Centrum prasowe

ASTOR w gronie Best Managed Companies wg Deloitte

2023-06-16 | Renata Poreda

ASTOR został laureatem drugiej edycji plebiscytu dla firm prywatnych Best Managed Companies Poland, organizowanego przez firmę doradczą Deloitte. Tym samym znalazł się w gronie globalnej społeczności Best Managed Companies. Ten zaszczytny tytuł to efekt audytu ekspertów Deloitte oraz decyzji jurorów, którzy analizowali uczestników programu m.in. w aspekcie strategii, kultury organizacyjnej, finansów czy podejścia do innowacyjności. Podsumowaniem drugiej edycji wydarzenia było całodniowe seminarium i wieczorna gala, w której uczestniczyli członkowie jury, laureaci oraz goście – przedstawiciele największych firm prywatnych w Polsce.

W konkursie Best Managed Companies, organizowanym przez Deloitte, wzięliśmy udział po raz pierwszy w historii naszej firmy. Osiągnięcie rekordowego przychodu na poziomie 150 milionów złotych za zeszły rok oraz nasze strategiczne podejście do zarządzania i innowacyjności zwróciły uwagę ekspertów. Bardzo rzadko bierzemy udział w konkursach, plebiscytach –  działamy z przekonania, że podejmowane działania mają głęboki sens – rozwijają i ludzi, i firmę. Deloitte zachęcił nas transparentnością i niezależną analizą mówi Jarosław Gracel, prezes ASTOR i dodaje Jestem dumny, że jako polska firma prywatna pokazujemy, że rozwój ludzi i strategiczne myślenie są kluczowymi elementami sukcesu. Dziękujemy za cenne uwagi i spostrzeżenia, które pomogą nam jeszcze bardziej się rozwijać – dodaje Jarosław Gracel.

Panel dyskusyjny z udziałem Jarosława Gracela podczas seminarium zwieńczającego II edycję Best Managed Companies Poland

Best Managed Companies to inicjatywa stworzona 30 lat temu przez kanadyjski oddział Deloitte Private, która obecnie odbywa się w wielu krajach na całym świecie. W ramach tego programu, tysiące prywatnych firm bierze udział w corocznym plebiscycie. Podlegają one dokładnemu procesowi oceny, gdzie analizowane są ich umiejętności, procesy oraz strategie, porównywane do najlepszych praktyk zarządzania przedsiębiorstwach prywatnych na świecie. Zwycięzcy plebiscytu są wyłaniani przez niezależne jury, a cały proces jest transparentny i obiektywny, dzięki sprawdzonemu systemowi Deloitte, działającemu na skalę globalną.

Tegoroczna odsłona Best Managed Companies Poland utwierdziła nas w przekonaniu, że ta inicjatywa stanowi rzeczywistą wartość dodaną dla polskich przedsiębiorców. Możliwość weryfikacji tak kluczowych kwestii jak strategia, zasoby czy finanse okazuje się być bezcennym doświadczeniem, szczególnie w trudniejszych gospodarczo czasach. Rosnąca liczba uczestników stanowi wyraźny dowód na to, że polscy przedsiębiorcy chcą się rozwijać poprzez stawianie sobie coraz większych wymagań. A to właśnie dążenie do nieustannego rozwoju może przyczynić się do powstania środowiska najlepiej zarządzanych firm prywatnych, będących siłą napędową zarówno polskiej, jak i światowej gospodarki – mówił podczas Gali Krzysztof Gil, partner w dziale doradztwa podatkowego, lider Deloitte Private w Polsce.

Wieczorna gala wręczenia statuetek dla laureatów. Nagrodę odbiera Stefan Życzkowski, szef rady strategicznej ASTOR

Warto zaznaczyć, że oprócz aspektów finansowych, badanie skupia się na ocenie tego, czy firma myśli strategicznie i buduje długoterminową odporność poprzez niestandardowe działania strategiczne. Wartością dodaną udziału w programie były przeprowadzone przez ekspertów Deloitte warsztaty. Była to doskonała okazja do podzielenia swoimi doświadczeniami.

Potrafiliśmy szybko odpowiedzieć na pytania zadawane przez audytorów, ponieważ zawsze stawiamy na rozwój naszych ludzi i liderów. Nasze planowanie strategiczne angażuje całą całą firmę, a ponad 100 osób pracuje nad budową naszej strategii. To jest coś, co zwróciło uwagę audytorów. Uznali to za ciekawą praktykę w polskiej firmie prywatnej – podsumowuje Jarosław Gracel.

 Laureatami drugiej edycji plebiscytu Deloitte Best Managed Companies Poland zostali także: Gt Trailers Sp. z o.o., Vive Textile Recycling Sp. z o.o., Amplus Sp. z o.o., Euroterm TGS Sp. z o.o., Kazar Group Sp. z o.o., Colian Logistic Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Tomasz Łysoń Sp. z o.o., Sp.k.Pobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-04-19

Inteligentnie i płynnie. Linia biznesowa intralogistyka w ASTOR z marką własną EtE®flow

Linia biznesowa intralogistyka to strategiczna odpowiedź na potrzebę większej specjalizacji procesów zachodzących w zakładach produkcyjnych i fabrykach w zakresie automatyzacji i robotyzacji transportu magazynowego i wewnątrzzakładowego.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-04-16

Kosmiczne przyspieszenie w transformacji produkcji. NASA w ASTOR jako odpowiedź na potrzeby klientów

4.0 na dobre rozgościło się przemysłowym świecie. Żyjemy w czasach, w których Czwarta Rewolucja Przemysłowa wkracza także w obszar sprzedaży. Jak bardzo i co oznacza NASA odpowiada Tomasz Michałek, członek zarządu ASTOR, szef sprzedaży i marketingu w ASTOR

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-03-14

AVEVA PI System [dawniej OSIsoft PI System] od teraz w polskiej dystrybucji ASTOR

AVEVA PI System to najbardziej zaawansowane rozwiązanie do zarządzania danymi procesowymi. I kolejny, wyższy poziom w cyfrowej transformacji fabryk i zakładów produkcyjnych.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN