Centrum prasowe

ASTOR powołuje ImFactory, dedykowane Centrum Kompetencji AVEVA MES na Europę Środkowo-Wschodnią

2022-05-09 | Renata Poreda

Powołanie ImFactory - Centrum Kompetencji AVEVA MES na Europę Środkowo-Wschodnią (CEE) jest częścią strategii rozwoju międzynarodowego ASTOR realizowaną we współpracy z firmą AVEVA. Jest to efekt 27-letniej współpracy w zakresie oprogramowania dla przemysłu z firmą Wonderware — obecnie część AVEVA, globalnej marki specjalizującej się w oprogramowaniu dla przemysłu. To kolejny krok, po utworzeniu w 2020 roku Kawasaki Robotics CEE Hub, w wyjściu ASTOR poza granice Polski.

Podczas trwającej niemal 30.lat współpracy ASTOR – AVEVA (dawniej Wonderware) oprogramowanie AVEVA stało się liderem rynku w Polsce, jeśli chodzi o systemy HMI/SCADA/Cotrol Room i ma w tym rynku 30% udziału. Do portfolio AVEVA należą również systemy klasy MES, czyli zarządzania produkcją oraz integracji z systemami ERP. To segment, który w ostatnich latach mocno zyskał na znaczeniu i który coraz dynamiczniej się rozwija, szczególnie w czasach rosnących kosztów materiałów produkcyjnych i mediów. Wymaga on specjalistycznej i skoncentrowanej w jednym miejscu wiedzy. Centrum Kompetencji MES jest odpowiedzią na tę potrzebę.

Powołanie wspólnego centrum kompetencji to efekt zgromadzonej wiedzy oraz  doświadczeń konsultantów i project managerów ImFactory. To także wyraz zaufania ze strony AVEVA - globalnego lidera w zakresie oprogramowania dla przemysłu, którego ASTOR jest wieloletnim dystrybutorem w Polsce.

Takie kompetencje zbudowaliśmy w Gdańsku, gdzie część zespołu wyspecjalizowała się w konsultingu i zarządzaniu projektami MES. Zespół od około 6. lat działał jako MES Solutions by ASTOR. W 2021 roku wspólnie z AVEVA zbudowaliśmy koncepcję ImFactory — Centrum Kompetencji AVEVA MES. Jego celem jest wspieranie rozwoju rynku MES, rozwój sprzedaży licencji AVEVA MES w Europie Środkowo-Wschodniej wspólnie z lokalnymi dystrybutorami oraz rozwój partnerów wdrożeniowych


mówi Jarosław Gracel, prezes ASTOR i dodaje -

dzięki ścisłej i bezpośredniej współpracy z AVEVA, mamy możliwość dzielenia się doświadczeniem i wiedzą w zakresie MES z firmami także poza granicami Polski. Nie zwalniamy również tempa rozwoju jeśli chodzi o systemy HMI/SCADA/Control Room — te pozostają w regularnej dystrybucji ASTOR i są dostarczane we współpracy z siecią 140 integratorów systemów AVEVA w Polsce.


Oficjalna prezentacja ImFactory - Centrum Kompetencji AVEVA MES do rynku (CEE) miała miejsce w lutym br. podczas spotkania w Krakowie, w którym udział wzięli przedstawiciele AVEVA oraz dystrybutorzy AVEVA z Europy Środkowo – Wschodniej.

Mocno wspieramy inicjatywę polskiego zespołu w zakresie rozwoju rynku MES. To szansa na dzielenie się zebranym przez lata doświadczeniem i możliwość wsparcia dla firm partnerskich z regionu CEE w identyfikacji potrzeb ich klientów w zakresie usprawniania. – mówił David Blazek, Sales Channels and Partnerships Director CEE, AVEVA. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy wspólnie kształtować odpowiedzialną i zrównoważoną przyszłość w zakresie transformacji procesów w przemyśle. Inwestycja w rozwój kompetencji w zakresie MES, jaką poczynił ASTOR w ostatnich latach, dzisiaj otwiera nowy rozdział w naszej współpracy

Systemy klasy MES [Manufacturing Execution Systems] to nieodzowny element cyfryzacji produkcji. Postępująca czwarta technologiczna rewolucja wymaga sprawnego poruszania się po świecie technologii opartych o coraz większą ilość danych, szczególnie w kontekście łączenia różnych systemów.

Jesteśmy dobrze przygotowani na wyzwania jutra, jeśli chodzi o programy cyfryzacji produkcji tak dla pojedynczych fabryk  jak i grup kapitałowych. Wierzę, że systemy klasy MES to przyszłość systemów produkcyjnych i bez nich żadna firma produkcyjna stawiająca sobie ambitne cele, nie będzie w stanie osiągnąć długofalowego sukcesu – potwierdza Grzegorz Purzycki CEO ImFactory - Centrum Kompetencji AVEVA MES CEE. Dlatego agregowanie najnowszej wiedzy bezpośrednio od AVEVA i jeszcze ściślejszej współpracy w ramach centrum kompetencyjnego, pozwoli na wspólny rozwój i doskonalenie wiedzy o zaawansowanych technologiach produkcyjnych tak naszemu zespołowi, jak również naszym partnerom merytorycznym, wdrożeniowym czy użytkownikom końcowym - dodaje Grzegorz Purzycki.

Formalnie centrum kompetencji będzie funkcjonowało jako spółka córka ASTOR - Improvement Factory Sp. z o.o. z siedzibą główną w Gdańsku.

 Więcej informacji o ImFactory na www.imfactory.com.plPobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-10

Program Partnerski ASTOR 2024 z lotu ptaka

W dniach 23-25 maja br. w Gródku n. Dunajcem w Heron Live Hotel odbyło się doroczne spotkanie biznesowe certyfikowanych Partnerów ASTOR. Tytuły Diamentowych i Złotych Partnerów ASTOR w zakresie integracji technologii oraz budowy rozwiązań i maszyn otrzymały 22 firmy partnerskie.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-03

VELOWELD. Nowa marka dla zrobotyzowanego spawania od ASTOR

ASTOR z dumą przedstawia nową markę VELOWELD dedykowaną zrobotyzowanemu spawaniu.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-05-17

Inteligentne technologie 4.0 w nowościach od ASTOR na targach ITM Industry Europe 2024

Przemysł ery cyfrowej wymaga nie tylko doskonalenia rozwiązań, narzędzi, produktów. Chodzi także o innowacyjne podejście do technologii z zakresu. automatyzacji, oprogramowania przemysłowego, robotyzacji i intralogistyki.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN