Centrum prasowe

ASTOR wśród najbardziej innowacyjnych firm w Polsce

2011-08-16 |

 

Firma ASTOR znalazła się wśród 500 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, według raportu przygotowanego przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN oraz Sieć Naukową MSN. „Lista 500 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw” jest corocznie publikowana w prestiżowym wydawnictwie „Raport o innowacyjności gospodarki Polski”.


Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Sieć Naukowa MSN od 2005 roku prowadzą badania nad innowacyjnością polskich firm. Celem badaczy jest popularyzacja osiągnięć wyróżnionych firm w obszarze innowacji.

Najlepsze przedsiębiorstwa otrzymują Certyfikat Innowacyjności. ASTOR, który dostarcza rozwiązania dla przemysłu, był oceniony pod względem innowacyjności rynkowej i procesowej, nakładów na innowacyjność oraz patentów i kontraktów europejskich. Uzyskał wysoką ocenę i - tak jak inne najlepsze przedsiębiorstwa - otrzyma Certyfikat Innowacyjności.

„Jako spółka nowoczesnych technologii w oczywisty sposób jesteśmy otwarci na innowacje techniczne, lecz dążymy także do wdrażania innowacji w organizacji. Doskonalimy nasze procesy wewnętrzne, aby były jak najlepiej dopasowane do oczekiwań klientów. Podstawą naszej skuteczności jest biznesowa platforma informatyczna Profesal, będąca naszym autorskim rozwiązaniem, oferowanym od ubiegłego roku także dla innych firm. Jest to system o nowoczesnej, modułowej architekturze, wykraczający funkcjonalnie poza ramy tradycyjnych systemów CRM" – komentuje Wojciech Kmiecik, Członek Zarządu Operacyjnego ds. Marketingu i PR w firmie ASTOR.

Podstawą ocen innowacyjności są dane liczbowe i jakościowe przekazywane przez firmy, które uzupełniane są o dane dostępne publicznie (UP RP, Komisja Europejska, KRS).

Najnowszy Certyfikat Innowacyjności jest wystawiony za rok 2009, ze względu na metodologię pracy (dane dotyczą lat 2007-2009, obecnie zbierane są dane za okres 2008-2010).

Wśród ocenianych kryteriów znalazły się:

  •  nakłady na działalność innowacyjną w przemyśle i usługach,
  •  innowacje przynoszące korzyści dla środowiska,
  •  wpływ funduszy unijnych na innowacje,
  •  wpływ nowoczesnych technologii na transfer wiedzy między nauką a biznesem.


Więcej informacji o najnowszym raporcie na stronie internetowej: www.inepan.waw.pl/badania/siec_naukowa/badania_nad_innowacyjnoscia/vii_edycja_badan_2011.html

Pobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-01-29

ASTOR wspiera MŚP w transformacji technologicznej w ramach EDIH hub4industry

Mapa drogowa automatyzacji czy analiza zwrotu z inwestycji w technologię AI to tylko dwie z sześciu usług dla firm z sektora MŚP, jakie oferuje ASTOR w ramach EDIH.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-12-11

ASTOR i jego myśl inżynierska oraz menedżerska docenione w Japonii

28 listopada 2023 r. w Japonii, w Tokio odbyło się globalne spotkanie partnerów Kawasaki Robotics. ASTOR otrzymał nagrodę za jakość współpracy.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-11-27

Stefan Życzkowski uhonorowany Krakowskim Dukatem

24 listopada 2023 r. podczas święta 173. rocznicy powstania Izby Przemysłowo-Handlowej, prestiżowym Krakowskim Dukatem uhonorowany został Stefan Życzkowski, założyciel i wieloletni prezes ASTOR.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN