Centrum prasowe

Program Partnerski ASTOR 2024 z lotu ptaka

2024-06-10 | Renata Poreda

W dniach 23-25 maja br. w Gródku n. Dunajcem w Heron Live Hotel odbyło się doroczne spotkanie biznesowe certyfikowanych Partnerów ASTOR. Tytuły Diamentowych i Złotych Partnerów ASTOR w zakresie integracji technologii oraz budowy rozwiązań i maszyn otrzymały 22 firmy partnerskie.

Program Partnerski ASTOR powstał w 2003 roku w odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku dotyczące umiejętności firm specjalizujących się w wdrażaniu rozwiązań z zakresu robotyki, automatyki, informatyki przemysłowej oraz intralogistyki. Przystąpienie do tego programu przynosi firmom partnerskim możliwość rekomendacji inwestorom jako godnych zaufania integratorów, z zapewnieniem wsparcia technicznego od ASTOR.

Certyfikat przyznany przez ASTOR stanowi ważny symbol jakości, ceniony zarówno przez firmy partnerskie, jak i przedstawicieli zakładów produkcyjnych szukających solidnych partnerów do wdrożeń. To także znak rozwoju dla integratorów systemów w ramach Programu Partnerskiego ASTOR. Każdy certyfikat precyzuje zakres specjalizacji integratora w różnych kategoriach produktowych z oferty firmy ASTOR. Aby uzyskać konkretną specjalizację, firma integratorska musi spełnić określone kryteria specyficzne dla danej dziedziny, oprócz standardowych wymogów dotyczących poziomu certyfikacji.

W gronie Złotych Partnerów ASTOR na rok 2024 znalazły się: ABIS Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, AMEplus Sp. z o.o., ARA Przedsiębiorstwo Automatyki Przemysłowej Sp. z o.o., Autoproces Sp. z o.o., Control Process IT Sp. z o.o., Control-Service Jaromir Turlej, ControlTec Sp. z o.o., MAWOS Sp. z o.o., PQtech Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe Piotr Zaporski, PROSTER Sp. z o.o., REDNT S.A, P.W. SEMAKO Sp. z o.o., SPIE Energotest Sp. z o.o., UNILOGO ROBOTICS Sp. z o.o., oraz Zelkon Sp. z o.o..

Firmy Contol-Service Jaromir Turlej, MAWOS Sp. z o.o. oraz REDNT S.A. otrzymały dodatkowo wyróżnienie za złoty wzrost.

Diamentowe tytuły otrzymały firmy: Biuro Inżynierskie Automatyki Przemysłowej Sp. z o.o., Carboautomatyka S.A. Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki, D&H Innovations Poland Sp. z o.o., InfoTEC CNC Sp. z o.o., KOMSTER Sp. z o.o., Lazzoni Group Sp. z o.o., oraz Zakłady Automatyki Kombud S.A..

Tomasz Michałek, członek zarządu ASTOR, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, gratulując zdobytych wyróżnień, podkreślił:

"W ciągu ponad 20 lat istnienia programu współpracowaliśmy z kilkuset firmami, z których wiele przeszło z nami drogę rozwoju od małych organizacji do rozpoznawalnych marek. Nasza długofalowa współpraca opiera się na partnerskich relacjach, które przynoszą korzyści obu stronom i wspierają rozwój naszych organizacji."

W Programie Partnerskim ASTOR firmy specjalizują się w czterech kluczowych obszarach, które odpowiadają liniom biznesowych ASTOR.

Pierwszym jest robotyzacja i intralogistyka, obejmująca integrację systemów, systemy zrobotyzowane (paletyzacja, spawanie, obsługa maszyn CNC, malowanie, handling), intralogistykę oraz osprzęt robotyki, w tym chwytaki i urządzenia peryferyjne. Drugim obszarem jest automatyzacja, skupiająca się na automatyzacji i bezpieczeństwie maszynowym, systemach sterowania procesami ciągłymi, systemach wizualizacji i raportowania danych, redundancji systemów sterowania, integracji elektrycznej oraz systemach SCADA.

Trzecim obszarem jest integracja danych i zarządzanie produkcją, obejmująca rozwiązania Control Room i centralne dyspozytornie, rozwiązania planowania, zarządzania i śledzenia produkcji MES oraz integracji z ERP, rozwiązania monitoringu efektywności produkcji (OEE), zarządzanie efektywnością energetyczną, zarządzanie produkcją wsadową (batch) oraz integrację Enterprise Integrator. Czwartym obszarem są technologie Przemysłu 4.0, obejmujące rozwiązania Cloud i EDGE Computing, sztuczną inteligencję AI i predykcyjną analitykę produkcji, sieci przemysłowe IIOT, cyberbezpieczeństwo, symulację (Digital Twin) oraz Virtual Reality.

Spotkanie biznesowe w Gródku nad Dunajcem składało się z części merytorycznej, podczas której kierownictwo ASTOR podsumowało miniony rok oraz gali wręczenia certyfikatów i statuetek złoty wzrost. Była to również okazja do wspólnych rozmów, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem oraz aktywnego spędzenia czasu. W ramach części nieoficjalnej uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w lotach widokowych szybowcem lub awionetką nad Jeziorem Rożnowskim albo w off-roadzie na torze 4x4.Pobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-03

VELOWELD. Nowa marka dla zrobotyzowanego spawania od ASTOR

ASTOR z dumą przedstawia nową markę VELOWELD dedykowaną zrobotyzowanemu spawaniu.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-05-17

Inteligentne technologie 4.0 w nowościach od ASTOR na targach ITM Industry Europe 2024

Przemysł ery cyfrowej wymaga nie tylko doskonalenia rozwiązań, narzędzi, produktów. Chodzi także o innowacyjne podejście do technologii z zakresu. automatyzacji, oprogramowania przemysłowego, robotyzacji i intralogistyki.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-04-19

Inteligentnie i płynnie. Linia biznesowa intralogistyka w ASTOR z marką własną EtE®flow

Linia biznesowa intralogistyka to strategiczna odpowiedź na potrzebę większej specjalizacji procesów zachodzących w zakładach produkcyjnych i fabrykach w zakresie automatyzacji i robotyzacji transportu magazynowego i wewnątrzzakładowego.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN