Centrum prasowe

Zespół Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie rozpoczyna partnerską współpracę z ASTOR

2023-06-16 | Joanna KowalkowskaW dn. 16 czerwca 2023 r. została podpisana umowa patronacka z Zespołem Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie. Na wydarzeniu była obecna Dyrektor – Katarzyna Sutor, a także Wójt gminy Żegocina - Wojciech Wrona. Szkoła dostrzega bardzo duży potencjał w nauczaniu automatyki i robotyki, stąd pojawiła się przestrzeń na współpracę i wspólne aktywności.

Jak mówi Rafał Pilch, inicjator współpracy po stronie ASTOR i menedżer produktów Astraada, aktywności będą uruchomione od początku przyszłego roku szkolnego czyli od września 2023 roku. Jest plan, by zaszczepić w uczniach pasję do programowania i sterowania oraz pokazać, że przemysł przyszłości jest już dzisiaj dostępny od ręki.

Dzięki porozumieniu, uczniowie będą mogli realizować zajęcia, warsztaty oraz spotkania z inżynierami z obszaru automatyki i robotyki. Ta współpraca szkoły i firmy przyniesie wiele korzyści, dając możliwość poznania specyfiki tej bardzo przyszłościowej branży. W najbliższym czasie planowane jest również uruchomienie takiego kierunku kształcenia w żegocińskim liceum - mówi Wojciech Wrona, Wójt gminy Żegocina

Zespół Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie jest obecny na rynku edukacyjnym od 1993 roku. Obejmuje swoją działalnością organizacyjną następujące typy szkół: liceum ogólnokształcące działające od 1993 roku, branżową szkołę I stopnia, która powstała w roku szkolnym 2017/2018 w związku z wdrażaną reformą edukacji oraz liceum ogólnokształcące dla dorosłych utworzone w 2005 roku.

ASTOR wraz ze Szkołą będzie współorganizować zajęcia, wykłady i prelekcje specjalistów ASTOR na miejscu w Szkole oraz wizyty uczniów i nauczycieli w showroomach ASTOR Innovation Park i ASTOR Robotics Center w Krakowie.

Umowę w imieniu Szkoły podpisała Katarzyna Sutor, dyrektor Zespołu Szkół w Żegocinie, a w imieniu firmy ASTOR - Małgorzata Hadwiczak, lider ds. edukacji 4.0 i dyrektor oddziału ASTOR Katowice.

Częścią wizyty w ASTOR było inspiracyjne zwiedzanie showroomu ASTOR Robotics Center, gdzie uczestników wydarzenia oprowadził inżynier Radosław Kołacz oraz spotkanie z wynalazcą i konstruktorem robota Astorino - Markiem Niewiadomskim.

Przyszłościowo, ASTOR będzie także wspierać Szkołę w zakresie opracowania i organizowania kierunków kształcenia związanych z automatyką i robotyką.

Więcej o Zespole Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie: www.zszegocina.plPobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-11-21

Robot Astorino wspiera edukację w krośnieńskim "Elektryku"

Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie, znany od lat jako "Elektryk, zyskał narzędzie do nowoczesnej edukacji zawodowej.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-10-09

Wszystkie technologie od ASTOR na Warsaw Industry Week 2023

ASTOR, czołowy dostawca inteligentnych technologii dla przemysłu, zaprasza na targi WIW 2023, które odbędą się w dniach 24-26 października w Nadarzynie.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-09-28

ASTOR i AGH w Krakowie z umową o współpracy. Biznes dla nauki – nauka dla biznesu

28 września br. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz firma ASTOR podpisały umowę o współpracy. To przykład budowania synergii między biznesem a środowiskiem naukowym.   

czytaj więcej

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2023 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone