Jak automatyzacja może zapewnić bezpieczeństwo energetyczne
Nowe regulacje stawiają przed firmami nowe wyzwania dotyczące zabezpieczenia infrastruktury krytycznej. Istnieją jednak sprawdzone rozwiązania, które pozwalają spełnić unijne wymogi.
Nowe regulacje stawiają przed firmami nowe wyzwania dotyczące zabezpieczenia infrastruktury krytycznej. Istnieją jednak sprawdzone rozwiązania, które pozwalają spełnić unijne wymogi.
Nowe rozwiązania informatyczne dla ciepłownictwa pozwalają minimalizować jednostkowy koszt wytworzenia energii, a jednocześnie poprawiać pozafinansowe wskaźniki biznesowe.
Czy kontrolowany poślizg w drifcie ma coś wspólnego z precyzją robotyki? W tym odcinku Renata Poreda rozmawia z Dariuszem Biegą z ASTOR, odkrywając zaskakujące paralele! Jak mówi Darek: "Zarówno w robotyce jak i rajdach to się wszystko przeplata..."
Poznanie złożonej struktury kosztowej twojego biznesu produkcyjnego pozwoli ściąć nieoczywiste wydatki.
Międzynarodowa Federacja Robotyki to organizacja pozarządowa non-profit, która stawia sobie za cel promowanie i analizę rozwoju robotyki przemysłowej na całym świecie. Członkami są lokalne organizacje robotyczne z 17 krajów. Nasz kraj reprezentuje Forum Automatyki i Robotyki Polskiej. Oto 5 trendów wskazanych przez IRF, które warto obserwować w kolejnych latach:
Cyberataki to już nie pytanie "czy", ale "kiedy" - to główne przesłanie ekspertów PwC Polska, którzy w rozmowie o dyrektywie NIS-2 odsłaniają nową rzeczywistość cyberbezpieczeństwa dla polskich firm.
Aby predykcyjne strategie utrzymania ruchu przynosiły wymierne korzyści w postaci redukcji kosztów i optymalizacji czasu przeglądów, konieczne jest wdrożenie konserwacji zapobiegawczej.
Gdy na palecie wysyłanej do klienta muszą znaleźć się różnorodne towary, w pudełkach różnych rozmiarów, warto pomyśleć o zrobotyzowanym systemie paletyzacji „szytym na miarę” – na przykładzie firmy kosmetycznej Avon.
Wirtualne kopie poszczególnych robotów, pozwalają bez ryzyka testować i programować procesy produkcyjne. Ułatwiają uruchamianie nowych linii i przezbrajanie tych już działających.
Transformacja cyfrowa często oznacza porzucenie starych przyzwyczajeń, co może budzić opór załogi. Dlatego decyzja o wprowadzeniu zmian jest często odkładana w czasie. Jednak przychodzi moment, kiedy nie można już dłużej zwlekać. Jak go nie przegapić? Przedstawiamy 6 symptomów, na które warto zwrócić uwagę.
Posłuchaj, jak Sokołów Podlaski zmienia swoje podejście do energii i zmierza w stronę 95% udziału OZE.
Przedsiębiorstwa przemysłowe będą częściej inwestować w elastyczne technologie produkcyjne. Te najbardziej zaawansowane cyfrowo, mają szansę na wejście do międzynarodowych łańcuchów wartości.
Akademia Leona Koźmińskiego oraz firma ASTOR zaprezentowały wyniki raportu TechImpact™ 2024.