ASTOR wśród pomysłodawców i członków założycieli Forum Automatyki i Robotyki Polskiej

Do fundamentalnych wartości, które dają rozwój we współczesnym świecie jest współpraca, dzielenie się doświadczeniem i uczenie od siebie nawzajem. Tak jest także w przypadku Związku Pracodawców Forum Automatyki i Robotyki Polskiej, który powstał jesienią 2021 r. Firma ASTOR od samego początku brała aktywny udział w pracach nad powołaniem pierwszej polskiej organizacji zrzeszającej pracodawców z branży automatyki i robotyki.

 

Dynamicznie rozwijający się rynek automatyki i robotyki stawia ciągle nowe wyzwania zarówno przed firmami produkcyjnymi, które potrzebują się zmodernizować i przeprowadzić transformację technologiczną, jak również przed firmami, które takie rozwiązania wdrażają. To jedno z głównych zadań Związku Pracodawców pod nazwą Forum Automatyki i Robotyki Polskiej, który ma przede wszystkim za zadanie wspierać cyfrowy rozwój polskiej gospodarki i wskazywać korzyści, jakie dla rozwoju konkurencyjności polskich przedsiębiorstw przynoszą rozwiązania z zakresu automatyzacji i robotyzacji. Związek powstał w wyniku dyskusji wokół ulgi na robotyzację, jaka od ok. dwóch lat toczy się wśród przedsiębiorców inwestorów oraz przedsiębiorców dostarczających i wdrażających takie systemy w firmach produkcyjnych.

Jestem zwolennikiem współpracy i rozmów, zwłaszcza w sytuacji, kiedy firmy niepotrzebnie, zbyt intensywnie, czasem zupełnie nie w duchu „fair”, konkurują ze sobą. Nauczyłem się od innych krajów, gdzie na pewnym poziomie rozwoju i pewnego poziomu skomplikowania projektów, które realizujemy dla przemysłu, tylko szeroka współpraca większej ilości firm i wymiana wiedzy i doświadczeń daje efekt, który pozwala uzyskać przewagę całemu naszemu krajowi nad innymi. Po ponad 30 latach uwolnienia rynku, znakomita większość firm uzyskała dojrzałość organizacyjną - mówi Stefan Życzkowski, współzałożyciel i przewodniczący Rady FAiRP-u, dlatego z tym większą satysfakcją przewodniczę Radzie Związku, którego ambicją jest integrowanie działań dla zwiększania impaktu na gospodarkę
– dodaje Stefan Życzkowski.


Związek Pracodawców FAiRP to organizacja non-profit założona w 2021 r. Zrzesza polskich przedsiębiorców, w szczególności pracodawców największych polskich przedsiębiorstw związanych z rynkiem automatyki i robotyki – integratorów, dostawców rozwiązań i usług oraz producentów maszyn. Obecnie do grona członków należy 16 firm z branży, wśród nich 14 organizacji mających status członka założyciela.

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2023 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone