Centrum prasowe

Jubileuszowa Gala 30-lecia ASTOR za nami

2017-12-12 | Renata Poreda

8 grudnia 2017, w gmachu Opery Krakowskiej, odbyła się uroczysta gala 30-lecia istnienia firmy ASTOR, która otwiera całoroczne świętowanie jubileuszu. Chodzi o ludzi to główna myśl, która przyświecała temu wieczorowi, bez ludzi nie ma bowiem technologii. Stąd motto Moc technologii, które definiowało firmę ASTOR 5 lat temu, przerodziło się w Gdzie technologia spotyka człowieka. Galę poprowadzili: Renata Poreda oraz Łukasz Cioch.

Wieczór rozpoczął się pokazem filmu opowiadającego historię założycielską. Uczestnicy gali przenieśli się w lata 80-te minionego stulecia.

Wybrzmiały w nim cztery z trzynastu zasad, jakimi w biznesie kieruje się Stefan Życzkowski, prezes i współzałożyciel firmy ASTOR: 1. Biznesu nie da się prowadzić w pojedynkę, 2.Firmę można rozwijać tylko w oparciu o uczciwe zasady, 3. W firmie najważniejsi są ludzie, a potem…reklama, 4. Czasami warto się zatrzymać i cieszyć sukcesami.

Była to zapowiedź późniejszej prezentacji, której osią były rozważania na temat istoty ZAUFANIA jako filaru rozwoju biznesu. Na wstępie Stefan Życzkowski podsumował, co wydarzyło się w historii ASTORa od jubileuszu ćwierćwiecza, zgodnie z równaniem 25+5. Inspiracją była książka Szybkość zaufania Stephena Coveya. Najważniejsze myśli, które wybrzmiały to, że w firmie (w relacjach służbowych) są cztery wymiary zaufania i są to wymiar osobistej zdolności do zaufania, kontraktowy – ufność w czyjeś kompetencje i charakter, komunikacyjny – to zaufanie budowane przez otwartą komunikację i kompetencyjny – czyli zaufanie do swoich i cudzych umiejętności.

Kolejnym punktem było wręczenie nagród jubileuszu.

Wyróżnieni zostali partnerzy biznesowi, którzy dynamicznie rozwijali się z firmą ASTOR. Wyszczególnionych zostało pięć najważniejszych obszarów relacji biznesowych: współpraca z Integratorami, Producentami Maszyn i Urządzeń (OEM), Użytkownikami Końcowymi, Edukacją oraz Dostawcami.

Nagrodzeni zostali:

1. W kategorii Partnerzy: Softechnik Biuro Inżynierskie; Przedsiębiorstwo Pomiarów i Automatyki PiA-ZAP, ContolTec Sp. zo.o.; Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki CARBOAUTOMATYKA SA, ABIS,

2. W kategorii Producenci Maszyn i Urządzeń: Zakłady Automatyki KOMBUD S.A, KOMSTER

3. W kategorii Użytkownicy końcowi: KGHM Polska Miedź SA; Com40; ArcelorMittal Poland S.A.

4. W kategorii Edukacja: Uniwersytet Zielonogórski Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki; Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Wydział Mechaniczny oraz Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku Białej, Wydział Budowy Maszyn i Informatyki,

5. W kategorii Dostawcy: GE Automation&Controls, Wonderware by Schneider Electric, Horner APG, Satel, Kawasaki Robotics, Korenix, Epson, Berghof Automation, Sanyo Denki Europe.

Warto podkreślić, że uhonorowana została także firma Schneider Electric Polska, z którą ASTOR rozpoczął współpracę w 2017 r., w zakresie serwonapędów Pac Drive dla maszyn pakujących.

Wieczorowi towarzyszyła akcja charytatywna na rzecz Fundacji ALMA SPEI. Hospicjum dla Dzieci, która swoimi codziennymi działaniami chcemy propagować ideę życia na 200%, czerpania radości z każdego dnia. Mamy na celu przekonanie ludzi, aby nie odwracali wzroku od chorych dzieciaków, bo to są mądrzy, fajni, Mali Ludzie, którym warto pomagać, aby wykrzesać z ich życia tyle "normalności", ile tylko się da.

Każdy z gości mógł przekazać datek, w zamian za który otrzymał przygotowane przez pracowników ASTOR cegiełki. W ramach akcji zebrano 7411 złotych i 90 euro. Kwota ta została podwojona z funduszu charytatywnego ASTOR. Wieczór uświetnił występ zespołu Audiofeels.

 Pobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-01-29

ASTOR wspiera MŚP w transformacji technologicznej w ramach EDIH hub4industry

Mapa drogowa automatyzacji czy analiza zwrotu z inwestycji w technologię AI to tylko dwie z sześciu usług dla firm z sektora MŚP, jakie oferuje ASTOR w ramach EDIH.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-12-11

ASTOR i jego myśl inżynierska oraz menedżerska docenione w Japonii

28 listopada 2023 r. w Japonii, w Tokio odbyło się globalne spotkanie partnerów Kawasaki Robotics. ASTOR otrzymał nagrodę za jakość współpracy.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-11-27

Stefan Życzkowski uhonorowany Krakowskim Dukatem

24 listopada 2023 r. podczas święta 173. rocznicy powstania Izby Przemysłowo-Handlowej, prestiżowym Krakowskim Dukatem uhonorowany został Stefan Życzkowski, założyciel i wieloletni prezes ASTOR.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN