Centrum prasowe

Nagroda Control Engineering Polska dla pozycjonerów spawalniczych ASTOR Green Welding

2018-11-28 | Joanna Kowalkowska

Firma ASTOR znalazła się w gronie wyróżnionych przez ekspertów firm, w konkursie Produkt Roku 2017, organizowanym przez magazyn Control Engineering Polska. W rozstrzygniętym konkursie, pozycjonery spawalnicze ASTOR Green Welding z oferty firmy ASTOR zwyciężyły w kategorii Osprzęt Robotyki.

W konkursie wzięło udział niemal 100 produktów zgłoszonych przez firmy oraz opisywanych na łamach magazynu branżowego Control Engineering Polska.
Produkt Roku 2017 wybierali zaproszeni do jury eksperci ze znanych ośrodków naukowo-technicznych w Polsce. Produkty były oceniane według następujących kryteriów: innowacyjność produktu, przydatność w praktyce, łatwość w użyciu, potencjalne zyski ekonomiczne i pozaekonomiczne związane z zastosowaniem produktu.

ASTOR Green Welding to kompletna oferta firmy ASTOR w zakresie zrobotyzowanego spawania, oparta na robotach Kawasaki, funkcjonalnych pozycjonerach wielu typów i sprawdzonych źródłach spawalniczych wraz z osprzętem.

Decydując się na odpowiedni wariant ASTOR Green Welding, otrzymujemy zestaw komponentów pozwalających na realizację zrobotyzowanego spawania z oczekiwanym stopniem automatyzacji. Warianty cel spawalniczych zostały tak przygotowane, aby mogły z nich skorzystać zarówno firmy integratorskie, jak i przedsiębiorcy oczekujący rozwiązania „pod klucz”.

Szeroka oferta Kawasaki pozwala dobrać robota spawalniczego idealnie pasującego do zadania. Smukłe ramię, przelotowy nadgarstek (hollow wrist) oraz zintegrowane przewody poprowadzone wewnątrz ramienia robota sprawiają, że może on pospawać każdy kształt i położyć precyzyjnie każdą spoinę.

Pozycjonery spawalnicze – spawanie robotem więcej i lepiej!

Pozycjoner spawalniczy jest to urządzenie pozwalające automatycznie manipulować elementem podczas realizacji przez robota procesu produkcyjnego. Podstawowym zastosowaniem są aplikacje spawania, ale stosuje się je również w malowaniu, klejeniu, uszczelnianiu czy szlifowaniu. Prawdziwa moc pozycjonera wynika z faktu, że jego ruchy są sterowane z kontrolera robota. Wspólne sterowanie pozwala zsynchronizować ruchy robota z ruchami pozycjonera. Oznacza to, że każda trajektoria ruchu może zostać wyznaczona jako złożenie dwóch ruchów: robota i pozycjonera. Umożliwia to realizację skomplikowanych geometrycznie ruchów z zachowaniem optymalnego położenia narzędzia.

Pozycjonery firmy ASTOR zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwić integrację systemów zrobotyzowanych. Modułowość, przelotowe przekładnie (prowadzenie przewodów wewnątrz konstrukcji), wytrzymałość i uniwersalność to tylko niektóre zalety naszych rozwiązań. Dodatkowo w razie zmiany koncepcji stanowiska lub zastosowania robota w inny sposób, pozycjoner można łatwo zmodyfikować do realizacji nowego zadania właśnie dzięki modułowej konstrukcji.”

mówi Marek Niewiadomski, Specjalista ds. Pozycjonerów, ASTOR.

Oferta pozycjonerów ASTOR Green Welding

ASTOR dostarcza pełen asortyment pozycjonerów: od pozycjonerów jednoosiowych z osią pionową (stoły obrotowe) lub poziomą (z lub bez dodatkowej podpory), przez pozycjonery dwuosiowe realizujące obrót w osi poziomej i pionowej, aż po multipozycjonery o wielu osiach, których przykładem jest pozycjoner H, posiadający dwa stanowiska robocze z obrotem w osi poziomej oraz dodatkowy napęd realizujący obrót w osi pionowej. Pozycjonery mogą manipulować produktami o masie od kilku do nawet 1000 kg. Każdy z pozycjonerów może zostać przygotowany w wykonaniu specjalnym uwzględniającym indywidualne potrzeby aplikacji.

Pozycjonery ASTOR Green Welding dedykowane są do współpracy z robotami Kawasaki, ale mogą zostać również przygotowane w konfiguracji pozwalającej na współpracę z robotami przemysłowymi innych producentów. Dzięki zastosowaniu oryginalnych japońskich części Kawasaki cechują się one wysoką niezawodnością i precyzją podobnie jak roboty.

Wybór robota i pozycjonera od firmy ASTOR pozwala znacząco skrócić czas wdrożenia. Pozycjoner dostarczany jest odpowiednio skonfigurowany, aby mógł pracować razem z robotem Kawasaki zaraz po podłączeniu do prądu. Bardzo istotnym atutem jest również jakość i niezawodność pozycjonerów ASTOR Green Welding. Często kluczowy w powodzeniu inwestycji jest termin dostawy. Zarówno roboty Kawasaki, jak i pozycjonery utrzymywane są w krakowskim magazynie firmy ASTOR. Większość z zamówień jesteśmy w stanie zrealizować w 2-4 tygodnie.

Pozycjonery spawalnicze ASTOR w konkursie Control Engineering Polska

Celem corocznego konkursu Control Engineering Polska „Produkt Roku” jest promocja urządzeń i rozwiązań technicznych, mających zastosowanie w przemyśle, służących do produkcji, jej organizacji oraz optymalizacji. Do konkursu mogą być zgłaszane produkty krajowe i zagraniczne, które pojawiły się na polskim rynku w roku ogłoszenia konkursu.Pobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-01-29

ASTOR wspiera MŚP w transformacji technologicznej w ramach EDIH hub4industry

Mapa drogowa automatyzacji czy analiza zwrotu z inwestycji w technologię AI to tylko dwie z sześciu usług dla firm z sektora MŚP, jakie oferuje ASTOR w ramach EDIH.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-12-11

ASTOR i jego myśl inżynierska oraz menedżerska docenione w Japonii

28 listopada 2023 r. w Japonii, w Tokio odbyło się globalne spotkanie partnerów Kawasaki Robotics. ASTOR otrzymał nagrodę za jakość współpracy.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-11-27

Stefan Życzkowski uhonorowany Krakowskim Dukatem

24 listopada 2023 r. podczas święta 173. rocznicy powstania Izby Przemysłowo-Handlowej, prestiżowym Krakowskim Dukatem uhonorowany został Stefan Życzkowski, założyciel i wieloletni prezes ASTOR.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN