W tym kursie przejdziemy przez cały proces podłączenia takiego urządzenia do silnika. Skorzystamy z przemiennika marki Astraada, serii DRV-24.

czytaj więcej »

W tym filmie przedstawimy nowy sterownik PLC zintegrowany z panelem od Horner APG.

czytaj więcej »

Przyjeżdżamy do Was, automatycy i robotycy, by wspólnie porozmawiać o automatyce, pokazać nowości i 9 stanowisk demo. Zaczynamy w Gdańsku!

czytaj więcej »

W trzecim odcinku skupiamy się na ocenie wizualizacji oraz projektowaniu z uwzględnieniem celu procesu.

czytaj więcej »

Podczas webinarium opowiadamy o takich nowościach jak Web Client w HTML5, funkcji Pan & Zoom oraz nowym podejściu do programów komunikacyjnych.

czytaj więcej »

W tym artykule zostanie przedstawiony kontroler PACSystems RSTi-EP, jego budowa, podstawowe funkcjonalności i możliwości. Artykuł daje możliwość poznania kontrolera, dzięki czemu start z uruchomieniem i rozpoczęciem pracy będzie łatwiejszy.

czytaj więcej »

W drugim odcinku kursu chcemy pokazać Ci, że najważniejsza sprawa to skupić się na użytkowniku wizualizacji, którą projektujesz. Przyjrzymy się technikom projektowania wizualizacji: tradycyjnej i nowoczesnej.

czytaj więcej »

Chcesz się nauczyć projektować wizualizacje HMI/SCADA? Jeśli jesteś początkujący/a i chcesz się uczyć od nowa, albo już projektowałeś takie systemy i chcesz coś usprawnić, ten kurs jest dla Ciebie!

czytaj więcej »

W tym filmie pokażemy na przykładzie, w jaki sposób podłączyć oraz skonfigurować wejście STO, aby skorzystać w pełni z funkcji bezpieczeństwa serii Astraada DRV-24.

czytaj więcej »

Jest to pytanie, które z całą pewnością coraz częściej pojawia się na ustach osób odpowiedzialnych za gospodarkę mediami energetycznymi w różnych branżach. Nie inaczej jest w przypadku branży wodociągowo – kanalizacyjnej, która odpowiada za około 1,5% krajowego zużycia energii elektrycznej.

czytaj więcej »

Pierwszym produktem zbudowanym zgodnie z modelem IICS jest CPE400 od GE Automation&Controls, który wytycza nowy standard dla systemów sterowania projektowanych zgodnie z ideą Przemysłu 4.0.

czytaj więcej »

W sytuacji, gdy na linii produkcyjnej mamy ograniczoną przestrzeń, wykorzystuje się możliwie kompaktowe rozwiązania. EPSON jako pionier systemów zrobotyzowanych podczas rozwijania nowej linii produktowej serii N postawił sobie trzy kryteria: kompaktowość, dokładność oraz wydajność.

czytaj więcej »

Jesteś projektantem aplikacji SCADA? Zależy Ci, aby komunikacja ze sterownikami PLC była stabilna – niezależnie czy aplikacja jest mała i ma obsługiwać kilkaset punktów, czy duża, obsługująca kilkadziesiąt tysięcy sygnałów?

czytaj więcej »

Wykorzystanie robotów przemysłowych w automatyzacji procesów bezpośredniego tworzenia elementów budowlanych zyskuje nowy wymiar. Zagadnienie to rozwija międzywydziałowe Koło Naukowe Imago – Sekcja Robotyki, działające w ramach Wydziałów Mechanicznego i Architektury Politechniki Krakowskiej.

czytaj więcej »

W filmie Jacek Dziedzic – specjalista ds. wsparcia technicznego – przedstawia pierwsze kroki z przemiennikami Astraada DRV.

czytaj więcej »

Czy planujesz wykorzystać sieć CsCAN do komunikacji sterowników Horner? Jeżeli tak, i dodatkowo ta komunikacja ma być wydajna, poznaj i wykorzystaj sieć CsCAN.

czytaj więcej »

Firma ASTOR znalazła się w gronie wyróżnionych przez ekspertów firm, w konkursie Produkt Roku 2018. Kontrolery CPE400 z oferty GE/Emerson zwyciężyły w kategorii PLC/PAC.

czytaj więcej »

Firma ASTOR podpisała umowę z Zespołem Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie, obejmując patronat nad uczniami klasy kształcącej się w zawodzie technik mechatronik.

czytaj więcej »

Do Złotej Statuetki i tytułu Lidera Polskiego Biznesu dołącza Diament – to kolejna nagroda Business Centre Club przyznana firmie ASTOR. Odebrał ją osobiście Stefan Życzkowski.

czytaj więcej »

Już po raz drugi przedstawiciele branży produkcyjnej w Polsce spotkali się na konferencji „Fabryka Roku 2018”. Firma ASTOR, dostawca nowoczesnych technologii dla przemysłu, została partnerem wydarzenia.

czytaj więcej »

W 2018 roku przypada 50. rocznica rozpoczęcia działalności firmy Kawasaki w obszarze robotów przemysłowych. Sięgnijmy do początków i prześledźmy historię wykorzystania robotów w japońskim przemyśle.

czytaj więcej »

Już po raz szósty w Sosnowcu, w dn. 16-18 października, odbyły się targi ExpoWELDING.

czytaj więcej »

Zobacz, jak firma Henkel poprawiła efektywność energetyczną i oszczędziła 15 mln euro.

czytaj więcej »

Firma ASTOR została wyróżniona w konkursie Produkt Roku 2017.

czytaj więcej »

Autonomiczne roboty mobilne MiR przenoszą standardy Przemysłu 4.0 do transportu wewnętrznego.

czytaj więcej »

Specjaliści z ASTOR podczas tegorocznych targów odpowiedzą na pytania, jak polska myśl inżynierska może wspierać rozwój spawalnictwa oraz jaką rolę odgrywać będą roboty.

czytaj więcej »

czytaj więcej »

Polscy producenci mebli są coraz bardziej otwarci na innowacyjne rozwiązania technologiczne, pozwalające zoptymalizować pracę fabryk i zakładów.

czytaj więcej »

Takie wyróżnienie nie zdarza się co dzień. Gratulujemy GE Automation & Controls!

czytaj więcej »

Awaria maszyny – słowa, których nie chcesz usłyszeć. Zaplanuj działania prewencyjne!

czytaj więcej »

Tegoroczny Impact to 6 tysięcy gości, 250 speakerów i dziesiątki wydarzeń. Nadchodzi Polska 4.0.

czytaj więcej »

ASTOR rozpoczyna współpracę z Mobile Industrial Robots (MiR), jednym z czołowych producentów autonomicznych robotów mobilnych.

czytaj więcej »

Buduj niezawodne systemy komunikacji przemysłowej!

czytaj więcej »

Fundusze unijne i krajowe, program bonów szkoleniowych...Którą opcję wybrać? Podpowiada Akademia ASTOR!

czytaj więcej »

Cyberbezpieczeństwo zakładów produkcyjnych jednym z głównych tematów II SecureTech Congress. A w Twojej firmie?

czytaj więcej »

Współpraca i umiejętność dostosowywania się do zmian w dobie Przemysłu 4.0 to kluczowe kompetencje Inżyniera 4.0™.

czytaj więcej »

Ochrona sieci ICS w zakładach produkcyjnych jest na poziomie 61%. Poznaj raport i dowiedz się, jak działać skuteczniej.

czytaj więcej »

Inżynierowie ASTOR odwiedzili Polskę - bezpłatne seminaria dla automatyków odbyły się w 7 miastach Polski. 

czytaj więcej »

Wiecie, ilu automatyków musi się napracować, żeby każdy w Tarnowie miał ciepłe grzejniki? Zobaczcie, jak Platforma Systemowa Wonderware wspiera pracę MPEC Tarnów.

czytaj więcej »

W jakie technologie inwestują firmy produkcyjne w Polsce? Poznaj wyniki badania i perspektywy rozwoju.

czytaj więcej »

8 grudnia 2017, w gmachu Opery Krakowskiej, odbyła się uroczysta Gala 30-lecia istnienia firmy ASTOR, która otwiera całoroczne świętowanie jubileuszu.

czytaj więcej »

Podnosi efektywność paletyzacji, stwarza możliwość wykorzystania 100% wydajności istniejącego parku maszynowego i wprowadza oszczędności. Sprawdź!

czytaj więcej »

Jesteś pasjonatem nowoczesnych technologii? Interesuje Cię robotyka jako hobby albo zawód przyszłości? Chcesz odkryć w sobie nową pasję?

czytaj więcej »

Dzięki robotyzacji spawania Anipol może dostarczyć zamawiane 30.000 sztuk detali w czasie o 60% krótszym niż przed zastosowaniem robota.

czytaj więcej »

Studencie, studentko - prace można zgłaszać tylko do 10 października.

czytaj więcej »

Zapotrzebowanie na maszyny pakujące w branży spożywczej stale rośnie. Szacuje się, że do 2019 roku sprzedaż nowych urządzeń do FMCG na świecie osiągnie wartość 52,5 mld dolarów.

czytaj więcej »

Kompletna cela spawalnicza, nowe roboty i pozycjonery do aplikacji spawalniczych – zaprezentujemy podczas 19. targów Schweissen & Schneiden w Düsseldorfie.

czytaj więcej »

Zapraszamy 16 i 17 września do Krakowa - na rodzinny weekend z robotami i nie tylko :)

czytaj więcej »

Branże, korzyści, perspektywy, rozwój.

czytaj więcej »

W związku z dynamicznymi zmianami na rynku FMCG, wzrosła wewnętrzna presja na marżowość produkcji.

czytaj więcej »

Menedżerowie i inżynierowie Przemysłu 4.0 już dziś otrzymują do dyspozycji narzędzia pozwalające na komfortową i wydajną pracę.

czytaj więcej »

Obserwujemy, że technologiczny postęp jest synonimem zmian, do których wszyscy powinniśmy być przygotowani.

czytaj więcej »

Cyberbezpieczeństwo priorytetem w produkcji i przemyśle: chroń sieć OT, monitoruj, zapewnij ciągłość produkcji.

czytaj więcej »

Polskie meblarstwo jest w światowej czołówce. By sięgnąć po najwyższy stopień podium, potrzebuje automatyzacji.

czytaj więcej »

Trwa rekrutacja do akceleratora KPT ScaleUp - programu realizowanego wspólnie z ASTORem przez Krakowski Park Technologiczny. Aplikacje można składać do 12 marca.

czytaj więcej »

Jak rozwijać inżynierów, aby byli gotowi wprowadzać zmiany w dobie Przemysłu 4.0?

czytaj więcej »

Kompetencje technologiczne, szybkość działania, otwartość na zmiany i elastyczność wobec nich... co jeszcze?

czytaj więcej »

W dn. 2 grudnia odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Studentów oraz Doktorantów "Inżynier XXI wieku".

czytaj więcej »

W dniu 2 grudnia odbyło się seminarium dla edukacji połączone z finałem Konkursu Prac Dyplomowych.

czytaj więcej »

14 października 2016 roku, na krakowskich Plantach, odsłonięta została ławka z figurami dwóch wybitnych polskich matematyków.

czytaj więcej »

Niezależna firma doradcza Frost & Sullivan ogłosiła, że w tym roku nagrodę Polish Industrial Automation Customer Value Leadership Award przyznano krakowskiej spółce ASTOR.

czytaj więcej »

ASTOR seminarium dla edukacji 2016Jak wspierać w rozwoju studentów i uczelnie dzięki współpracy edukacji i przemysłu? Dowiedz się 2 grudnia w Krakowie.

czytaj więcej »

ASTOR szkolenie ARA MES TeamSprawdź, co zadziałało u naszego klienta - ARA MES Team.

czytaj więcej »

ASTOR Konkurs prac dyplomowych 2016 s...na Wasze prace czekamy do 10 października. Wygraj nawet 5000 PLN, zdobądź ciekawe doświadczenie :)

czytaj więcej »

industry 4 0 przemysl 4 0Sprawdź, czy jesteś gotowy/a na Przemysł 4.0. Jakie wyzwania stoją przed Tobą w obliczu czwartej rewolucji przemysłowej?

czytaj więcej »

Siniat miniaturaZwiększenie wydajności produkcji o 25-30%? Zobacz, jakie rozwiązania się sprawdzają.

czytaj więcej »

swiatowe dni mlodziezy utrudnieniaW dniach 25 - 31 lipca odbędą się Światowe Dni Młodzieży, które zgromadzą nawet 2 miliony pielgrzymów z całego świata.

czytaj więcej »

ASTOR Uniwersytet Zielonogorski laboratorium ISSILaboratorium powstałe we współpracy z ASTORem dostarcza studentom wiedzy, która jest potrzebna w przemyśle.

czytaj więcej »

DSC060712Studenci Politechniki Krakowskiej sięgnęli po maszynę wykorzystywaną zwyczajowo w przemyśle i udowodnili, że architektura i robotyka mogą współdziałać.

czytaj więcej »

25lecie 2016 05 31 ASTOR2Polska myśl inżynierska napędza gospodarkę. Zastosowanie robotyzacji do rozwoju produktów to krok w kierunku nowoczesności, czego przykładem jest nowe laboratorium R&D SECO/WARWICK.

czytaj więcej »

ASTOR ZST Lezajsk pracownia robotykiJak pomóc młodym automatykom w dobrym starcie na rynku pracy?

czytaj więcej »

debata ASTOR innowacyjnoscPolska myśl inżynierska i menedżerska może być siłą napędową polskiej gospodarki. To motto debaty, która odbyła się 19 kwietnia z udziałem ASTOR.

czytaj więcej »

Industry 4.0 - Przemysł 4.0Spotkaj się z nami na konferencji i przekonaj się! Wydarzenie odbędzie się 12-13 kwietnia w Warszawie.

czytaj więcej »

AMPM ASTOR 2016Warsztaty dla studentów z zakresu zarządzania projektami po raz kolejny raz zagościły w ASTOR Innovation Room.

czytaj więcej »

ASTOR LOTOS Asfalt MES Sukces naszego Klienta w efektywnym zarządzaniu produkcją i zmniejszeniu kosztów mediów produkcyjnych.

czytaj więcej »

ASTOR ZSnr3 Ciechanow 3W ramach tej współpracy uruchomiona została pracownia wyposażona w zestawy edukacyjne dla uczniów klasy o profilu technik-mechatronik.

czytaj więcej »

ASTOR Lider Polskiego Biznesu BCCLider Polskiego Biznesu to wyróżnienie przyznawane przez BCC firmom i ich szefom, którzy w swej działalności kierują się nie tylko zyskiem, ale i etyką prowadzenia biznesu.

czytaj więcej »

raport automatyzacji ASTORWyniki badania ASTOR „W jakie technologie inwestują firmy produkcyjne w Polsce?" z 2015 roku.

czytaj więcej »

Być może za rok pogoda dopisze nam bardziej. Zapraszamy w 2017 roku!

czytaj więcej »

ASTOR seminarium dla edukacjiW dniu 27 listopada, w krakowskim Muzeum Lotnictwa odbyło się seminarium dla edukacji.

czytaj więcej »

 hewelianum1Młodzież uczestnicząca w zajęciach dydaktycznych w Centrum Hewelianum ma bezpośredni dostęp do innowacyjnych technologii. 

czytaj więcej »

Konkurs Prac Dyplomowych 2015Zapraszamy na seminarium dla edukacji, poświęcone współpracy jednostek edukacyjnych z przemysłem...

czytaj więcej »

ASTOR Challenge Hackaton AGHacksWyniki konkursu ASTOR Challenge, jaki odbył się w Krakowie w ramach hackatonu AGHacks, pokazują, że przyszłość „polskiej myśli inżynierskiej" będzie ciekawa, a karty rozdawać w niej będą młodzi, kreatywni i myślący niesztampowo ludzie.

czytaj więcej »

Wspólnie wyróżniamy specjalistów z branży produkcyjnej, którzy przyczynili się do sukcesu zarówno swojego zakładu, jak i całej branży.

czytaj więcej »

Sympozjum odbyło się w dniach 7-9 września.

czytaj więcej »

ASTOR CEDAT robot KawasakiSukces naszego klienta, firmy CEDAT, w zwiększeniu wydajności linii produkcyjnej przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości produktu finalnego.

czytaj więcej »

ASTOR branza meblarska sWydajność i elastyczność to dwie główne miary określające konkurencyjność przedsiębiorstwa w branży meblarskiej. Jak je zwiększyć?

czytaj więcej »

W weekend 21 - 22 czerwca prawie 400 osób odwiedziło Dni Otwarte ASTOR. Dziękujemy i zapraszamy za rok :)

czytaj więcej »

Lisner Sukces naszego Klienta w zakresie ograniczenia kosztów bieżących dzięki monitoringowi mediów produkcyjnych.

czytaj więcej »

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na drugą edycję Dni Otwartych ASTOR w dn. 20-21 czerwca 2015 :-)

czytaj więcej »

ASTOR Watch - inteligentny zegarek Inżynier może natychmiast zobaczyć parametry maszyny, obok której się znajduje. Na swoim zegarku.

czytaj więcej »

ASTORMiło nam poinformować, że w przeciągu ostatniego roku trzy z naszych oddziałów przeprowadziły się do nowych biur.

czytaj więcej »

Comodis - bezprzewodowy system oparty o ModbusSmart city to nie tylko idea budowania infrastruktury inteligentnego miasta, zwiększającej komfort życia mieszkańców. To także narzędzia pozwalające na obniżanie kosztów jej utrzymania.

czytaj więcej »

ASTOREfektywniej, szybciej, taniej – tendencja do optymalizacji parametrów ważnych dla polskich przedsiębiorstw produkcyjnych trwa.

czytaj więcej »

ZPP ikonka Doskonałość operacyjna i rozwój energetyki to kluczowe kierunki działań, które zmienią polski przemysł.

czytaj więcej »

ASTORW 2015 roku polskie przedsiębiorstwa będą zainteresowane głównie narzędziami pozwalającymi na obniżenie kosztów posiadania infrastruktury oraz produkcji i szybsze podejmowanie decyzji biznesowych – prognozują analitycy firmy ASTOR, która zaopatruje w specjalistyczne oprogramowanie już 1/3 polskich firm przemysłowych.

czytaj więcej »

setkaW dniu 8 marca 2015 odbyła się piąta już edycja zimowego turnieju dla zawodników z branży automatyki przemysłowej i ich rodzin.

czytaj więcej »

ALSTOM Power Sukces naszego Klienta w zakresie ciągłego podwyższania efektywności wykorzystania parku maszynowego.

czytaj więcej »

Energa Wytwarzanie news Słowa klucze, a zarazem największe zalety nowego systemu, to centralizacja i standaryzacja.

czytaj więcej »

Inwestycja w budowanie relacji międzyludzkich, zaangażowanie pracowników we współtworzenie misji i wizji firmy oraz w pracę na rzecz innych – to niestandardowe elementy przewagi nad korporacjami, na które mogą pozwolić sobie rodzime firmy z sektora MSP.

czytaj więcej »

ASTORNagrodę przyznano za ASTOR Innovation Room - interaktywną wystawę robotyki i technologii IT.

czytaj więcej »

ASTOR w branży wod-kanRozwiązania wspomagające podnoszenie efektywności eksploatacji sieci wod-kan.

czytaj więcej »

ASTORRealizujemy działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

czytaj więcej »

ASTORJak fabryki mogą zabezpieczyć się przed zagrożeniami z zakresu cyberprzestępczości?

czytaj więcej »

ASTORDnia 27.09.2014 rozegrano kolejny Turniej Automatyków w Piłkę Nożną.

czytaj więcej »

ASTORWdrożenie nowoczesnych rozwiązań może przynieść producentom żywności oszczędności rzędu 20 tysięcy złotych dziennie i nawet stuprocentowy wzrost wydajności.

czytaj więcej »

logo1Firma ASTOR zaprasza na Seminarium, które odbędzie się 30 września 2014 r. w Krośnie.

czytaj więcej »

logo1Wystartowało ponad 1000 osób, w tym 12 z ASTOR Sport Team...

czytaj więcej »

ASTORW weekend 14 -15 czerwca ponad 350 osób odwiedziło Dni Otwarte ASTOR :)

czytaj więcej »

ASTORJuż 81 procent ankietowanych polskich firm deklaruje, że ich produkcja jest zautomatyzowana całkowicie lub częściowo.

czytaj więcej »

ASTORDowiedz się, jakie rozwiązania wykorzystywać do automatyzacji i informatyzacji przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych?

czytaj więcej »

ASTORW tym roku w Programie znalazło się łącznie 81 Partnerów z całej Polski.

czytaj więcej »

Wiodący producenci oprogramowania klasy ERP oferują klientom wykorzystanie modułów produkcyjnych systemów ERP do bieżącego monitorowania i zarządzania produkcją, jednak przeważnie takie rozwiązanie nie pozwala na uzyskanie pełnej funkcjonalności systemów klasy MES. Tak naprawdę w przedsiębiorstwie, które posiada system ERP i planuje wdrożyć MES, zarówno moduł produkcyjny systemu ERP jak i system MES znajdą zastosowanie, ale należy mieć świadomość, jakie są między nimi różnice i do jakich celów oraz dla kogo zostały one stworzone.

Artykuł ten ma na celu wskazanie różnic pomiędzy systemami MES i modułami produkcyjnymi systemów ERP, wskazanie zróżnicowanych potrzeb różnych grup docelowych takich systemów oraz przedstawienie korzyści, jakie może przynieść integracja strefy biznesowej z produkcją poprzez integrację systemu ERP z systemem MES.

MODUŁ PRODUKCYJNY SYSTEMU ERP

Zdecydowana większość systemów klasy ERP posiada moduły produkcyjne, które jednak nie posiadają one typowych cech oprogramowania potrzebnego na produkcji. Częstość przetwarzania danych w systemach ERP jest stosunkowo niska (jak na warunki produkcyjne), a dane są wprowadzane do systemu w sposób ręczny, co jest odpowiednie i wystarczające dla biura, ale nieoptymalne i niedostatecznie wiarygodne dla produkcji.

 

Sprawny przeplyw danych produkcyjnych dzieki integracji systemow MES i ERP 

 

OPROGRAMOWANIE DO ZARZĄDZANIA PRODUKCJĄ KLASY MES

System Wonderware MES jest dedykowany do monitorowania procesów produkcyjnych w czasie rzeczywistym. Na bieżąco przetwarza dane (z rozdzielczością co do minut czy sekund), umożliwiając sprawne zarządzanie produkcją dzięki informacjom dostarczanym na bieżąco użytkownikom z produkcji. W przeciwieństwie do systemu ERP, oprogramowanie MES umożliwia automatyczne gromadzenie danych wprost z maszyn oraz eliminuje możliwości pomyłek, które często mają miejsce podczas ręcznego wprowadzania danych.

RÓŻNE POTRZEBY NA RÓŻNYCH POZIOMACH

Potrzeby oraz oczekiwania pracowników produkcyjnych odnośnie systemu zarządzania produkcją są zdecydowanie różne od potrzeb strefy biznesowej i zarządu firmy. Na produkcji potrzebny jest dostęp do wiarygodnych danych gromadzonych najlepiej w sposób automatyczny wprost z maszyn i urządzeń przeznaczonych do realizacji produkcji. Z kolei zarząd i pracownicy strefy biznesowej oczekują wiarygodnych informacji o stanie i kosztach produkcji, ale rozdzielczość czasowa nie jest w tym przypadku taka niska jak w warstwie produkcyjnej. Istotne jest posiadanie wiarygodnych informacji, które do systemu ERP może dostarczyć system klasy MES, rejestrujący dane w sposób automatyczny. Pozwala to na wyeliminowanie częstych błędów powstających podczas ręcznego wprowadzania danych na produkcji.

Z punktu widzenia wdrożenia systemu do zarządzania produkcją, które będzie spełniało oczekiwania grup na różnych poziomach organizacji, optymalną sytuacją jest funkcjonowanie w firmie zarówno systemu ERP z modułem produkcyjnym, jak i systemu MES, które mogą zostać ze sobą zintegrowane . Wtedy taką integrację można łatwo zrealizować - ponieważ mapowanie danych jest naturalne.

 

Sprawny przeplyw danych produkcyjnych dzieki integracji systemow MES i ERP 2

Możliwości integracji systemów IT z wykorzystaniem Wonderware Enterprise Integrator

 

WONDERWARE ENTERPRISE INTEGRATOR – INTEGRACJA PRODUKCJI Z BIZNESEM

Propozycją firmy ASTOR na usprawnienie procesu integracji systemów klasy MES oraz ERP jest zastosowanie oprogramowania Wonderware Enterprise Integrator, które umożliwia łatwe projektowanie, budowanie, instalowanie i utrzymywanie bezpiecznych, ustandaryzowanych aplikacji integrujących operacje produkcyjne z aplikacjami biznesowymi przedsiębiorstwa.

Do głównych cech oprogramowania Wonderware Enterprise Integrator należą:

  • architektura informatyczna zapewniająca wysoki poziom dostępności,
  • specjalna wspólna przestrzeń nazw dla wszystkich systemów produkcyjnych i systemów sterowania,
  • swoboda wyboru architektury połączona z wbudowanym systemem bezpieczeństwa,
  • dostępna z półki integracja z setkami aplikacji w obszarach automatyzacji produkcji i biznesowego zarządzania przedsiębiorstwem,
  • łatwa konfiguracja i utrzymanie systemu poprzez graficzne komponowanie reguł transformacji komunikatów i detekcji zdarzeń, bez konieczności pisania dedykowanego kodu programu,
  • wsparcie dla standardów integracyjnych takich jak: SQL, ODBC, XML i OLE.

-> www.astor.com.pl/wonderware

Autor:
ARKADIUSZ RODAK
Menedżer produktu Wonderware MES
arkadiusz.rodak@astor.com.pl

czytaj więcej »

zegar

Aby dobrze zaplanowac przyszłość, czasem należy też spojrzeć w przeszłość.

czytaj więcej »

ASTORWyróżnienie to przyznawane jest przedsiębiorstwom, które potrafią zbudować wartościowe relacje z pracownikami.

czytaj więcej »

epson

Zobacz kolejny film Akademii ASTOR i dowiedź się, co jest priorytetem na naszych szkoleniach!

czytaj więcej »

ASTORJakie oszczędności przynosi system monitoringu mediów?

czytaj więcej »

ASTORRedukcja wydatków na energię elektryczną nawet o 1/3, zmniejszenie opłat za gaz do kilkunastu procent bądź znaczne skrócenie czasu przygotowania rozliczeń miesięcznych – to przykładowe korzyści, jakie przynoszą polskim przedsiębiorstwom coraz częściej wdrażane programy optymalizacji kosztów energii i mediów. W przypadku sektora produkcyjnego – przekładają się one na setki tysięcy złotych oszczędności.

czytaj więcej »

astor-logoFirma ASTOR, dostawca rozwiązań biznesowych oraz usług, które wspierają podnoszenie efektywności i konkurencyjności klientów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze, została głównym partnerem konferencji organizowanej po raz szósty przez GBI Partners. Konferencja „Programy oszczędzania energii i mediów w przemyśle i zarządzaniu nieruchomościami" odbędzie się w dniach 5-6 marca 2014. W ramach wydarzenia eksperci ASTOR zaproszą gości na zwiedzanie i prelekcje do ASTOR Technology Park oraz ASTOR Innovation Room – pierwszej w Polsce interaktywnej wystawy robotyki i technologii IT, znajdującej się w krakowskiej siedzibie firmy.

 

czytaj więcej »

ASTORW 2014 roku coraz więcej firm z różnych branż będzie, wg specjalistów ASTOR, sięgać po automatyzację i informatyzację produkcji.

czytaj więcej »

ikona

Sprawdż, co myślą inni! Dowiedź się, jake są wyniki badania satysfakcji klientów Akademii ASTOR!

czytaj więcej »

ASTORW dniach 19-20 listopada we Wrocławiu odbyła się XI edycja konferencji World Class Manufacturing z udziałem ekspertów firmy ASTOR.

czytaj więcej »

ASTOR - nagroda Manufacturing Excellence Awards MEA 2013Nagrody CEE Manufacturing Excellence Awards 2013 rozdane!

czytaj więcej »

astor-logoW dniach 16-18.10.2013 w Krakowie odbyła się konferencja podejmująca tematykę inteligentnych budynków.

czytaj więcej »

ASTOR Innovation RoomDnia 25 września 2013 w krakowskiej siedzibie firmy ASTOR otwarta została interaktywna wystawa robotyki i technologii IT.

czytaj więcej »

ASTORFirma ASTOR została sponsorem XI Międzynarodowej Konferencji DPS, która odbędzie się w dniach 8-11 września 2013 r. w Łagowie Lubuskim.

 

czytaj więcej »

oee copyZapraszamy na szkolenie Wskaźnik OEE - podnoszenie efektywności wykorzystania parku maszynowego z zastosowaniem automatycznego gromadzenia danych.

 

czytaj więcej »

ASTOR"Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces". W 2013 roku wyłoniło się prestiżowe grono 12 Złotych Partnerów ASTOR.

 

czytaj więcej »

astor-logoFirmy, które w dobie kryzysu inwestują w innowacje i zaawansowane rozwiązania, stają się bardziej konkurencyjne na rynku polskim i globalnym.

 

czytaj więcej »

ASTOR - Lider Wsparcia ITKonkurs Lider Wsparcia IT promuje najlepsze praktyki w obszarze wsparcia użytkowników usług informatycznych.

czytaj więcej »

ASTORZ okazji Dnia Dziecka, uczniowie „wiosennej" Akademii Przeszłości przejęli we władanie firmę ASTOR i jej oddziały!

 

czytaj więcej »

Końcem stycznia, Akademia ASTOR przeprowadziła warsztaty z programowania sterowników PLC dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie. Zajęcia pozalekcyjne, w których udział wzięli uczniowie III i IV klasy technikum mechatronicznego, zrealizowanane zostały w ramach projektu unijnego: „Inwestujemy w certyfikaty – inwestujemy w swój sukces".

 

W tygodniowym kursie z programowania sterowników PLC udział wzięły 2 grupy uczniów, po 15 osób w jednej grupie szkoleniowej. Zajęcia przeprowadzone były na 8 stanowiskach laboratoryjnych, składających się ze sterowników VersaMax firmy GE Intelligent Platforms oraz przemienników częstotliwości Astraada Drive i paneli operatorskich Astraada HMI. Dla uczniów krośnieńskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych była to możliwość zapoznania się z profesjonalnymi rozwiązaniami, na co dzień wykorzystywanymi w przemyśle.

„Po raz pierwszy przeprowadzałem szkolenie dla tak młodych ludzi. Niezwykle ważnym był dla mnie fakt, że mimo, iż zajęcia odbywały się w okresie ferii, w czasie wolnym od nauki – frekwencja była 100%, a zaangażowanie uczniów - ogromne." – podsumowuje Łukasz Mąka, trener Akademii ASTOR.

Małgorzata Stoch, Dyrektor Akademii ASTOR, dodaje: „Akademia ASTOR zawsze promowała działalność edukacyjną, angażując się w projekty, pozwalające zdobyć młodym ludziom doświadczenie. Projekty finansowane z budżetu Unii Europejskiej są wielką szansą na rozwój placówek edukacyjnych. Mamy nadzieję, że najbliższe lata przyniosą jeszcze wiele podobnych projektów."

czytaj więcej »

25 stanowisk sterownikowych, składających się ze 112 elementów; 4 trenerów; 56 godzin warsztatów; 100 podręczników; blisko 50 uczestników – to bilans liczbowy szkolenia, jakie Akademia ASTOR zorganizowała dla studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie. Warsztaty odbyły się w ramach projektu unijnego „Zamawianie kształcenia na kierunkach technicznych, matematycznych i przyrodniczych – pilotaż".

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie, w której skład wchodzą trzy instytuty: humanistyczny, ekonomiczny i politechniczny, inwestując w przyszłość absolwentów kierunku automatyka i robotyka, zorganizowała dla studentów IV roku warsztaty, mające na celu wprowadzenie uczestników w świat nowoczesnych technologii, z jakimi spotkają się rozpoczynając pracę zawodową.

„Jak się okazało na miejscu, większość uczestników to studenci zaoczni, którzy debiut zawodowy mają już za sobą. Niezwykła była więc ich motywacja i zaangażowanie – uczestnicy często brali urlopy lub pracowali na nocną zmianę, żeby udział w szkoleniu nie kolidował z pracą." – mówi Łukasz Bota, jeden z trenerów Akademii ASTOR. „Ze względu na duże zainteresowanie szkoleniem, studenci zostali podzieleni na dwie grupy. Dzięki temu, każdy mógł pracować na własnym stanowisku, wyposażonym w komputer i zestaw sterowników VersaMax i VersaMax Micro firmy GE."

Szkolenie dotyczyło programowania sterowników PLC oraz paneli operatorskich QuickPanel View na poziomach podstawowym i zaawansowanym.

Małgorzata Stoch, Kierownik Akademii ASTOR, dodaje: „Sezon na szkolenia współfinansowane ze środków Unii Europejskiej trwa. Akademia ASTOR chętnie angażuje się w projekty, które wspierają kształcenie młodych ludzi. Mamy nadzieję, że najbliższe lata przyniosą jeszcze wiele podobnych przedsięwzięć."

czytaj więcej »

W upalny weekend, na przełomie czerwca i lipca w malowniczej scenerii Beskidu Śląskiego, trenerzy Akademii ASTOR przeprowadzili szkolenie: „Najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie sterowników przemysłowych i systemów wizualizacji SCADA". Jego adresatami byli studenci III roku Automatyki i Robotyki Politechniki Śląskiej. Warsztaty wyjazdowe odbyły się w ramach projektu: Unowocześnienie i rozszerzenie oferty edukacyjnej na kierunku Automatyka i Robotyki na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Ci, co myślą, że studenci w wakacje oddają się tylko słodkiemu lenistwu – są w błędzie. Aż 39 studentów Politechniki Śląskiej wzięło udział w szkoleniu, prowadzonym przez Akademię ASTOR. Wykłady, połączone z zajęciami praktycznymi zostały przeprowadzone na stanowiskach komputerowych, wyposażonych w sterowniki PLC oraz oprogramowanie SCADA. Zajęcia przeprowadzone zostały na urządzeniach GE Intelligent Platforms, oferowanych przez firmę ASTOR. Celem szkolenia było poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej uczestników na temat najnowszych osiągnięć w zakresie programowania sterowników PLC oraz systemów SCADA oraz ich wykorzystania w przemyśle. To już kolejne szkolenie, współfinansowane z funduszy Unii Europejskiej, jakie Akademia ASTOR przeprowadza dla placówek dydaktycznych.

„Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej od kilku lat realizuje projekt „Wiedza i doświadczenie projektowe wizytówką absolwenta kierunku automatyka i robotyka na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej", współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego." – komentuje dr inż. Dariusz Buchczik, Członek Zarządu Projektu z ramienia Politechniki Śląskiej. „Jednym z najważniejszych celów projektu jest wykształcenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów, potrafiących sprostać wyzwaniom rynku, w zakresie wdrażania nowoczesnych systemów automatyki w przedsiębiorstwach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki. Mam nadzieję, że dalsza współpraca z Akademią ASTOR pomoże w osiągnięciu sukcesu zawodowego kolejnym rocznikom studentów Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej."

Michał Januszek, jeden z trenerów Akademii ASTOR, specjalista ds. systemów sterowania i oprogramowania w firmie ASTOR, podsumowuje: „Staraliśmy się spełnić oczekiwania władz Politechniki Śląskiej, która, jak widać bardzo dba o rozwój swoich podopiecznych. Wartością takiej formy kształcenia jest możliwość poznania najnowocześniejszych technologii, trendów i tendencji, które kształtują automatykę przemysłową. Zazwyczaj studenci mają okazję się z nimi zapoznać dopiero w pracy. Dodatkowym atutem warsztatów była lokalizacja w jednym z hoteli w Szczyrku. Moje obserwacje potwierdzają, że nauka poza murami uczelni pozytywnie wpływa na przyswajanie wiedzy."

Warsztaty trwały 3 dni (od piątku do niedzieli) i obejmowały w sumie 40 godzin lekcyjnych zajęć, zakończonych egzaminem, sprawdzającym poziom wiedzy kursantów.

Uwieńczeniem szkolenia było wręczenie imiennych certyfikatów dla uczestników, którzy zaliczyli test, potwierdzających posiadanie kompetencji w zakresie programowania i integracji systemów SCADA i sterowników PLC.

„Akademia ASTOR zawsze chętnie uczestniczy w projektach, które wspierają młodych ludzi." – mówi Małgorzata Stoch, Dyrektor Akademii ASTOR. „Uczelnie techniczne coraz śmielej korzystają z funduszy unijnych w realizacji ambitnych planów naukowych i szkoleniowych. Beneficjentami tej współpracy są głównie przyszli inżynierowie, którzy mają szansę popierania doświadczeniem wiedzy akademickiej."

czytaj więcej »

ASTOR ConsultingW gronie laureatów w roku 2013 znalazł się ASTOR Consulting z ofertą doradczą wspierającą klientów w obszarach biznesowym i technicznym na każdym etapie inwestycji.

 

czytaj więcej »

ASTORKonferencja dla służb utrzymania ruchu i producentów maszyn

Termin: 25. czerwca 2013

Miasto: Toruń

czytaj więcej »

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone