Centrum prasowe

ASTOR i krakowski uniwersytet pedagogiczny zacieśniają współprace w ramach mechatroniki

2022-04-05 | Renata Poreda

22 lutego br. firma ASTOR oraz Uniwersytet Pedagogiczny podpisały porozumienie o objęciu patronatem edukacji techniczno-informatycznej oraz inżynierii bezpieczeństwa. Dyrekcja Instytutu Nauk Technicznych podkreśla, jak ważny w procesie kształcenia jest współpraca z biznesem, dzięki któremu akademicka wiedza uzupełniona jest o jej praktyczny wymiar.

 

Z uczelniami współpracowaliśmy od samego początku działania firmy ASTOR. Dzielenie się wiedzą, to ważny filar naszego funkcjonowania. Pamiętam, jak mając tylko 5 pracowników, poświęcaliśmy czas na prowadzenie zajęć z oprogramowania przemysłowego na jednej z technicznych uczelni

– mówi Michał Wojtulewicz, wiceprezes ds. finansów i dodaje:

Taka współpraca zawsze przynosiła zaskakujące owoce, na które rozpoczynając współpracę, w ogóle nie liczyliśmy. Wśród nich mogę wymienić takie jak rekomendacja studenta na praktykę, który potem stawał się naszym współpracownikiem i trzonem działu, wspólne projekty dla przemysłu czy pomoc przy szczególnie wymagających projektach technicznych. Idei dzielenia się wiedzą i współpracy z uczelniami i szkołami średnimi jesteśmy wierni po dziś dzień. Stąd dzisiejsze porozumienie o współpracy z Instytutem Nauk Technicznych UP to kolejny powód do dumy i otwarcie na obustronną wymianę doświadczeń.


W ramach porozumienia ASTOR będzie aktywnie wspierać proces dydaktyczny. Oprócz dostarczania najnowszych technologii, inżynierowie firmy będą dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Firma zobowiązała się również do współorganizowania nie tylko zajęć dydaktycznych w murach uczelni.

Przyszłych mechatroników, ASTOR zapraszać będzie na szkolenia i pokazy do krakowskich centrów kompetencji: cyfrowej fabryki w ASTOR Innovation Room 4.0, czy inteligentnej robotyzacji w ASTOR Robotics Center, gdzie studentki i studenci Instytutu będą mieć możliwość zapoznania się z inteligentnymi technologiami przyszłości.

Ważnym aspektem współpracy są również staże i praktyki dla studentek i studentów oraz warsztaty i seminaria dla pracowników Instytutu Nauk Technicznych UP.Prof. Henryk Noga, dyrektor Instytutu Nauk Technicznych, UP, Michał Wojtulewicz, wiceprezes ds. finansów, ASTOR, Źródło: ASTORJak podkreśla prof. Henryk Noga - dyrektor Instytutu Nauk Technicznych Współpraca z firmą ASTOR pozwoli na zapoznanie się naszych studentów z najnowszymi rozwiązaniami mechatronicznymi, da także możliwość odbywania praktyk inżynierskich przez studentów kierunku edukacja techniczno- informatyczna i inżynieria bezpieczeństwa. Planujemy ponadto wspólnie, różnorakie przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym.

Podpisanie umowy miało miejsce w siedzibie firmy ASTOR przy ul. Smoleńsk 29 w Krakowie, w centrum pokazowym technologii Przemysłu 4.0 - ASTOR Innovatiom Room 4.0, które jest jednocześnie interaktywną wystawa dotyczącą najnowszych technologii, a które na co dzień zainstalowanie są na liniach produkcyjnych w przemyśle.

W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele dyrekcji Instytutu dr inż. Małgorzata Piaskowska-Silarska - Zastępca Dyrektora ds. Kształcenia, prof. Piotr Kulinowski - Kierownik Katedry Mechatroniki i Materiałów Biomedycznych, dr inż. Wiktor Hudy oraz Przemysław Trzop z krakowskiego oddziału ASTOR, który zaprosił gości do zwiedzania i przyjrzenia się z bliska najnowszym rozwiązaniom firmy ASTOR.
Od lewej: Uniwersytet Pedagogiczny: dr inż. Małgorzata Piaskowska-Silarska, dr inż. Wiktor Hudy, prof. Piotr Kulinowski, prof. Henryk Noga, ASTOR: Michał Wojtulewicz, Przemysław Trzop Źródło: ASTOR

O ASTOR:

ASTOR od prawie 35 lat wspiera Klientów w podnoszeniu efektywności i konkurencyjności poprzez automatyzację, robotyzację i cyfryzację procesów produkcyjnych. W 2016 roku niezależna firma doradcza Frost & Sullivan przyznała nam nagrodę Polish Industrial Automation Customer Value Leadership Award. Lider w zakresie propagowania idei Przemysł 4.0 w Polsce. Poprzez liczne warsztaty wspiera klientów w budowaniu map drogowych do Przemysłu 4.0". W 2017 roku ASTOR opublikował autorską koncepcję w zakresie rozwoju kompetencji inżynierów – Inżynier 4.0TM.

ASTOR – firma z polskim kapitałem, marka technologiczna konsekwentnie budowaną od ponad 30 lat. W Polsce reprezentuje globalne marki, m.in. Emerson, Kawasaki Robotics, AVEVA, Epson, MiR. W siedmiu oddziałach w całej Polsce (Kraków, Warszawa, Poznań, Katowice, Gdańsk, Szczecin i Wrocław) pracuje około 150 osób. W 2019 w Krakowie powstało ASTOR Robotics Center. To odpowiedź na dynamiczny rozwój robotyzacji w Polsce. Kierunek wspierania rozwoju i transformacji Klientów firmy wyznacza Przemysł 4.0

Więcej informacji: www.astor.com.plPobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-01-29

ASTOR wspiera MŚP w transformacji technologicznej w ramach EDIH hub4industry

Mapa drogowa automatyzacji czy analiza zwrotu z inwestycji w technologię AI to tylko dwie z sześciu usług dla firm z sektora MŚP, jakie oferuje ASTOR w ramach EDIH.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-12-11

ASTOR i jego myśl inżynierska oraz menedżerska docenione w Japonii

28 listopada 2023 r. w Japonii, w Tokio odbyło się globalne spotkanie partnerów Kawasaki Robotics. ASTOR otrzymał nagrodę za jakość współpracy.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-11-27

Stefan Życzkowski uhonorowany Krakowskim Dukatem

24 listopada 2023 r. podczas święta 173. rocznicy powstania Izby Przemysłowo-Handlowej, prestiżowym Krakowskim Dukatem uhonorowany został Stefan Życzkowski, założyciel i wieloletni prezes ASTOR.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN