Centrum prasowe

ASTOR i InterMarium wspólnie dla rozwoju inteligentnej intralogistyki

2023-05-15 | Renata Poreda

11 maja br. w ASTOR Innovation Room w Krakowie, firmy ASTOR oraz FlexSim InterMarium  podpisały list intencyjny o wzajemnej współpracy w zakresie przygotowania modeli symulacyjnych na etapie projektowania usprawnień procesów produkcji dyskretnej i intralogistyki w najnowszej linii biznesowej ASTOR - intralogistyka. Miejsce nieprzypadkowe, ponieważ oprogramowanie FlexSim do symulacji procesów pozwoliło na testowe przygotowanie cyfrowego modelu showroomu AIR 4.0.

Zarówno ASTOR, jak i InterMarium to firmy, które nieustannie poszukują innowacyjnych rozwiązań w zakresie technologii do usprawniania procesów. W zakresie przygotowania inwestycji w transporcie wewnątrzzakładowym w fabrykach i zakładach produkcyjnych, firmy połączyło oprogramowanie do modelowania symulacyjnego FlexSim, którego InterMarium jest oficjalnym dystrybutorem w Polsce i w tej części Europy.

Podpisanie listu intencyjnego ma dla nas przynajmniej dwa wymiary. Pierwszy i  fundamentalny, to wymiar ludzki. W tym kontekście nasze organizacje mają bardzo wiele wspólnych cech – mam tu na myśli podejście do rozwoju pracowników i ich kreatywności; bardzo dużą wagę przykładamy do obsługi klienta i widzę, że ASTOR ma bardzo podobną filozofię - tym wygrywa na rynku. U nas również „chodzi o ludzi”– mówił dr Witold A. Cempel, prezes zarządu InterMarium. Jeśli chodzi o kwestie technologiczne, to mówimy dzisiaj o przełomowym momencie dla naszej firmy - dwóch liderów rynku łączy siły, by dostarczać klientom jeszcze więcej wartości. W zakresie modelowania symulacyjnego produkcji dyskretnej firmy, które sięgają po tę technologię, gwarantują minimalizację ryzyk inwestycyjnych, oszczędność czasu i dają możliwość zobaczenia przyszłej fabryki w wirtualnej rzeczywistości. To podejście na miarę Przemysłu 4.0 - dodaje dr Witold A. Cempel.

Kulminacyjnym punktem spotkania była prezentacja modelu cyfrowego ASTOR Innovation Room 4.0, przygotowanego przez inżynierów InterMarium w środowisku FlexSim. Uczestnicy wydarzenia za pomocą gogli VR eksplorowali showroom i w wirtualnej przestrzeni uruchamiali zainstalowane tam aplikacje.

Jarosław Gracel - prezes ASTOR, cieszy się, że showroom zyskał cyfrowego brata i podkreśla, że pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.

Od samego początku, od kiedy komunikujemy idęę Przemysłu 4.0, staramy się, żeby nie był on jak Yeti: wszyscy o nim mówią, a nikt go nie widział. Ważne dla nas jest to, żeby każda technologia z koła technologii 4.0 i transformacja były namacalne i aby możliwe było zobaczyć je w praktyce – mówił Jarosław Gracel i dodał, że podpisany z InterMarium list intencyjny sprawia, że z jednej strony nasze działania w obszarze Przemysłu 4.0 zostają istotnie wzmocnione, a z drugiej, nasza nowa linia biznesowa intralogistyka, która chce być wiodącym dostawcą w Polsce w Europie Środkowo-Wschodniej, dostaje nowe narzędzia do symulowania procesów intralogistycznych. To pomoże w rozwiązywaniu nawet najbardziej złożonych zagadnień. Prostsze będzie także przykładowo przeliczenie, jak wprowadzenie pięciu, siedmiu czy dziesięciu robotów mobilnych wpłynie na pracę fabryki i całego systemu logistycznego na liniach produkcyjnych. Dzięki narzędziom FlexSim, a także wiedzy inżynierów InterMarium, będziemy w stanie jako zespół dużo lepiej symulować procesy dyskretne już na etapie koncepcji.

Oprogramowanie FlexSim pozwala nie tylko na stworzenie wirtualnego modelu symulacyjnego, ale przede wszystkim na nieograniczone testowanie i sprawdzanie, czy proponowane rozwiązanie jest bliskie optymalnemu. Tym samym wspiera ono wyłonienie najlepszego układu operatorów maszyn i układów logistycznych w fabryce. Jest to tańsze i bezpieczniejsze oraz kluczowe na etapie projektowania usprawnień - dzięki algorytmom optymalizacyjnym pozwala komputerowo wyłonić najlepszą opcję.

Na mocy podpisanego listu intencyjnego obie firmy będą m.in. edukować rynek poprzez współorganizację wspólnych seminariów i webinarów, prowadzić wspólne działania marketingowo-wizerunkowe, a przede wszystkim działać na etapie przygotowania koncepcji z  zastosowaniem oprogramowania FlexSim do analizy i symulacji przepływu produktów w ramach danego projektu.

Kontakt dla mediów:

Renata Poreda

Manager ds. PR

renata.poreda@astor.com.pl; tel.: +48 691700019

O FlexSim InterMarium

InterMarium - firma, której misją jest projektowanie efektywnych i etycznych rozwiązań biznesowych w oparciu o nowoczesne, innowacyjne rozwiązania. Zajmuje się optymalizacją i  projektowaniem procesów (produkcyjnych, logistycznych itp.) w przedsiębiorstwach z wykorzystaniem rewolucyjnej metody inżynierii symulacyjnej 3D w oparciu o oprogramowanie FlexSim, którego jest wyłącznym dystrybutorem w Europie Środkowo-Wschodniej.

Oprogramowanie FlexSim pozwala na intuicyjne odwzorowanie oraz optymalizację zaawansowanych procesów zachodzących w analizowanej branży. Obszar produkcji, logistyki oraz usług to pola najczęściej wspierane przez rozwiązanie do symulacji FlexSim.

 O ASTOR

ASTOR to marka technologiczna z  polskim kapitałem, konsekwentnie budowana od 35 lat w obszarze czterech strategicznych linii biznesowych: automatyzacji, robotyzacji, oprogramowania przemysłowego oraz intralogistyki, z silnie rozwiniętą działalnością doradczą w ramach ASTOR Consulting i edukacyjną wspieraną przez Akademię ASTOR.W Polsce reprezentuje globalne marki, m.in.: Emerson, Kawasaki Robotics, AVEVA, Epson, MiR, Agilox. Jest liderem w zakresie propagowania idei Przemysł 4.0 w Polsce. Poprzez liczne warsztaty pomaga Klientom w budowaniu map drogowych do Przemysłu 4.0. W 2017 roku ASTOR opublikował autorską koncepcję w zakresie rozwoju kompetencji inżynierów Inżynier 4.0TM. Działalność firmy nie ogranicza się do rynku krajowego, ale wykracza również poza granice Polski - produkty ASTOR obecne są, m.in.: w Australii,  Stanach Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, Francji, Hiszpanii czy Niemczech, gdzie spotykają się z dużym uznaniem. Kierunek rozwoju firmy i jej klientów wyznacza Przemysł 4.0, którego technologie prezentowane są w dwóch krakowskich centrach pokazowych: Cyfrowa Fabryka Przyszłości w ASTOR Innovation Room 4.0 oraz inteligentna robotyzacja w ASTOR Robotics Center. Od 2020 r. ASTOR w ramach Kawasaki Robotics CEE HUB - jest dystrybutorem Kawasaki Robotics na 12 krajów Europy Centralnej i Wschodniej. Jest właścicielem marki własnej Astraada oraz producentem rewolucyjnych robotów edukacyjnych ASTORINO.

 Pobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-11-21

Robot Astorino wspiera edukację w krośnieńskim "Elektryku"

Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie, znany od lat jako "Elektryk, zyskał narzędzie do nowoczesnej edukacji zawodowej.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-10-09

Wszystkie technologie od ASTOR na Warsaw Industry Week 2023

ASTOR, czołowy dostawca inteligentnych technologii dla przemysłu, zaprasza na targi WIW 2023, które odbędą się w dniach 24-26 października w Nadarzynie.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-09-28

ASTOR i AGH w Krakowie z umową o współpracy. Biznes dla nauki – nauka dla biznesu

28 września br. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz firma ASTOR podpisały umowę o współpracy. To przykład budowania synergii między biznesem a środowiskiem naukowym.   

czytaj więcej

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2023 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone