ASTOR powołuje ImFactory, dedykowane Centrum Kompetencji AVEVA MES na Europę Środkowo-Wschodnią

Powołanie ImFactory - Centrum Kompetencji AVEVA MES na Europę Środkowo-Wschodnią (CEE) jest częścią strategii rozwoju międzynarodowego ASTOR realizowaną we współpracy z firmą AVEVA. Jest to efekt 27-letniej współpracy w zakresie oprogramowania dla przemysłu z firmą Wonderware — obecnie część AVEVA, globalnej marki specjalizującej się w oprogramowaniu dla przemysłu. To kolejny krok, po utworzeniu w 2020 roku Kawasaki Robotics CEE Hub, w wyjściu ASTOR poza granice Polski.

Podczas trwającej niemal 30.lat współpracy ASTOR – AVEVA (dawniej Wonderware) oprogramowanie AVEVA stało się liderem rynku w Polsce, jeśli chodzi o systemy HMI/SCADA/Cotrol Room i ma w tym rynku 30% udziału. Do portfolio AVEVA należą również systemy klasy MES, czyli zarządzania produkcją oraz integracji z systemami ERP. To segment, który w ostatnich latach mocno zyskał na znaczeniu i który coraz dynamiczniej się rozwija, szczególnie w czasach rosnących kosztów materiałów produkcyjnych i mediów. Wymaga on specjalistycznej i skoncentrowanej w jednym miejscu wiedzy. Centrum Kompetencji MES jest odpowiedzią na tę potrzebę.

Powołanie wspólnego centrum kompetencji to efekt zgromadzonej wiedzy oraz  doświadczeń konsultantów i project managerów ImFactory. To także wyraz zaufania ze strony AVEVA - globalnego lidera w zakresie oprogramowania dla przemysłu, którego ASTOR jest wieloletnim dystrybutorem w Polsce.

Takie kompetencje zbudowaliśmy w Gdańsku, gdzie część zespołu wyspecjalizowała się w konsultingu i zarządzaniu projektami MES. Zespół od około 6. lat działał jako MES Solutions by ASTOR. W 2021 roku wspólnie z AVEVA zbudowaliśmy koncepcję ImFactory — Centrum Kompetencji AVEVA MES. Jego celem jest wspieranie rozwoju rynku MES, rozwój sprzedaży licencji AVEVA MES w Europie Środkowo-Wschodniej wspólnie z lokalnymi dystrybutorami oraz rozwój partnerów wdrożeniowych


mówi Jarosław Gracel, prezes ASTOR i dodaje -

dzięki ścisłej i bezpośredniej współpracy z AVEVA, mamy możliwość dzielenia się doświadczeniem i wiedzą w zakresie MES z firmami także poza granicami Polski. Nie zwalniamy również tempa rozwoju jeśli chodzi o systemy HMI/SCADA/Control Room — te pozostają w regularnej dystrybucji ASTOR i są dostarczane we współpracy z siecią 140 integratorów systemów AVEVA w Polsce.


Oficjalna prezentacja ImFactory - Centrum Kompetencji AVEVA MES do rynku (CEE) miała miejsce w lutym br. podczas spotkania w Krakowie, w którym udział wzięli przedstawiciele AVEVA oraz dystrybutorzy AVEVA z Europy Środkowo – Wschodniej.

Mocno wspieramy inicjatywę polskiego zespołu w zakresie rozwoju rynku MES. To szansa na dzielenie się zebranym przez lata doświadczeniem i możliwość wsparcia dla firm partnerskich z regionu CEE w identyfikacji potrzeb ich klientów w zakresie usprawniania. – mówił David Blazek, Sales Channels and Partnerships Director CEE, AVEVA. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy wspólnie kształtować odpowiedzialną i zrównoważoną przyszłość w zakresie transformacji procesów w przemyśle. Inwestycja w rozwój kompetencji w zakresie MES, jaką poczynił ASTOR w ostatnich latach, dzisiaj otwiera nowy rozdział w naszej współpracy

Systemy klasy MES [Manufacturing Execution Systems] to nieodzowny element cyfryzacji produkcji. Postępująca czwarta technologiczna rewolucja wymaga sprawnego poruszania się po świecie technologii opartych o coraz większą ilość danych, szczególnie w kontekście łączenia różnych systemów.

Jesteśmy dobrze przygotowani na wyzwania jutra, jeśli chodzi o programy cyfryzacji produkcji tak dla pojedynczych fabryk  jak i grup kapitałowych. Wierzę, że systemy klasy MES to przyszłość systemów produkcyjnych i bez nich żadna firma produkcyjna stawiająca sobie ambitne cele, nie będzie w stanie osiągnąć długofalowego sukcesu – potwierdza Grzegorz Purzycki CEO ImFactory - Centrum Kompetencji AVEVA MES CEE. Dlatego agregowanie najnowszej wiedzy bezpośrednio od AVEVA i jeszcze ściślejszej współpracy w ramach centrum kompetencyjnego, pozwoli na wspólny rozwój i doskonalenie wiedzy o zaawansowanych technologiach produkcyjnych tak naszemu zespołowi, jak również naszym partnerom merytorycznym, wdrożeniowym czy użytkownikom końcowym - dodaje Grzegorz Purzycki.

Formalnie centrum kompetencji będzie funkcjonowało jako spółka córka ASTOR - Improvement Factory Sp. z o.o. z siedzibą główną w Gdańsku.

 Więcej informacji o ImFactory na www.imfactory.com.pl

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2023 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone