Poradnik Automatyka

AVEVA PI System to nowość w ofercie ASTOR: system do gromadzenia i analizowania danych z całego przedsiębiorstwa. Czym się wyróżnia? Dla kogo jest przeznaczony? W czym może pomóc? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

czytaj więcej »

Sprawdź, co to jest switch przemysłowy, gdzie ma zastosowanie oraz jakie protokoły obsługuje.

czytaj więcej »

Z czego wynika potrzeba migracji systemów sterowania? Jakie są kluczowe aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę, przygotowując się do takiej migracji?

czytaj więcej »

Każdy system sterowania się starzeje. Z jednej strony starzeje się sprzęt, z drugiej – zmieniają się potrzeby użytkowników w zakresie funkcjonalności wymaganej od systemu sterowania. Zakres odpowiedzialności systemów automatyki jest cały czas taki sam: kontrola pracy obiektu. Jednak obecnie standardy w branży automatyki wymuszają stosowania nowoczesnych rozwiązań, które podniosą poziom bezpieczeństwa i pozwolą na łatwą integrację w ramach prowadzonych projektów pełnej cyfryzacji zakładów przemysłowych.

czytaj więcej »

Intralogistyka – jako jeden z kluczowych elementów zarządzania łańcuchem dostaw – to dziedzina zarządzania przepływem materiałów wewnątrz przedsiębiorstw lub organizacji. Aby móc efektywnie działać w tym obszarze, operatorzy i managerowie powinni być wyposażeni w narzędzia skutecznie usprawniające realizację zadań jakie na nich spoczywają.

czytaj więcej »

Z tego artykułu dowiesz się, co to jest obrotnik, do czego służy, z czego się składa, jak działa i jak kooperuje z robotem. Wyjaśnimy też, jaki ma wpływ na jakość spawania i jakie opcje wspierają bezpieczeństwo pracy z obrotnikiem. Dowiesz się także, co to jest przyrząd spawalniczy.

czytaj więcej »

W tym artykule pokażemy, w jaki sposób zablokować możliwość wejścia do menu systemowego sterowników PLC+HMI Horner, a także jak zabezpieczyć hasłem możliwość przechodzenia do wybranych ekranów operatorskich.

czytaj więcej »

Roboty SCARA charakteryzują się oryginalną konstrukcją, różniącą się znacznie od typowych robotów przemysłowych. Ze względu na swoją precyzję, szybkość i elastyczność zyskały one dużą popularność. Czym jest robot SCARA? Jakie są jego najważniejsze cechy? W jakich zastosowaniach sprawdzi się najlepiej?

czytaj więcej »

Tablet przemysłowy, jako jedno z podstawowych narzędzi wspierających pracę operatorów i managerów, powinien być wyposażony w mechanizmy, które będą ułatwiać i przyspieszać wykonywanie codziennych zadań. Dlatego – oprócz zapewnienia dostępu do danych i systemów informatycznych – bardzo często pełni on też rolę urządzenia zbierającego dane. Warto więc, by był wyposażony w skaner kodów kreskowych.

czytaj więcej »

MIL-STD-810 to amerykański wojskowy standard testowy, opracowany przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych,, który daje gwarancję niezawodnej pracy w ciężkim środowisku i przy ekstremalnych zastosowaniach.

czytaj więcej »

Windows czy Android? To pytanie zadaje sobie wielu użytkowników stojących przed decyzją o wyborze właściwego tabletu przemysłowego. Jakie są silne i słabe strony urządzeń mobilnych, wyposażonych w te systemy operacyjne?

czytaj więcej »

Czym różnią się tablety przemysłowe od tabletów do zastosowań biurowych? Który warto wybrać w zależności od zastosowań?

czytaj więcej »

Biznes i Produkcja

Aby skutecznie inicjować i pilotować transformację, lider zmiany musi wiedzieć, jakie są główne potrzeby, na które może ona odpowiedzieć. W czwartej odsłonie naszego cyklu “Lider zmiany w przemyśle przyszłości” koncentrujemy się kontekście zmiany i na potrzebach przedsiębiorstwa - na początek tych dotyczących robotyzacji. Dlaczego zatem firmy produkcyjne potrzebują robotów?

czytaj więcej »

Wnioski na nowe formy dofinansowania będzie można składać w ciągu najbliższych miesięcy. 

czytaj więcej »

W ciągu dziesięciu lat dzięki koncepcji Przemysłu 4.0, świat doświadczył rewolucyjnych przeobrażeń w obszarze produkcji i zarządzania nią. ITM Industry Europe pozwoli zobaczyć, w którą stronę pójdą dalsze zmiany. 

czytaj więcej »

Prace wymagające delikatności i precyzji związane z chwytaniem, przenoszeniem i obracaniem, układaniem coraz częściej wykonywane są nie przez ludzi, a roboty. O korzyściach jakie daje wykorzystanie takich maszyn mówi Piotr Kaczorowski, specjalista ds. robotów przemysłowych w ASTOR. Rozmawia Katarzyna Szkopek.

czytaj więcej »

Czternasta rozmowa w Biznes i Produkcja Podcast przenosi nas w świat cyfrowych kopii fabryk z firmą InterMarium.

czytaj więcej »

W dzisiejszym, konkurencyjnym środowisku biznesowym, efektywne zarządzanie utrzymaniem ruchu ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu. Jednym z podejść, które zyskuje coraz większą popularność w polskich firmach produkcyjnych, jest wdrażanie strategii Total Productive Maintenance (TPM). W tym artykule przyjrzymy się bliżej rosnącemu znaczeniu TPM w polskim przemyśle, przypomnimy założenia tej strategii oraz przedstawimy, dlaczego System Zarządzania Utrzymaniem Ruchu (CMMS) jest idealnym narzędziem do jej wdrożenia.

czytaj więcej »

Produkcja masowa, której efektem są mniej lub bardziej złożone, odrębne, policzalne produkty, np. samoloty, samochody, komputery, zegarki, meble, jest realizowana z wykorzystaniem tzw. procesów dyskretnych. Te procesy charakteryzują się dużym poziomem złożoności, często wykorzystaniem surowców czy komponentów z różnych źródeł. Produkcja tego typu odbywa się z wykorzystaniem maszyn, ale często potrzebna jest interwencja człowieka. 

czytaj więcej »

Droga do zmiany nie musi być samotną wyprawą w nieznane. A nawet nie powinna. Szczególnie ważne jest to dla firm z sektora MŚP, które często nie wiedzą jak wystartować.

czytaj więcej »

Optymalizacja i automatyzacja produkcji czy transportu wewnątrzzakładowego zwiększa wydajność procesów. Umiejętnie alokowane nakłady inwestycyjne prowadzą jednak nie tylko do wzrostu efektywności, ale też do redukcji kosztów operacyjnych w całym przedsiębiorstwie. 

czytaj więcej »

Innowacyjność - to główny temat zbliżającej się konferencji Biznes i Produkcja. Dlaczego jest tak ważny?

czytaj więcej »

Projektowanie cyfrowej zmiany może być okazją do dokonania głębokiej restrukturyzacji w wymiarze kompetencyjnym i organizacyjnym – na przykładzie firmy Supron 3.

czytaj więcej »

Firma Epson opracowała kontroler do konwencjonalnych modeli robotów. Nowe rozwiązanie pozwala zapewnić bezpieczną współpracę ludzi i maszyn bez konieczności spowalniania procesu produkcyjnego.

czytaj więcej »

Centrum Prasowe

W dniach 23-25 maja br. w Gródku n. Dunajcem w Heron Live Hotel odbyło się doroczne spotkanie biznesowe certyfikowanych Partnerów ASTOR. Tytuły Diamentowych i Złotych Partnerów ASTOR w zakresie integracji technologii oraz budowy rozwiązań i maszyn otrzymały 22 firmy partnerskie.

 

czytaj więcej »

ASTOR z dumą przedstawia nową markę VELOWELD dedykowaną zrobotyzowanemu spawaniu.

 

czytaj więcej »

Przemysł ery cyfrowej wymaga nie tylko doskonalenia rozwiązań, narzędzi, produktów. Chodzi także o innowacyjne podejście do technologii z zakresu. automatyzacji, oprogramowania przemysłowego, robotyzacji i intralogistyki.

 

czytaj więcej »

Linia biznesowa intralogistyka to strategiczna odpowiedź na potrzebę większej specjalizacji procesów zachodzących w zakładach produkcyjnych i fabrykach w zakresie automatyzacji i robotyzacji transportu magazynowego i wewnątrzzakładowego.

 

czytaj więcej »

4.0 na dobre rozgościło się przemysłowym świecie. Żyjemy w czasach, w których Czwarta Rewolucja Przemysłowa wkracza także w obszar sprzedaży. Jak bardzo i co oznacza NASA odpowiada Tomasz Michałek, członek zarządu, szef sprzedaży i marketingu w ASTOR

czytaj więcej »

AVEVA PI System to najbardziej zaawansowane rozwiązanie do zarządzania danymi procesowymi. I kolejny, wyższy poziom w cyfrowej transformacji fabryk i zakładów produkcyjnych.

 

czytaj więcej »

Mapa drogowa automatyzacji czy analiza zwrotu z inwestycji w technologię AI to tylko dwie z sześciu usług dla firm z sektora MŚP, jakie oferuje ASTOR w ramach EDIH.

 

czytaj więcej »

28 listopada 2023 r. w Japonii, w Tokio odbyło się globalne spotkanie partnerów Kawasaki Robotics. ASTOR otrzymał nagrodę za jakość współpracy.

 

czytaj więcej »

24 listopada 2023 r. podczas święta 173. rocznicy powstania Izby Przemysłowo-Handlowej, prestiżowym Krakowskim Dukatem uhonorowany został Stefan Życzkowski, założyciel i wieloletni prezes ASTOR.

 

czytaj więcej »

Energia społeczna i jej generatory były motywem przewodnim 8. edycji Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit [21-22 listopada 2023].

 

czytaj więcej »

Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie, znany od lat jako "Elektryk, zyskał narzędzie do nowoczesnej edukacji zawodowej.

 

czytaj więcej »

ASTOR, czołowy dostawca inteligentnych technologii dla przemysłu, zaprasza na targi WIW 2023, które odbędą się w dniach 24-26 października w Nadarzynie.

 

czytaj więcej »
Kontakt

12 428 63 00
PL EN