Poradnik Automatyka

Windows czy Android? To pytanie zadaje sobie wielu użytkowników stojących przed decyzją o wyborze właściwego tabletu przemysłowego. Jakie są silne i słabe strony urządzeń mobilnych, wyposażonych w te systemy operacyjne?

czytaj więcej »

Czym różnią się tablety przemysłowe od tabletów do zastosowań biurowych? Który warto wybrać w zależności od zastosowań?

czytaj więcej »

Tablety przemysłowe są szczególnie istotnym narzędziem w sektorach takich, jak produkcja, logistyka, magazynowanie czy obsługa klienta. Wybierając odpowiedni tablet do pracy w ciężkim środowisku przemysłowym należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników.

czytaj więcej »

Miniaturyzacja jest bardzo istotnym i łatwo zauważalnym trendem w ewolucji technologii.  Jest on doskonale widoczny, gdy spojrzymy na historię rozwoju komputerów, zarówno tych biurkowych, jak i przemysłowych. Pierwsze urządzenia zajmowały ogromne przestrzenie, a współczesne, nowoczesne jednostki są bardzo kompaktow

czytaj więcej »

Z tego artykułu dowiesz się, jak skonfigurować zdalny dostęp do wizualizacji w panelu Astraada HMI z poziomu sieci lokalnej.

czytaj więcej »

Tablet przemysłowy to zaawansowane urządzenie mobilne, które zostało zaprojektowane i zoptymalizowane do pracy w ciężkich i wymagających warunkach przemysłowych. Odporność na czynniki zewnętrzne, wytrzymała konstrukcja i specjalistyczne funkcje sprawiają, że jest on niezastąpionym narzędziem nie tylko dla operatorów linii produkcyjnych i pracowników magazynowych, ale i dla managerów, którzy najwięcej czasu spędzają w biurze oraz na hali produkcyjnej.

czytaj więcej »

Pulpity sterownicze to popularne urządzenia wykorzystywane w przemyśle. Stosuje się je w celu umożliwienia monitorowania i kontroli działania maszyn z jednego, centralnego punktu. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie: czy takie wielofunkcyjne stanowisko można zastąpić jednym komputerem przemysłowym?

czytaj więcej »

Modernizacja systemów napędowych linii transportującej i sortującej kruszywo została z sukcesem zrealizowana przez firmę ProAP w jednej z dolnośląskich kopalni odkrywkowych, specjalizujących się na wydobyciu magnezytu. W ramach tego projektu modernizacyjnego postawiono sobie kilka kluczowych celów, które obejmowały zautomatyzowanie i uproszczenie procesu technologicznego, zmniejszenie parku maszynowego oraz zmianę metody sortowania, transportu oraz obróbki skał. Wdrożenie zrealizowano w oparciu o falowniki Astraada.

czytaj więcej »

Astraada One to seria wydajnych sterowników, które swoimi funkcjonalnościami sięgają poza standardowy zakres możliwości PLC. Wychodzą one naprzeciw wymaganiom nowoczesnych systemów sterowania, łącząc zaawansowane funkcjonalności z prostotą programowania. Sterowniki z rodziny Astraada One sprawdzają się świetnie w małych i średnich instalacjach.

czytaj więcej »

Raspberry Pi, innowacyjny minikomputer stworzony przez Raspberry Pi Foundation, odniósł znaczący sukces jako narzędzie w dziedzinie automatyki przemysłowej. Mimo że początkowo był projektowany z myślą o edukacji programistycznej, jego wszechstronność sprawiła, że znalazł zastosowanie również w zaawansowanych projektach przemysłowych.

czytaj więcej »

Pakiet SoftMotion, oferowany dla sterowników Astraada One, oferuje obsługę programów CNC za pomocą gotowych bloków funkcyjnych. Gotowe moduły Softmotion CNC w Codesys umożliwiają konwersję programu sterującego (G-Code) na ruch serwonapędów.

czytaj więcej »

Dzięki temu poradnikowi dowiesz się jak zasymulować proste stanowisko zrobotyzowane, programowane offline przy pomocy K-ROSET oraz KIDE dedykowanego dla robotów Kawasaki. Napiszemy i przeanalizujemy krok po kroku program pozwalający na przenoszenie kostek oraz obsługę sygnałów I/O w robocie serii R. Następnie tak utworzony i przetestowany w bezpiecznych warunkach program zaimplementujemy do robota edukacyjnego ASTORINO i przetestujemy działanie w rzeczywistości.

czytaj więcej »

Biznes i Produkcja

Optymalizacja i automatyzacja produkcji czy transportu wewnątrzzakładowego zwiększa wydajność procesów. Umiejętnie alokowane nakłady inwestycyjne prowadzą jednak nie tylko do wzrostu efektywności, ale też do redukcji kosztów operacyjnych w całym przedsiębiorstwie. 

czytaj więcej »

Innowacyjność - to główny temat zbliżającej się konferencji Biznes i Produkcja. Dlaczego jest tak ważny?

czytaj więcej »

Projektowanie cyfrowej zmiany może być okazją do dokonania głębokiej restrukturyzacji w wymiarze kompetencyjnym i organizacyjnym – na przykładzie firmy Supron 3.

czytaj więcej »

Firma Epson opracowała kontroler do konwencjonalnych modeli robotów. Nowe rozwiązanie pozwala zapewnić bezpieczną współpracę ludzi i maszyn bez konieczności spowalniania procesu produkcyjnego.

czytaj więcej »

Zapewnienie zrównoważonego rozwoju, niezawodności produkcji i cyberbezpieczeństwa, optymalizacja przy wysokich kosztach mediów to niektóre z wyzwań jakie stają dziś przed firmami produkcyjnym. Aby się z nimi zmierzyć fabryki coraz częściej będą wykorzystywać zaawansowane oprogramowanie, oparte na sztucznej inteligencji, ułatwiające predykcję zdarzeń czy podejmowanie decyzji.

czytaj więcej »

Aby skutecznie wprowadzać zmiany technologiczne w nowoczesnych organizacjach potrzebne są nie tylko innowacyjne jednostki, ale też dobrze ułożone procesy i zgrane zespoły.

czytaj więcej »

Symulacja procesów produkcji wsadowej w tzw. cyfrowym bliźniaku pozwala lepiej dostosowywać ofertę fabryk do zmieniających się potrzeb rynku.

czytaj więcej »

Efektywność energetyczna, szczególnie w przemyśle, w ostatnich kilku latach, odmieniana jest przez niemal wszystkie przypadki. Co więcej, rozpatrywana przez wiele pryzmatów. Od strategicznego, przez finansowy, na środowiskowym kończąc. Ma to związek z obecnymi i planowanymi dyrektywami unijnymi, ale przede wszystkim chodzi o to, że świadome zaopiekowanie tematu energii to mniejszy ślad węglowy i odpowiedzialność wobec przyszłych pokoleń. Szansą są tutaj technologie cyfrowe i wiedza ekspertów, którzy wiedzą, jak je zastosować. O białych certyfikatach, audytach energetycznych, ISO 50001 Tomasz Ziąbka, prezes zarządu ABZ Consulting Sp. z o.o. w rozmowie z Renatą Poredą, redaktor naczelną pisma Biznes i Produkcja.

czytaj więcej »

Na świecie stale przybywa robotów przemysłowych, głównie w branżach elektronicznej i motoryzacyjnej. W Polsce najwięcej instaluje się ich w sektorze ogólnoprzemysłowym. Choć u nas robotyzacja zanotowała lekki zastój, tendencja jest wciąż wzrostowa - wynika z raportu „World Robotics 2023 Industrial Robots”, przygotowywanego co roku przez International Federation of Robotics. 

czytaj więcej »

Cyfrowy głos fabryki. O czym mówi? Jakie informacje przekazuje? Jak dane łączy w fakty?

czytaj więcej »

Pojawia się szansa na uwolnienie od działań reaktywnych i bardziej agresywne inwestycje w rozwój. Oto trendy technologiczne, które w nowym roku ułatwią zakładom, działającym w takim kontekście, przechodzenie do Przemysłu 4.0.

czytaj więcej »

Wiele firm produkcyjnych staje obecnie przed koniecznością przeprowadzenia transformacji cyfrowej. Jak zrobić to najlepiej, jakich przeszkód można się spodziewać, jak je pokonywać? 

czytaj więcej »

Centrum Prasowe

AVEVA PI System to najbardziej zaawansowane rozwiązanie do zarządzania danymi procesowymi. I kolejny, wyższy poziom w cyfrowej transformacji fabryk i zakładów produkcyjnych.

 

czytaj więcej »

Mapa drogowa automatyzacji czy analiza zwrotu z inwestycji w technologię AI to tylko dwie z sześciu usług dla firm z sektora MŚP, jakie oferuje ASTOR w ramach EDIH.

 

czytaj więcej »

28 listopada 2023 r. w Japonii, w Tokio odbyło się globalne spotkanie partnerów Kawasaki Robotics. ASTOR otrzymał nagrodę za jakość współpracy.

 

czytaj więcej »

24 listopada 2023 r. podczas święta 173. rocznicy powstania Izby Przemysłowo-Handlowej, prestiżowym Krakowskim Dukatem uhonorowany został Stefan Życzkowski, założyciel i wieloletni prezes ASTOR.

 

czytaj więcej »

Energia społeczna i jej generatory były motywem przewodnim 8. edycji Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit [21-22 listopada 2023].

 

czytaj więcej »

Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie, znany od lat jako "Elektryk, zyskał narzędzie do nowoczesnej edukacji zawodowej.

 

czytaj więcej »

ASTOR, czołowy dostawca inteligentnych technologii dla przemysłu, zaprasza na targi WIW 2023, które odbędą się w dniach 24-26 października w Nadarzynie.

 

czytaj więcej »

28 września br. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz firma ASTOR podpisały umowę o współpracy. To przykład budowania synergii między biznesem a środowiskiem naukowym. 

 

czytaj więcej »

22 września br. w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Konkursu CFO Roku 2023. Decyzją  konkursowego Jury wyróżniono Michała Wojtulewicza, wiceprezesa  ds. finansowych w ASTOR.

 

czytaj więcej »

Dni Otwarte ASTOR edycja 2023 odbędą się w dniach 7-8 października. W gościnne progi tym razem zapraszają dwa krakowskie robotowe centra ASTOR: Robotics Center i Intralogistic Center.

czytaj więcej »

„Cyfrowy bliźniak 4.0. Jak budować cyfrowe bazy wiedzy w przemyśle”  to najnowsza, czwarta już, publikacja ASTOR w nurcie Przemysłu 4.0.

czytaj więcej »

Umowę w imieniu Szkoły podpisała Katarzyna Sutor, dyrektor Zespołu Szkół w Żegocinie, a w imieniu firmy ASTOR - Małgorzata Hadwiczak, lider ds. edukacji 4.0 i dyrektor oddziału ASTOR Katowice.

czytaj więcej »




Kontakt

12 428 63 00
PL EN