Centrum prasowe

Oprogramowanie przemysłowe Indusoft to teraz AVEVA Edge

2021-07-22 | Renata Poreda

Po ponad 24 latach od powstania amerykańskiej firmy Indusoft, będącej producentem znanego i szeroko używanego na świecie oprogramowania SCADA/HMI o tej samej nazwie, łączy ona w pełni swoje siły z marką AVEVA – światowym liderem w zakresie oprogramowania przemysłowego, którego oficjalnym dystrybutorem na terenie Polski jest krakowska firma ASTOR. W wyniku tego połączenia, oprogramowanie Indusoft staje się AVEVA Edge!

AVEVA Edge (wcześniej Wonderware InTouch Machine Edition/InTouch Edge HMI) jest prostym i elastycznym systemem SCADA/HMI, przeznaczonym do obsługi zarówno małych, jak i większych wielkości aplikacji przemysłowych. Od wielu lat, jeszcze pod marką Wonderware, jest on z powodzeniem używany przez klientów zarówno w Polsce, jak na świecie do wspierania digitalizacji fabryk i zakładów przemysłowych. Pierwowzorem do powstania produktu było właśnie oprogramowanie Indusoft, które do tej pory było równolegle dostarczane do klientów pod tą nazwą, wraz z produktem z portfolio AVEVA (dawniej Wonderware).

Najważniejszą informacją dla obecnych użytkowników Indusoftu jest fakt, że produkt AVEVA Edge jest dokładnie takim samym produktem, co użytkowany tej pory Indusoft, rozwijany w dalszym ciągu, tylko pod nową nazwą. Produkty te są w pełni ze sobą kompatybilne, co pozwala na migrację dowolnych, starszych wersji rozwiązań opartych o Indusoft do AVEVA Edge, bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian w aplikacji wynikających ze zmiany właściciela marki.

Ewolucja Indusoftu w AVEVA Edge daje ogromną szansę na dalszy, bardzo mocny rozwój produktu. Nie tylko dzięki ogromnemu doświadczeniu firmy AVEVA w tworzenie rozwiązań software dla przemysłu, ale także dzięki możliwości poszerzenia funkcjonalności AVEVA Edge poprzez łatwą integrację z innymi produktami z rodziny AVEVA – potwierdza Bartosz Letki, Menedżer Produktu AVEVA Edge w ASTOR i dodaje, że ogromną wartością dodaną tu, na miejscu jest grupa inżynierów wsparcia technicznego ASTOR, który jest oficjalnym dystrybutorem AVEVA w Polsce.

Przejęcie przez firmę AVEVA oprogramowania Indusoft, zapewni z całą pewnością cały szereg wymiernych korzyści zarówno pod kątem rozwoju oprogramowania jak i dalszego wsparcia klientów w utrzymaniu pracujących aplikacji. Już w tym momencie, nowe wersje AVEVA Edge, zostały wzbogacone chociażby o bibliotekę symboli graficznych Industrial Graphics (ArchestrA Graphics), które do tej pory były obecne w innych produktach marki AVEVA (dawniej Wonderware) takich jak InTouch czy Platforma Systemowa.

Fakt ten jest nie tylko potwierdzeniem dalszego, bardzo mocnego rozwoju produktu, ale także jest jednym z wielu kroków, jakie podejmuje AVEVA do optymalnego zintegrowania oprogramowania AVEVA Edge z innymi produktami marki. Już teraz produkt może z sukcesem współpracować z AVEVA Historian (miejsce do efektywnej agregacji danych historycznych) czy z większymi, bardziej zaawansowanymi aplikacjami Platformy Systemowej.

Dzięki temu AVEVA Edge staje się pełnoprawnym członkiem wielkiej rodziny rozwiązań dla przemysłu marki AVEVA.

Kontakt:

Bartosz Letki

Menedżer Produktu

bartosz.letki@astor.com.plPobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-10

Program Partnerski ASTOR 2024 z lotu ptaka

W dniach 23-25 maja br. w Gródku n. Dunajcem w Heron Live Hotel odbyło się doroczne spotkanie biznesowe certyfikowanych Partnerów ASTOR. Tytuły Diamentowych i Złotych Partnerów ASTOR w zakresie integracji technologii oraz budowy rozwiązań i maszyn otrzymały 22 firmy partnerskie.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-03

VELOWELD. Nowa marka dla zrobotyzowanego spawania od ASTOR

ASTOR z dumą przedstawia nową markę VELOWELD dedykowaną zrobotyzowanemu spawaniu.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-05-17

Inteligentne technologie 4.0 w nowościach od ASTOR na targach ITM Industry Europe 2024

Przemysł ery cyfrowej wymaga nie tylko doskonalenia rozwiązań, narzędzi, produktów. Chodzi także o innowacyjne podejście do technologii z zakresu. automatyzacji, oprogramowania przemysłowego, robotyzacji i intralogistyki.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN