Centrum prasowe

Spawanie 4.0 ASTOR na ExpoWELDING w Sosnowcu

2018-10-08 | Renata Poreda

Coraz częściej mówi się o Spawaniu 4.0. Przede wszystkim w kontekście coraz nowszych i coraz bardziej kompleksowych rozwiązań, jeśli chodzi o zrobotyzowane spawanie. Specjaliści z ASTOR podczas tegorocznych targów odpowiedzą na pytania, jak polska myśl inżynierska może wspierać rozwój spawalnictwa oraz jaką rolę odgrywać będą roboty.

Podczas tegorocznej edycji targów ExpoWELDING (16-18 października) na stoisku ASTOR, zlokalizowanym na głównej sali wystawienniczej, pod numerem 109, będzie można poznać dwa z trzech wariantów gotowych zestawów, pozwalających na wdrożenie zrobotyzowanego spawania w każdym zakładzie produkcyjnym.

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING w Sosnowcu to jedna z najważniejszych imprez spawalniczych w Środkowej Europie. Coraz więcej wyzwań stoi przed polskimi przedsiębiorcami, których biznes opiera się na spawaniu. Brak odpowiednio przygotowanej kadry, duża rotacja wynikająca m.in. z niełatwych, często nawet niebezpiecznych warunków pracy powodują, że przedsiębiorcy szanse w rozwiązaniu problemów kadrowych widzą w robotyzacji spawania. - Zrobotyzowane spawanie wdrażane jest m.in. tam, gdzie firmy mają kłopot z pozyskaniem, bądź rotacją wykwalifikowanych spawaczy. Robotyzacja ma sens także jeśli zadania są nadmiernie obciążające dla człowieka. Mówienie o robotach „zabierających” pracę ludziom, to zatem często zbyt daleko idące uproszczenie, a spawalnictwo jest najlepszym tego przykładem. Niejednokrotnie, to właśnie dzięki robotyzacji danych stanowisk, zakład jest w stanie utrzymać się na rynku, „uratować” pozostałe miejsca pracy, a także rozwijać się i zwiększać zatrudnienia. Zapraszam do Sosnowca, nasi inżynierowie odpowiedzą na wszystkie wątpliwości i pytania.

– zachęca Stefan Życzkowski prezes ASTOR.

Odpowiedzią na te problemy może być ASTOR Green Welding, rozwiązanie, które prezentowane będzie podczas tegorocznych targów spawalniczych. Stanowi on serię rozwiązań z zakresu zrobotyzowanego spawania, które dopasować można do potrzeb zakładów o różnej wielkości, stopniu automatyzacji i specyfice produkcji.

Więcej informacji o ASTOR Green Welding na www.astor.com.pl/zrobotyzowanespawaniePobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-01-29

ASTOR wspiera MŚP w transformacji technologicznej w ramach EDIH hub4industry

Mapa drogowa automatyzacji czy analiza zwrotu z inwestycji w technologię AI to tylko dwie z sześciu usług dla firm z sektora MŚP, jakie oferuje ASTOR w ramach EDIH.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-12-11

ASTOR i jego myśl inżynierska oraz menedżerska docenione w Japonii

28 listopada 2023 r. w Japonii, w Tokio odbyło się globalne spotkanie partnerów Kawasaki Robotics. ASTOR otrzymał nagrodę za jakość współpracy.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-11-27

Stefan Życzkowski uhonorowany Krakowskim Dukatem

24 listopada 2023 r. podczas święta 173. rocznicy powstania Izby Przemysłowo-Handlowej, prestiżowym Krakowskim Dukatem uhonorowany został Stefan Życzkowski, założyciel i wieloletni prezes ASTOR.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN