Centrum prasowe

AVEVA PI System [dawniej OSIsoft PI System] od teraz w polskiej dystrybucji ASTOR

2024-03-14 | Renata Poreda

ASTOR, czołowy dostawca inteligentnych technologii dla przemysłu, z dumą ogłasza, że AVEVA PI System, znany wcześniej jako OSIsoft PI System, jest teraz dostępny w polskiej dystrybucji krakowskiej firmy. Ta nowość w ofercie ASTOR umożliwi klientom stosowanie najbardziej zaawansowanych rozwiązań zarządzania danymi procesowymi. To kolejny, wyższy poziom w cyfrowej transformacji fabryk i zakładów produkcyjnych.

Bez dobrej analizy nie ma właściwych decyzji a co za tym idzie rozwoju biznesu i powiększania zysków. W dobie cyfrowej rewolucji możliwe jest to dzięki danym, a te są paliwem dla AVEVA PI System. Dzięki temu narzędziu przedsiębiorstwa mogą uzyskać pełny wgląd w swoje procesy produkcyjne, identyfikować obszary optymalizacji oraz podejmować szybkie, świadome decyzje biznesowe. 

Doświadczenie ASTOR na rynku oprogramowania przemysłowego to niemal trzy dekady. W tym czasie byliśmy świadkami tego, jak bardzo zmienia się przemysł. Towarzyszyliśmy firmom na różnych etapach ich rozwoju – mówi Marek Zamojski, dyrektor linii biznesowej oprogramowanie w ASTOR.

 I dodaje:

W dzisiejszych czasach, gdzie wiele systemów od różnych dostawców, różnych klas, takich jak SCADA, CMMS, ERP, APS, czy nawet Excel, przechowuje istotne informacje w odseparowanych formatach, integracja staje się kluczowym wyzwaniem. ASTOR doskonale zdaje sobie z tego sprawę i proaktywnie reaguje, oferując rozwiązanie, które łączy wszystkie źródła informacji w firmie w jednym miejscu.

AVEVA PI System nie tylko gromadzi dane z całego przedsiębiorstwa, ale także integruje je i nadaje odpowiednie konteksty, umożliwiając przejrzystą analizę. To nadrzędny system, który zapewnia przedsiębiorstwom dostęp do najnowszych technologii optymalizacji i analizy danych takich jak cyfrowe bliźniaki (digital twin), sztuczna inteligencja w przemyśle (Predictive Maintenance, Predictive Energy Efficiency) czy też optymalizacji jakości produkcji (Predictive Quality oraz Predictive Throughput) i wiele innych. Ogromną zaletą systemu jest funkcja no code, czyli nie ma konieczności pisania kodu.

Korzyści wynikające z wdrożenia AVEVA PI System są znaczące. Dostęp do rzetelnych danych w odpowiednim kontekście ułatwia analizę, raportowanie oraz podejmowanie decyzji biznesowych, które przekładają się na błyskawiczny zwrot z inwestycji. Ponadto, możliwość zaawansowanej analizy danych oraz optymalizacji procesów dzięki AI otwiera przed firmą nowe perspektywy w zakresie projektowania swojej przyszłości w oparciu o dane historyczne. To narzędzie stanowi kluczowy element w budowaniu inteligentnych fabryk oraz realizacji koncepcji Industry 4.0.

Potwierdza to Marcel Kwiatkowski, menedżer ds. rozwoju AVEVA PI System i uzasadnia:

Jestem przekonany, że dzięki jednoczesnej współpracy z ASTOR i wyborowi AVEVA PI System, kluczowe dane przedsiębiorstw są bezpieczne, zintegrowane i gotowe do zaawansowanej analizy. W ten sposób firmy wykorzystujące AVEVA PI System włączają się w globalny nurt wyznaczania trendów w obszarach związanych z zaawansowaną analityką.

Szczegółowe informacje na stronie dedykowanej AVEVA PI System.

O ASTOR:

ASTOR to marka technologiczna z  polskim kapitałem, konsekwentnie budowana od 35 lat. Jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną (Value Added Distributor, VAD) w obszarze czterech strategicznych linii biznesowych: automatyzacji, robotyzacji, oprogramowania przemysłowego oraz intralogistyki, z silnie rozwiniętą działalnością doradczą w ramach ASTOR Consulting i edukacyjną wspieraną przez Akademię ASTOR oraz branżowe periodyki. Posiada biura w siedmiu miastach w Polsce: Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Szczecin, Gdańsk, Warszawa oraz centra kompetencyjne, które działają zarówno w Polsce, jak i w regionie CEE: 1. Centrum Kompetencyjne Zrobotyzowanego Spawania 2. ImFactory AVEVA MES Competence Center 3. Mission Critical by ASTOR 4. Dynamotion. 

Kontakt w/s rozwiązania:

Marcel Kwiatkowski, menedżer ds. rozwoju AVEVA PI System, marcel.kwiatkowski@astor.com.plPobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-01-29

ASTOR wspiera MŚP w transformacji technologicznej w ramach EDIH hub4industry

Mapa drogowa automatyzacji czy analiza zwrotu z inwestycji w technologię AI to tylko dwie z sześciu usług dla firm z sektora MŚP, jakie oferuje ASTOR w ramach EDIH.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-12-11

ASTOR i jego myśl inżynierska oraz menedżerska docenione w Japonii

28 listopada 2023 r. w Japonii, w Tokio odbyło się globalne spotkanie partnerów Kawasaki Robotics. ASTOR otrzymał nagrodę za jakość współpracy.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-11-27

Stefan Życzkowski uhonorowany Krakowskim Dukatem

24 listopada 2023 r. podczas święta 173. rocznicy powstania Izby Przemysłowo-Handlowej, prestiżowym Krakowskim Dukatem uhonorowany został Stefan Życzkowski, założyciel i wieloletni prezes ASTOR.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN