Wdrożenie systemu monitorowania mediów pozwala na realizację oszczędności do 30%.
Utwórz w naszym systemie zgłoszenie serwisowe, które zostanie przesłane do dostępnego specjalisty.
Skierowany do firm integratorskich i producentów maszyn współpracujących z nami regularnie.
Poznaj Program Partnerski »
Skierowany do wszystkich firm, które decydują się na współpracę z nami.
Poznaj Program korzyści »
Znajdziesz tu referencje i filmy o sukcesach naszych klientów.
Sukces naszego klienta, firmy CEDAT, w zwiększeniu wydajności linii produkcyjnej przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości produktu finalnego.
Zobacz wszystkie case studies »
Zastosowanie nowoczesnego układu sterowania i wizualizacji dało nieograniczone możliwości zmian w sposobie sortowania.
Na swoim koncie możesz sprawdzić planowane szkolenia, ich historię oraz pobrać certyfikat. Zaloguj się i sprawdź swoje szkolenia
Myślisz nad rozwiązaniem? Chcesz zapytać o produkt? Potrzebujesz konsultacji? Nasi inżynierowie z przyjemnością odpowiedzą na Twoje pytania.
Przejdź do kontaktu
Specjaliści wsparcia technicznego do Twojej dyspozycji.
Przejdź do wsparcia »
Pytania i uwagi ogólne. Centrala firmy,pozostałe działy, dane handlowe spółek.
Kontakt z centralą »
Witaj w pierwszym odcinku kursu EthernetIP w robotach Kawasaki. Dowiesz się w nim jak skonfigurować porty i sygnały na robocie Kawasaki.
czytaj więcej »
Ten artykuł to wstęp do naszego kursu z tworzenia sieci przemysłowych GSM. Wyjaśniamy w nim najważniejsze pojęcia związane z routerami przemysłowymi.
W tym odcinku kontynuujemy poznawanie języków programowania wg. normy IEC61131-3 w Codesys. Odcinek ten poświęcimy poznawaniu języka FBD.
Regulacja wydajności pomp, wentylatorów oraz dmuchaw z wykorzystaniem falownika pociąga za sobą wiele korzyści, przede wszystkim finansowych.
W tym artykule poznasz budowę oraz zastosowanie regulatora PID. Dowiesz się także jak wykorzystać regulator PID w systemie sterowania, wykorzystując stworzony wcześniej program.
Zobacz kilka scenariuszy użycia funkcji SMS na przykładzie urządzenia Teltonika TRB245 wraz z instrukcją konfiguracji.
W tym odcinku przedstawimy od podstaw innowacyjne podejście do diagnostyki w przekaźnikach bezpieczeństwa Preventa XPS Universal od Schneider Electric.
Nagranie przedstawia omówienie systemu AVEVA Insight i pokazuje w jaki sposób skorzystać z darmowej wersji demo, która umożliwia analizę własnych danych.
W tym odcinku pozostaniemy przy tematyce zabezpieczenia rąk oraz bezpiecznego uruchomienia maszyny przy wykorzystaniu oburęcznego urządzenia sterującego (OUS), jakim jest stacja sterowania oburęcznego.
Sprawdź, jakie zmiany pojawiły się w nowej wersji AVEVA Edge 2020.
Tym razem skupimy się nieco bardziej na teorii niż praktyce, ponieważ przedstawimy Ci typy zmiennych, jakie możesz wykorzystywać w Codesysie, a także jak je definiować i z nich korzystać.
W tym odcinku wrócisz do kwestii podłączeniowo-technicznych i dowiesz się, jak podłączyć i skonfigurować przekaźnik bezpieczeństwa do pracy z kurtyną świetlną.
Mówi się, że człowiek uczy się całe życie. To twierdzenie jest szczególnie aktualne w fabrykach przyszłości, gdzie implementacja nowych technologii wymusza ciągłą elastyczność w działaniu i szybkie dostosowywanie się do zmian. Warto więc zastanowić się, jak można usprawnić adaptację do technologii i ułatwić pracownikom wdrażanie się w nowe rozwiązania.
Kontynuujemy podróż w poszukiwaniu inspirujących technologii, które pozwalają usprawnić działanie fabryk przyszłości. Tym razem przyglądamy się rozwiązaniom opartym o rozszerzoną rzeczywistość. Tego typu rozwiązania mogą bowiem przynosić wiele korzyści dla pracowników, jak i dla całego przedsiębiorstwa produkcyjnego.
Już w roku 2015 firma Gartner, niezależna organizacja analityczno-badawcza specjalizująca się w zagadnieniach wykorzystania technologii, wytypowała, że do roku 2020 ponad 80% producentów oprogramowania zmieni swoje modele dostarczania oprogramowania z tradycyjnych licencji wieczystych na subskrypcje.
FM Logistic przyspiesza z automatyzacją. W ramach wspólnej inwestycji z klientem firma wdrożyła właśnie autonomicznego robota MIR 500 (Mobile Industrial Robots), który usprawni procesy magazynowe na platformie logistycznej w Jarostach. Jest to innowacyjna i elastyczna technologia, która może być dowolnie konfigurowana i stosowana przy codziennych operacjach magazynowych.
Stosowanie nowoczesnych rozwiązań może wpływać nie tylko na biznesowy wzrost firm produkcyjnych, ale także na zrównoważony rozwój. To sposób na zadbanie o efektywność pracy fabryki i jednoczesne spojrzenie na otoczenie organizacji i jej interesariuszy w stanowczo dłuższej perspektywie czasu.
Rok 2020 był bardzo ciężki dla ogromnej liczby firm produkcyjnych. W wielu przypadkach zauważalne były spadki produkcji i prawdziwa „walka o przetrwanie”. Okazuje się jednak, że nie dotyczyło to wszystkich podmiotów. Jak bowiem pokazują badania, fabryki przyszłości korzystające ze sztucznej inteligencji mają się nad wyraz dobrze!
Stare japońskie przysłowie mówi, że świat jest połączony, nawet jeśli taki się nie wydaje. Idąc dalej, wzajemne poznanie światów daje zupełnie nowe możliwości. Zwłaszcza w dobie globalizacji. Co łączy Japonię, Niemcy i Polskę? W naszym świecie: Kawasaki Robotics. Ale nie tylko. O tym rozmawiamy z Kenji Bando, Prezesem oraz Carstenem Stumpfem, Wiceprezesem Kawasaki Robotics GmbH.
Jak powiedział słynny naukowiec Karol Darwin, przetrwają nie ci najsilniejsi ani ci najbardziej inteligentni, ale ci, którzy najlepiej potrafią dostosować się do zmian. Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki „CARBOAUTOMATYKA” S.A. łączy w sobie wszystkie te cechy. Dzięki umiejętności analizy otoczenia, silnym wiedzą i kompetencjami zespołom inżynierów, Carboautomatyka wyłapuje szanse i zwinnie dostosowuje się do aktualnej rzeczywistości. To przykład przedsiębiorstwa, które wiele lat temu postanowiło, że sytuacja w górnictwie nie zdecyduje o ich „być albo nie być”.
W dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym zdecydowanie warto nadążać za najnowszymi trendami. Tym razem przyglądamy się raportowi Deloitte na temat kluczowych zmian technologicznych w 2021 roku. Opracowanie zawiera 9 trendów, takich jak rozbudowywanie strategii, implementację nowych usług z naciskiem na rozwiązania sieciowe czy optymalizację działań dzięki sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym.
Marka, która broni się jakością produktu, różnorodnością zastosowań, innowacyjnością i prostotą w obsłudze – Kawasaki Robotics – wzmacnia potencjał rozwoju biznesów, które wspiera. W połączeniu z wiedzą i umiejętnościami polskich inżynierów, tworzy mariaż doskonały. W lipcu 2020 r. media obiegła informacja, że ASTOR i Kawasaki Robotics poszerzają współpracę. O początkach współpracy, kulisach podpisanej umowy i planach na przyszłość rozmawiamy z Andrzejem Garbackim, Arturem Talagą oraz Wojciechem Trojniarem.
Ostatnie lata były niezwykle intensywne dla rozwoju technologii przemysłowych. Drogie, ograniczone pod względem możliwości roboty zmieniły się w urządzenia o znacznie bardziej rozbudowanych funkcjach i stanowczo niższych cenach. Zmienił się także poziom zainteresowania automatyzacją i powszechność stosowania technologii w przedsiębiorstwach, co jeszcze bardziej pobudziło rozwój stosowanych rozwiązań.
Zautomatyzowany system do przeprowadzania testów PCR, oparty na japońskich robotach Kawasaki Robotics, może przyczynić się do sprostania wyzwaniom, z jakimi zmaga się obecnie służba zdrowia w czasach pandemii Covid-19.
Krakowski ASTOR, od wielu lat dystrybutor m.in. sześcioosiowych robotów Kawasaki Robotics oraz robotów mobilnych MiR (np. MiR100, MiR500), rozbudował ofertę autonomicznych robotów mobilnych o rozwiązania firmy Agilox.
Zapowiadana ulga robotowa, miała wejść w życie z dniem 1 stycznia 2021 r. Z naszych informacji wynika, że bardziej prawdopodobny termin obowiązywania nowej preferencji podatkowej to drugi kwartał, ewentualnie połowa 2021 r.
Zlokalizowany w dwóch krakowskich siedzibach firmy ASTOR showroom to unikatowe na skalę południowej Polski miejsce, gdzie można przyjść i zapoznać się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami z zakresu Przemysłu 4.0.
Świata nie zmienia się w pojedynkę. Aby osiągać znaczące zmiany w obszarze, w którym dostrzegamy problem, potrzebujemy działać zespołowo. 7 lat temu, w ASTOR zainicjowana została akcja wspierania zwierząt w krakowskim ZOO.
Sponsorskie okienko transferowe na sezon 2020/2021 zasili ASTOR, krakowska spółka technologiczna o zasięgu międzynarodowym, przedstawiciel Kawasaki Robotics na rynek w Polsce oraz Europie Centralnej i Wschodniej.
ASTOR będzie odpowiadał za rozwój sprzedaży, marketing produktowy i rozwiązaniowy oraz współpracę w kanale partnerskim w 12 krajach Europy Centralnej i Wschodniej.
Bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu działania w przemyśle, ASTOR już w 2017 roku dostrzegł potrzebę uzupełnienia swojej oferty o systemy zabezpieczające sieci przemysłowe, wprowadzając platformę CyberX na polski rynek.
Organizujemy 7 webinarów i 6 pokazów online, by wspólnie z Wami wymieniać się doświadczeniami z projektów i uczyć od siebie nawzajem.
Kwotą 110 tys. złotych spółka ASTOR włącza się w pomoc szpitalom, które są na pierwszej linii walki z pandemią koronawirusa.
Działamy bez zmian, tak jak do tej pory. Zmieniliśmy tylko narzędzia, kanały i formy komunikacji po to, by bezpiecznie realizować zlecenia, projekty,działania.
W 17. edycji konkursu organizowanego przez magazyn Control Engineering, w kategorii ‘komputery przemysłowe’ zwyciężył komputer przemysłowy Astraada PC.
Miło nam poinformować, że ASTOR został jednym z 10 najlepszych dystrybutorów MiR na świecie, a w Europie Środkowej jest numerem 1.
Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.
Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn. Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.
ASTOR Centrala ul. Smoleńsk 29 31-112 Kraków