Centrum prasowe

VELOWELD. Nowa marka dla zrobotyzowanego spawania od ASTOR

2024-06-03 | Renata Poreda

ASTOR, jeden z liderów w dziedzinie automatyzacji, cyfryzacji i robotyzacji, z dumą przedstawia nową markę VELOWELD, dedykowaną zrobotyzowanemu spawaniu. VELOWELD łączy dynamikę i szybkość z precyzją spawania, oferując rozwiązania dla nowoczesnego przemysłu. Dzięki gotowym do użycia celom spawalniczym, firmy mogą szybko rozpocząć produkcję.

Marka VELOWELD wyrosła na wcześniejszych doświadczeniach ASTOR z procesami spawalniczymi i sięga 2014 roku, kiedy to firma strategicznie zaczęła inwestować w rozwój zrobotyzowanego spawania. Była to odpowiedź na potrzeby rynku, który zmagał się z brakiem wykwalifikowanych spawaczy. Z czasem, ASTOR skupił się na dostarczaniu kompleksowych rozwiązań spawalniczych, również dla małych i średnich przedsiębiorstw, co było dość unikalne na rynku. Dzisiaj efektem tych działań jest VELOWELD, które symbolizuje połączenie dynamiki i szybkości w działaniu (łac. velox) oraz spawania (ang. welding).

Nasze strategiczne podejście do inwestowania w rozwój kompetencji w zakresie zrobotyzowanego spawania pozwoliło nam osiągnąć pozycję jednego z liderów na polskim rynku - mówi Jarosław Gracel, prezes ASTOR. Rozwój VELOWELD to nie tylko nasza odpowiedź na potrzeby rynku, ale również dowód na to, że robotyzacja nie jest zarezerwowana dla dużych korporacji. Jesteśmy przekonani, że jest kluczem do przyszłości także dla firm z sektora MŚP.

Od dekady specjalizujemy się w zrobotyzowanym spawaniu, a od kilku lat produkujemy zaawansowane cele spawalnicze. VELOWELD to efekt naszej głębokiej wiedzy na temat mistycznego łuku elektrycznego, wieloletniego doświadczenia w spawaniu robotami oraz pasji do robotyzacji – mówi Przemysław Drzymała, dyrektor Centrum Kompetencji Spawania i dodaje nasze cele spawalnicze są otwarte i dynamiczne, co oznacza, że możemy je szybko zainstalować i uruchomić. Współpracujemy z klientami, którzy nie muszą być ekspertami w dziedzinie robotyzacji – wystarczy otwarta głowa i chęć do nauki. Wspólnie jesteśmy w stanie osiągnąć niesamowite rezultaty.

Dlatego w ofercie VELOWELD są zarówno rozwiązania „szyte na miarę” jak i tzw. „prosto z pudełka” w postaci różnych wariantów cel spawalniczych:

  • Cela spawalnicza VELOWELD z jednym stołem roboczym
  • Cela spawalnicza VELOWELD z dwoma stołami roboczymi
  • Cela spawalnicza VELOWELD z torem jezdnym
  • Cela spawalnicza VELOWELD z obrotnikiem

Zrobotyzowane spawanie wdrażane jest tam, gdzie firmy mają kłopot z pozyskaniem lub rotacją wykwalifikowanych spawaczy. Robotyzacja ma sens również wtedy, gdy zadania są nadmiernie obciążające dla człowieka podsumowuje Jarosław Gracel, prezes firmy ASTOR. Dzięki robotyzacji zakład nie tylko jest w stanie utrzymać się na rynku, 'uratować' pozostałe miejsca pracy. Przede wszystkim rozwijać się i zwiększać zatrudnienie.

Wiecej informacji na www.veloweld.comPobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-10

Program Partnerski ASTOR 2024 z lotu ptaka

W dniach 23-25 maja br. w Gródku n. Dunajcem w Heron Live Hotel odbyło się doroczne spotkanie biznesowe certyfikowanych Partnerów ASTOR. Tytuły Diamentowych i Złotych Partnerów ASTOR w zakresie integracji technologii oraz budowy rozwiązań i maszyn otrzymały 22 firmy partnerskie.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-05-17

Inteligentne technologie 4.0 w nowościach od ASTOR na targach ITM Industry Europe 2024

Przemysł ery cyfrowej wymaga nie tylko doskonalenia rozwiązań, narzędzi, produktów. Chodzi także o innowacyjne podejście do technologii z zakresu. automatyzacji, oprogramowania przemysłowego, robotyzacji i intralogistyki.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-04-19

Inteligentnie i płynnie. Linia biznesowa intralogistyka w ASTOR z marką własną EtE®flow

Linia biznesowa intralogistyka to strategiczna odpowiedź na potrzebę większej specjalizacji procesów zachodzących w zakładach produkcyjnych i fabrykach w zakresie automatyzacji i robotyzacji transportu magazynowego i wewnątrzzakładowego.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN