Centrum prasowe

Stefan Życzkowski odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

2022-06-27 | Renata Poreda

Stefan Życzkowski współzałożyciel i szef Rady Strategicznej ASTOR otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. Odznaczenie to, na wniosek Adama Abramowicza, Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw, przyznał mu Prezydent RP Andrzej Duda, a wręczył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Minister Andrzej Dera podczas uroczystej gali obchodów Dnia Przedsiębiorcy, w  pięknych przestrzeniach Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Nadane odznaczenie traktuję jako rodzaj podsumowania pewnego etapu życia zawodowego - po 30 latach zakończyłem moją misję jako prezes ASTOR. Otrzymany Złoty Krzyż Zasługi dedykuję wszystkim, bez których nie byłbym w tym miejscu, w którym dzisiaj jestem. Słowa podziękowania kieruję do rodziny i pracowników ASTOR, którzy przez 35 lat pomagali mi tę firmę rozwijać. Jestem wdzięczny Katarzynie Woszczynie, wiceprezes Business Center Club za jej inicjatywę i polecenie mnie uwadze Adama Abramowicza, Rzecznika MŚP, na wniosek którego to odznaczenie stało się moim udziałem
– mówi Stefan Życzkowski współzałożyciel i szef Rady Strategicznej ASTOR.

Stefan Zyczkowski odznaczony Zlotym Krzyzem Zasugi

Stefan Życzkowski uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi , źródło: archiwum prywatne Stefana ŻyczkowskiegoKatarzyna Woszczyna podkreśla, jak ważne jest zauważanie i podkreślanie wpływu prywatnego sektora biznesu w rozwój gospodarczy Polski: To święto Ludzi polskiej przedsiębiorczości, którzy polską gospodarkę przenoszą na inny, wyższy poziom. To wszystko nie tylko dzięki wartościom, takim jak wolność, zaufanie, rozwój, relacje, które łączą członków BCC. To także ich doświadczenie, profesjonalizm, pracowitość i chęć zmieniania trudnej rzeczywistości i warunków w jakich funkcjonują - warto to docenić. Przyznanie Stefanowi Życzkowskiemu Złotego Krzyża Zasługi przyjmuję jako wyraz szacunku do polskich przedsiębiorców i życzyłabym sobie, żeby ten szacunek w Polsce wzrastał.

Potwierdził to Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Podczas uroczystości wręczenia odznaczeń, 25 czerwca br. mówił:
Ta podniosła chwila uczyni tegoroczne obchody Dnia Przedsiębiorcy niezapomnianymi. Decyzją Prezydenta RP nasza rola w budowaniu potencjału gospodarczego Polski, a tym samym umacnianiu jej bezpieczeństwa i suwerenności, została doceniona i podniesiona do najwyższej, państwowej rangi.

Złoty Krzyż Zasługi to odznaczenie, które, jak czytamy na stronie www.prezydent.pl przyznawane jest za zasługi w działalności na rzecz rozwoju polskiej gospodarki oraz za działalność społeczną i charytatywną. Te wszystkie cechy uosabia Laureat odznaczenia z ASTOR. Stefan Życzkowski przewodniczył Radzie Politechniki Krakowskiej, działa społecznie w Fundacji Polska Platforma Przemysłu Przyszłości oraz propaguje ideę Przemysłu 4.0 w Polsce. Jest fundatorem i mecenasem krakowskiej „Ławki Banacha” - pomnika dwóch wybitnych matematyków -Stefana Banacha i Ottona Nikodyma.

zloty krzyz zaslugi

Złoty Krzyż Zasługi wraz z legitymacją, źródło: archiwum prywatne Stefana ŻyczkowskiegoStefan Życzkowski przyznaje, że jego pokolenie, które w końcówce lat 80-tych ubiegłego stulecia doświadczyło przełomowych zmian gospodarczych i wtedy budowało przedsiębiorczość, niesamowicie wiele osiągnęło. To pozwala optymistycznie spoglądać w przyszłość mimo, że: zdarza się, że narzekamy na naszą dzisiejszą rzeczywistość. Tymczasem, kiedy w 1987 roku zakładałem firmę, byliśmy, jako Polska w dużo gorszej sytuacji geopolitycznej. Dzisiaj , w dobie przełomowych zmian, w tym technologicznych, bardzo ważnym elementem jest takie budowanie strategii na przyszłość, by Polska w perspektywie 2030 była dla jej mieszkańców, w tym przedsiębiorców, krajem „łatwym w użyciu, „easy to use”. Co mam na myśli? Z perspektywy prowadzenia firmy chciałbym, żeby wszystkie zmiany szły w kierunku uproszczeń, a każda przełomowa ustawa była konsultowana przez państwo z grupami społecznymi, których te zmiany dotyczą. Jeśli są to przedsiębiorcy i podatki, to potrzeba rozmawiać przedsiębiorcami. Jeśli edukacja i szkoły, to rozmawiajmy z nauczycielami. W  przypadku szpitali i służby zdrowia zapytajmy o zdanie lekarzy i pacjentów. Tego nie da zrobić od razu, stąd perspektywa 2030. Żeby, przykładowo, wyprodukować dobry telefon, przyjazny w obsłudze, dopasowany, trzeba rozmawiać z użytkownikiem końcowym. Dzięki temu dokładnie trafimy w  potrzebę. Tak samo zróbmy z wymienionymi grupami społecznymi - włączajmy je aktywnie w  tworzenie ustaw, przy zmienianiu prawa czy współzarządzaniu rozwojem Polski w najbliższych 8, 10 czy 20 latach. To pozwoli za jakiś czas powiedzieć, że Polska jest krajem przyjaznym i łatwym w  obsłudze. Zwłaszcza dla przedsiębiorców – podsumowuje Stefan ŻyczkowskiPodczas dwudniowych obchodów Dnia Przedsiębiorcy w Białymstoku, połączonych z posiedzeniem Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców, przyznano również Filary Polskiej Przedsiębiorczości, nagrody Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Wśród nagrodzonych, po raz drugi, znalazł się Business Centre Club, którego ASTOR jest członkiem, a Stefan Życzkowski zasiada w loży ekspertów BCC ds. Przemysłu 4.0.*zdjęcie wprowadzające do informacji prasowej, źródło: www.prezydent.pl

Kontakt dla mediów:

Renata Poreda
Manager ds. PR
renata.poreda@astor.com.pl
tel.: +48 691700019

O ASTOR

Wspiera Klientów w podnoszeniu efektywności i konkurencyjności dzięki automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji procesów produkcyjnych. W Polsce reprezentuje globalne marki, m.in.: Emerson, Kawasaki Robotics, AVEVA, Epson, MiR, Agilox. Jest liderem w zakresie propagowania idei Przemysł 4.0 w Polsce. Poprzez liczne warsztaty pomaga Klientom w budowaniu map drogowych do Przemysłu 4.0. W 2017 roku ASTOR opublikował autorską koncepcję w zakresie rozwoju kompetencji inżynierów Inżynier 4.0TM. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym wielokrotnym laureatem konkursu „Great Place to Work”, Medalu Europejskiego, Ambasadorem Małopolski na poziomie międzynarodowym (Mapa Marek 2019). Działalność firmy nie ogranicza się do rynku krajowego, ale wykracza również poza granice Polski - produkty ASTOR obecne są, m.in.: w Australii, Stanach Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, Francji, Hiszpanii czy Niemczech, gdzie spotykają się z dużym uznaniem. Jest to wynikiem wysokiej jakości oraz innowacyjnych i odważnych rozwiązań wdrażanych przez markę. Kierunek rozwoju firmy i jej klientów wyznacza Przemysł 4.0, którego technologie prezentowane są w dwóch krakowskich centrach pokazowych: Cyfrowa Fabryka Przyszłości w ASTOR Innovation Room 4.0 oraz inteligentna robotyzacja w ASTOR Robotics Center.Pobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-10

Program Partnerski ASTOR 2024 z lotu ptaka

W dniach 23-25 maja br. w Gródku n. Dunajcem w Heron Live Hotel odbyło się doroczne spotkanie biznesowe certyfikowanych Partnerów ASTOR. Tytuły Diamentowych i Złotych Partnerów ASTOR w zakresie integracji technologii oraz budowy rozwiązań i maszyn otrzymały 22 firmy partnerskie.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-03

VELOWELD. Nowa marka dla zrobotyzowanego spawania od ASTOR

ASTOR z dumą przedstawia nową markę VELOWELD dedykowaną zrobotyzowanemu spawaniu.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-05-17

Inteligentne technologie 4.0 w nowościach od ASTOR na targach ITM Industry Europe 2024

Przemysł ery cyfrowej wymaga nie tylko doskonalenia rozwiązań, narzędzi, produktów. Chodzi także o innowacyjne podejście do technologii z zakresu. automatyzacji, oprogramowania przemysłowego, robotyzacji i intralogistyki.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN