Centrum prasowe

Działamy. Dbamy. Wspieramy funkcjonowanie krakowskiego ZOO

2020-09-10 |

Razem znaczy więcej! Świata nie zmienia się w pojedynkę. Aby osiągać znaczące zmiany w obszarze w którym dostrzegamy problem, potrzebujemy działać zespołowo.
7 lat temu, w naszej firmie została zainicjowana akcja wspierania zwierząt w krakowskim ZOO. To, co najważniejsze to stała, niezmienna od lat uważność na potrzeby, dzięki której działamy, wspieramy, uświadamiamy.

Zastrzyk finansowy pomocną dłonią dla ogrodu zoologicznego

Kiedy w 2013 roku zaczęliśmy finansowo wspierać działania krakowskiego ZOO, skupiliśmy uwagę na istocie problemu. Problemu brak funduszy, niezbędnych do poprawy standardu życia zwierzaków w zoo. Wpłacając określoną kwotę pokrywamy koszty utrzymania konkretnego zwierzaka.

Jak wspomina wiceprezes ASTOR, Grzegorz Majewski - od lat prowadzi całą akcję  z uznania dla ZOO oraz z sympatii dla zwierzaków.

Pracowniczy kontakt z przyrodą

Wśród pracowników ASTOR znajdziemy wiele pasjonatów przyrody, dla których losy środowiska naturalnego nie pozostają obojętne. Poprzez działania proekologiczne w zakresie recyklingu, czy samej idei ekologicznego sposobu życia, wspieramy. Wspieramy całościowy ekosystem. Ekosystem składający się zarówno z części ożywionej, jak i tej nieożywionej.

Lubię przyrodę i zwierzęta, lubię odpoczywać aktywnie z dziećmi. Odwiedzamy też zoo. Krakowskie ZOO ma bardzo nowoczesne wybiegi. Te dla pingwinów czy żyraf, są po prostu genialne. I, co nie każdy zapewne wie, krakowskie ZOO to też azyl dla zwierząt, jak np. słoni, które trafiły do tutaj z cyrków. Mimo, że ludziom ZOO często kojarzy się z więzieniem dla zwierząt i nawet po części tak jest, to nie jest to powód do tego, żeby ZOO nie odwiedzać. Wręcz przeciwnie, każda wizyta w ZOO, czy wsparcie firm takich jak ASTOR, pozwala na to, by zwierzęta w ZOO żyły w jeszcze lepszych warunkach.

uzasadnia Artur Talaga, zaangażowany w akcję wspierania ZOO 

Zainteresowanych wsparciem zwierzaków jest w firmie ASTOR więcej. Zorganizowany wewnętrzny konkurs na propozycje graficzne i tekstowe tabliczki dla Sowy Śnieżnej przyciągnął wielu chętnych. Pracownicy wykazali się dużą dozą kreatywności, która została nagrodzona gadżetami z ZOO dla wszystkich, którzy wzięli udział w rywalizacji.

CSR niejedno ma imię!

Nie wahajmy się mówić, o tym jakie trudności dostrzegamy w obecnym świecie. Wiele spraw dotyka nas wewnętrznie w taki sam sposób. Warto wyjść z inicjatywą. Powiedzieć głośno, to co chcemy zrobić, aby poprawić sytuację w konkretnym obszarze społecznej odpowiedzialności, bo CSR nie gryzie! CSR uświadamia, pomaga, usprawnia.

Pobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-03-14

AVEVA PI System [dawniej OSIsoft PI System] od teraz w polskiej dystrybucji ASTOR

AVEVA PI System to najbardziej zaawansowane rozwiązanie do zarządzania danymi procesowymi. I kolejny, wyższy poziom w cyfrowej transformacji fabryk i zakładów produkcyjnych.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-01-29

ASTOR wspiera MŚP w transformacji technologicznej w ramach EDIH hub4industry

Mapa drogowa automatyzacji czy analiza zwrotu z inwestycji w technologię AI to tylko dwie z sześciu usług dla firm z sektora MŚP, jakie oferuje ASTOR w ramach EDIH.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-12-11

ASTOR i jego myśl inżynierska oraz menedżerska docenione w Japonii

28 listopada 2023 r. w Japonii, w Tokio odbyło się globalne spotkanie partnerów Kawasaki Robotics. ASTOR otrzymał nagrodę za jakość współpracy.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN