Centrum prasowe

Zespół Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie rozpoczyna partnerską współpracę z ASTOR

2023-06-16 | Joanna KowalkowskaW dn. 16 czerwca 2023 r. została podpisana umowa patronacka z Zespołem Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie. Na wydarzeniu była obecna Dyrektor – Katarzyna Sutor, a także Wójt gminy Żegocina - Wojciech Wrona. Szkoła dostrzega bardzo duży potencjał w nauczaniu automatyki i robotyki, stąd pojawiła się przestrzeń na współpracę i wspólne aktywności.

Jak mówi Rafał Pilch, inicjator współpracy po stronie ASTOR i menedżer produktów Astraada, aktywności będą uruchomione od początku przyszłego roku szkolnego czyli od września 2023 roku. Jest plan, by zaszczepić w uczniach pasję do programowania i sterowania oraz pokazać, że przemysł przyszłości jest już dzisiaj dostępny od ręki.

Dzięki porozumieniu, uczniowie będą mogli realizować zajęcia, warsztaty oraz spotkania z inżynierami z obszaru automatyki i robotyki. Ta współpraca szkoły i firmy przyniesie wiele korzyści, dając możliwość poznania specyfiki tej bardzo przyszłościowej branży. W najbliższym czasie planowane jest również uruchomienie takiego kierunku kształcenia w żegocińskim liceum - mówi Wojciech Wrona, Wójt gminy Żegocina

Zespół Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie jest obecny na rynku edukacyjnym od 1993 roku. Obejmuje swoją działalnością organizacyjną następujące typy szkół: liceum ogólnokształcące działające od 1993 roku, branżową szkołę I stopnia, która powstała w roku szkolnym 2017/2018 w związku z wdrażaną reformą edukacji oraz liceum ogólnokształcące dla dorosłych utworzone w 2005 roku.

ASTOR wraz ze Szkołą będzie współorganizować zajęcia, wykłady i prelekcje specjalistów ASTOR na miejscu w Szkole oraz wizyty uczniów i nauczycieli w showroomach ASTOR Innovation Park i ASTOR Robotics Center w Krakowie.

Umowę w imieniu Szkoły podpisała Katarzyna Sutor, dyrektor Zespołu Szkół w Żegocinie, a w imieniu firmy ASTOR - Małgorzata Hadwiczak, lider ds. edukacji 4.0 i dyrektor oddziału ASTOR Katowice.

Częścią wizyty w ASTOR było inspiracyjne zwiedzanie showroomu ASTOR Robotics Center, gdzie uczestników wydarzenia oprowadził inżynier Radosław Kołacz oraz spotkanie z wynalazcą i konstruktorem robota Astorino - Markiem Niewiadomskim.

Przyszłościowo, ASTOR będzie także wspierać Szkołę w zakresie opracowania i organizowania kierunków kształcenia związanych z automatyką i robotyką.

Więcej o Zespole Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie: www.zszegocina.plPobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-10

Program Partnerski ASTOR 2024 z lotu ptaka

W dniach 23-25 maja br. w Gródku n. Dunajcem w Heron Live Hotel odbyło się doroczne spotkanie biznesowe certyfikowanych Partnerów ASTOR. Tytuły Diamentowych i Złotych Partnerów ASTOR w zakresie integracji technologii oraz budowy rozwiązań i maszyn otrzymały 22 firmy partnerskie.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-03

VELOWELD. Nowa marka dla zrobotyzowanego spawania od ASTOR

ASTOR z dumą przedstawia nową markę VELOWELD dedykowaną zrobotyzowanemu spawaniu.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-05-17

Inteligentne technologie 4.0 w nowościach od ASTOR na targach ITM Industry Europe 2024

Przemysł ery cyfrowej wymaga nie tylko doskonalenia rozwiązań, narzędzi, produktów. Chodzi także o innowacyjne podejście do technologii z zakresu. automatyzacji, oprogramowania przemysłowego, robotyzacji i intralogistyki.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN