Centrum prasowe

ASTOR i Wisła Kraków wzmacniają współpracę

2020-08-14 | Renata Poreda

Sponsorskie okienko transferowe na sezon 2020/2021 zasili ASTOR, krakowska spółka technologiczna o zasięgu międzynarodowym, przedstawiciel Kawasaki Robotics na rynek w Polsce oraz Europie Centralnej i Wschodniej. Podpisana z Klubem umowa obowiązywać będzie w bieżącym sezonie Ekstraklasy, którego pierwszy mecz Wisła Kraków rozegra 24 sierpnia br.

Zacieśnienie więzów współpracy pomiędzy ASTOR i Biała Gwiazda pomoże zadbać o jeszcze efektywniejszy rozwój krakowskiego klubu i wspólnie pisać kolejne rozdziały długiej i pięknej historii Wisły Kraków. A sięga ona 1906 roku, kiedy w organizowanym przez dr Tadeusza Konczyńskiego „Turnieju Jesiennym” wystąpiły dwa zespoły. Były one fundamentem późniejszej Wisły: „Niebiescy” pod wodzą kapitana i bramkarza Józefa Szkolnikowskiego, późniejszego pomysłodawcy nazwy Wisła, a także „Czerwoni” założeni przez Władysława Jenknera. Połączenie obu drużyn nastąpiło w 1907 roku przy zachowaniu nazwy Wisła oraz czerwonych koszulek, na których pojawiły się dwie niebieskie gwiazdy, zamienione później na jedną białą. Dalsza historia przynosi wiele sukcesów w kraju, gdzie drużyna Białej Gwiazdy aż 13 razy sięgała po tytuł Mistrza Polski. Odniosła także znaczące sukcesy na europejskich boiskach, mierząc się z takimi potęgami, jak FC Barcelona, Real Madryt, Schalke 04 czy AC Parma.

ASTOR od ponad 10 lat jest w gronie Partnerów Wisły Kraków. Nowa umowa pomiędzy podmiotami stanowi wyraz satysfakcji z dotychczasowej współpracy, a zaangażowanie w życie Białej Gwiazdy, zostanie rozszerzone wraz z uzyskaniem tytułu Oficjalnego Sponsora Wisły Kraków.

od lewej: Dawid Błaszczykowski, prezes Wisły Kraków SA; Stefan Życzkowski, prezes firmy ASTOR; Maciej Bałaziński, wiceprezes Wisły Kraków SA

„Cieszymy się, że dotychczasowa kooperacja z firmą ASTOR zostanie przeniesiona na jeszcze wyższy poziom, a logo Kawasaki Robotics - jednej z marek funkcjonujących pod szyldem Nowego Sponsora - znajdzie się na strojach meczowych pierwszej drużyny Wisły Kraków. Dziękując firmie ASTOR za otrzymane zaufanie, wierzymy, że wspólnie z jeszcze większą odwagą będziemy patrzeć w przyszłość i realizować postawione przed sobą cele sportowe, organizacyjne i biznesowe”

powiedział Dawid Błaszczykowski, Prezes Wisły Kraków SA.

Świat biznesu i sportu wiele łączy. Pasja i nieustannie podejmowany wysiłek ma na celu rozwój i sprostanie stawianym przez otoczenie coraz to nowszym wyzwaniom. Droga do budowania marki przyszłościowej, stabilnie i prężnie funkcjonującej, zarówno jeśli chodzi o działalność biznesową, jak i klub sportowy, nie zawsze jest prosta. Przynosi wiele cennych lekcji. Czasem przegranych. Ważne, aby umieć wyciągać wnioski i działać dalej. Z jeszcze większym zaangażowaniem i determinacją.

od lewej: Maciej Bałaziński, wiceprezes Wisły Kraków SA; Stefan Życzkowski, prezes firmy ASTOR; Dawid Błaszczykowski, prezes Wisły Kraków SA

„W historii firmy ASTOR mamy kilka milowych kroków, dzięki którym nasz biznes przyspieszył. Tak było również 13 lat temu, kiedy zaczynaliśmy współpracę z Kawasaki Robotics. Dzięki naszym działaniom sprzedażowym i marketingowym wzmacniamy i rozwijamy tak markę Kawasaki Robotics, jak i potencjał robotyzacji w sensie postępu technologicznego. Nie byłoby to możliwe gdyby nie zaufanie, które i w biznesie, i w sporcie jest fundamentem nie tylko sukcesu, ale i wspólnych działań. Dzisiaj kolejny milowy krok w dziejach ASTOR. Dołączamy do grona Sponsorów Wisły Kraków, myślę, że w jej przełomowym momencie. To czas odbudowy i ambicja powrotu do dawnej świetności. Chcemy w tym procesie uczestniczyć i dołożyć swoją cegiełkę. Nakreślony przez nowe władze Białej Gwiazdy, biznes plan jest ambitny, ale oparty na zdrowych zasadach. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami, w oparciu wygrana-wygrana, jesteśmy w stanie osiągnąć sukces. ”

podsumowuje Stefan Życzkowski, prezes ASTOR.

Wisła Gola! wyGramy razem!

od lewej: Dawid Błaszczykowski, prezes Wisły Kraków SA; Stefan Życzkowski, prezes firmy ASTOR; gościnnie Kawasaki Robotics BA 06L

Więcej o Wisła Kraków SA:

https://www.wisla.krakow.pl/


Pobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-10

Program Partnerski ASTOR 2024 z lotu ptaka

W dniach 23-25 maja br. w Gródku n. Dunajcem w Heron Live Hotel odbyło się doroczne spotkanie biznesowe certyfikowanych Partnerów ASTOR. Tytuły Diamentowych i Złotych Partnerów ASTOR w zakresie integracji technologii oraz budowy rozwiązań i maszyn otrzymały 22 firmy partnerskie.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-03

VELOWELD. Nowa marka dla zrobotyzowanego spawania od ASTOR

ASTOR z dumą przedstawia nową markę VELOWELD dedykowaną zrobotyzowanemu spawaniu.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-05-17

Inteligentne technologie 4.0 w nowościach od ASTOR na targach ITM Industry Europe 2024

Przemysł ery cyfrowej wymaga nie tylko doskonalenia rozwiązań, narzędzi, produktów. Chodzi także o innowacyjne podejście do technologii z zakresu. automatyzacji, oprogramowania przemysłowego, robotyzacji i intralogistyki.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN