Centrum prasowe

Kraków w centrum innowacji. Impact 2018 z udziałem ASTOR

2018-06-13 | Renata Poreda

Konferencja Impact to miejsce, w którym przez dwa dni przełomowe start-upy, naukowcy, biznes i politycy mówią tym samym językiem. 13 i 14 czerwca w Krakowie wykuwa się ekosystem Polski 4.0. Tegoroczny Impact to wydarzenie w całości poświęcone przyszłości gospodarki opartej o rewolucję cyfrową. To ona właśnie ma być nowym impulsem do rozwoju Polski, platformą do wybicia się do roli lidera regionu w dziedzinie innowacji.

Technologia 5G i przyszłość Internetu Wszystkiego (IoE), Przemysł 4.0, fintech, science to business, cyfrowe państwo, biotechnologia i e-zdrowie, transport, energia i środowisko, e-commerce – to te tematy zawładnęły 3 scenami Impactu’18.

"Reproduktywna działalność polskiej przedsiębiorczości powoli się wyczerpuje. Kończy się paliwo w postaci taniej siły roboczej, bo tańszą można już znaleźć niedaleko za wschodnią granicą. Kończy się również paliwo niskich kosztów pracy, bo Polacy chcą zarabiać więcej – zbliżać się do poziomu dochodów sąsiadów z Zachodu. Ponieważ te najprostsze środki się wyczerpują, pozostaje to, czym gospodarka konkurowała zawsze - czyli oferowanie nowych usług i produktów na rynkach" -
diagnozuje Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii i zarazem jedna z kluczowych osób ze świata polityki na tegorocznym Impact’18.

ASTOR Impact CEE 2018 Przemysl 40


Polski ekosystem innowacji stale rośnie, już teraz licząc kilkaset funduszy typu venture capital, kilka tysięcy start-upów oraz miliardy złotych grantów, każdego roku przeznaczanych na innowacje z publicznych środków. Jak sprawić, by ten pozytywny front przełożył się na konkretne efekty w gospodarce? Wiedza i relacje są jednym z kluczowych składników przepisu na sukces.

"Z perspektywy przedsiębiorcy stawiającego na dynamiczny rozwój, wdrażanie nowoczesnych technologii w celu oferowania innowacyjnych rozwiązań nie jest kwestią pod rozwagę na najbliższe 3 lata, tylko kierunkiem działania na teraz, na już. Dzięki automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji, polskie firmy aktywnie wzmacniają konkurencyjność na rynku rodzimym i światowym. Rozwój kompetencji inżynierów ma w tym procesie kluczowe znaczenie"
- komentuje Stefan Życzkowski, Prezes firmy ASTOR, od 30 lat wspierającej polski przemysł na drodze do innowacyjności.

Stefan Życzkowski, założyciel i prezes firmy ASTOR wraz z Maciejem Socha, dyrektorem zakładu systemów ogrodzeniowych i zabezpieczeń antykorozyjnych w firmie WIŚNIOWSKI, wystąpili w pierwszym dniu wydarzenia, dzieląc się wspólnymi doświadczeniami nt. wdrażania koncepcji Industry 4.0 w jednym z zakładów produkcyjnych WIŚNIOWSKI.


ASTOR Wisniowski Impact CEE 2018 Przemysl 40 Zyczkowski Socha
Stefan Życzkowski, ASTOR i Maciej Socha, WIŚNIOWSKI, na wspólnej prelekcji o Przemyśle 4.0 podczas Impact'18


Ponadto Michał Wojtulewicz, wiceprezes ds. finansów w firmie ASTOR, wziął udział w debacie poświęconej współpracy nauki i biznesu, moderowanej przez Bartosza Wawrzynów z Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. 

W tym roku do Krakowa zawitali m.in.: Håkan Agnevall, prezes CEO Volvo Buses, Roy O’Connor SVP, szef medyczny Pfizera, korporacji, która przeznacza na badania i rozwój 8 mld USD rocznie, Ronald Park, wiceprezes firmy Roche budżetującej 9 mld USD na R&D rocznie, Christian Levin, wiceprezes Scanii czy Peter Carlsson, budujący Northvolt - największą w Europie fabrykę baterii z budżetem 4,5 mld EUR. Na scenach Impactu nie zabraknie również liderów naukowych renomowanych ośrodków, np. z CERN czy Fraunhofera. Publiczność zelektryzowała pierwsza w Polsce wizyta Sophie - humanoidalnego robota, dobitnie uzmysławiającego siłę sztucznej inteligencji (AI). Zagraniczni goście przez dwa dni będą intensywnie spotykać się z uczestnikami Impact’18, m.in. polskimi start-upami. 

Czytaj więcej o Impact CEE - impactcee.com/pl

 

 Pobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-01-29

ASTOR wspiera MŚP w transformacji technologicznej w ramach EDIH hub4industry

Mapa drogowa automatyzacji czy analiza zwrotu z inwestycji w technologię AI to tylko dwie z sześciu usług dla firm z sektora MŚP, jakie oferuje ASTOR w ramach EDIH.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-12-11

ASTOR i jego myśl inżynierska oraz menedżerska docenione w Japonii

28 listopada 2023 r. w Japonii, w Tokio odbyło się globalne spotkanie partnerów Kawasaki Robotics. ASTOR otrzymał nagrodę za jakość współpracy.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-11-27

Stefan Życzkowski uhonorowany Krakowskim Dukatem

24 listopada 2023 r. podczas święta 173. rocznicy powstania Izby Przemysłowo-Handlowej, prestiżowym Krakowskim Dukatem uhonorowany został Stefan Życzkowski, założyciel i wieloletni prezes ASTOR.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN