji oraz zmniejszenie kosztów.

Jedną z najważniejszych cech nowych cobotów Kawasaki Robotics jest ich łatwość obsługi. Coboty te są wyposażone w intuicyjny interfejs użytkownika, co pozwala na szybkie i proste programowanie oraz konfigurację. Ponadto, coboty są wyposażone w szereg sensorów bezpieczeństwa, które zapewniają bezpieczeństwo pracy operatora"


- podsumowuje Wojciech Trojniar, Menedżer ds. produktów Kawasaki Robotics

Coboty od Kawasaki Robotics w ofercie ASTOR


Elastyczność: Dzięki ładowności i zasięgowi 3kg/590mm, 5kg/800mm, 8kg/1300mm i 10kg/1000mm, cztery modele serii CL oferują doskonałe rozwiązanie dla każdego scenariusza robotyzacji. Dowolne orientacje montażowe, wyjątkowo mały footprint oraz klasyfikacja IP66 zapewniają dodatkową elastyczność - dla wszystkich modeli.

Nowoczesna technologia: Zaprojektowana i wykonana w Niemczech seria CL oferuje doskonałą wydajność dzięki wysokiej jakości komponentom, takim jak zintegrowane 24-bitowe enkodery o najwyższej rozdzielczości na rynku oraz wyjątkowo lekka, a jednocześnie niezawodna konstrukcja.

4 modele cobotów od Kawasaki Robotics


Bez kompromisów: Seria CL oferuje wydajność i szybkość na skalę przemysłową do większości aplikacji. W połączeniu z intuicyjnym interfejsem użytkownika, seria CL zapewnia prostą obsługę linii produkcyjnych.

Stworzone dla różnorodnych przypadków użycia: Roboty serii CL łączą wiodącą w branży prędkość 200°/s oraz powtarzalność ± 0,02 mm dla wszystkich modeli. Coboty od Kawasaki Robotics to doskonały wybór do automatyzacji prostych i powtarzalnych zadań.

Cobot serii CL


Wytrzymałość i odporność na trudne warunki przemysłowe: Dzięki kompaktowej i wytrzymałej konstrukcji, zintegrowanym kablom i klasie IP66, seria CL może być używana we wszystkich trudnych warunkach, które mogą nie być odpowiednie dla innych robotów współpracujących.

Zapewnione bezpieczeństwo: Opatentowana architektura bezpieczeństwa i wiele funkcji dla pozycji bezpieczeństwa, prędkości, momentu obrotowego, stref, limitów i wykrywania kolizji pozwalają cobotom z serii CL działać obok ludzkich współpracowników.


Czytaj więcej: strona WWW cobotówPobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-10

Program Partnerski ASTOR 2024 z lotu ptaka

W dniach 23-25 maja br. w Gródku n. Dunajcem w Heron Live Hotel odbyło się doroczne spotkanie biznesowe certyfikowanych Partnerów ASTOR. Tytuły Diamentowych i Złotych Partnerów ASTOR w zakresie integracji technologii oraz budowy rozwiązań i maszyn otrzymały 22 firmy partnerskie.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-03

VELOWELD. Nowa marka dla zrobotyzowanego spawania od ASTOR

ASTOR z dumą przedstawia nową markę VELOWELD dedykowaną zrobotyzowanemu spawaniu.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-05-17

Inteligentne technologie 4.0 w nowościach od ASTOR na targach ITM Industry Europe 2024

Przemysł ery cyfrowej wymaga nie tylko doskonalenia rozwiązań, narzędzi, produktów. Chodzi także o innowacyjne podejście do technologii z zakresu. automatyzacji, oprogramowania przemysłowego, robotyzacji i intralogistyki.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN