Centrum prasowe

Dni Otwarte ASTOR 2023. Roboty i wiele więcej

2023-09-08 | Renata PoredaTradycyjnie, z początkiem jesieni, ASTOR otwiera swoje drzwi dla odwiedzających. 7 i 8 października br. odbędzie się kolejny już, doroczny weekend z robotami. Dni Otwarte ASTOR od lat cieszą się rosnącym zainteresowaniem, będąc prawdziwą ucztą dla pasjonatów nowoczesnych technologii z zakresu automatyzacji i robotyzacji.

Słodkie interakcje z robotem

To nie tylko okazja by z bliska przyjrzeć się jak pracują prawdziwe przemysłowe roboty. To przede wszystkim wyjątkowe święto interaktywnych atrakcji. Dni Otwarte ASTOR przeznaczone są dla wszystkich - rodzin, dzieci, uczniów i studentów. W dwóch krakowskich centrach robotowych ASTOR zobaczyć będzie można jak wygląda i praca, i zabawa z robotami. Czy możliwe jest zagrać z nimi w ping-ponga? Czy robot może podać żelki i inne słodycze? Jak zaprogramować go tak, by przeszedł skomplikowany labirynt?

To tylko część pytań, na które zwiedzający otrzymają odpowiedzi. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

Na najmłodszych gości czeka strefa zabaw, animacje oraz gry i konkursy z nagrodami. W krótką podróż zabierze ich robot mobilny, który na co dzień służy do przewożenia towarów i produktów w fabrykach. Na specjalnym stanowisku, pod okiem inżynierów, milusińscy będą mogli wygrawerować unikatowy brelok na przemysłowej frezarce. Atrakcje od Robotek i Wisła Kraków

W ramach wydarzenia, jeden z Partnerów dni otwartych – firma Robotek przygotowała warsztaty z programowania. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w grach piłkarskich organizowanych przez Wisłę Kraków.

 

Dni Kariery

Dni Otwarte ASTOR to także świetna okazja dla uczniów, którzy stoją przed wyborem swojej dalszej ścieżki edukacyjnej. Będą oni mogli porozmawiać z ekspertami z branży automatyki, robotyki, skonsultować swoje CV oraz dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca z nowoczesnymi technologiami. 

To wyczekiwane w naszej firmie wydarzenie. Zeszłoroczna edycja była moją pierwszą i już w dniu przygotowań wiedziałam, że z pewnością nie będzie ostatnią. Bardzo motywujące do działania były ogromne podkłady pozytywnej energii, uśmiechów oraz zaangażowania wśród koleżanek i kolegów z pracy. Organizacja i udział w tym wydarzeniu dają nam bezcenne wspomnienia. Możliwość zobaczenia radości i zaintrygowania na twarzach naszych gości jest czymś niesamowitym. Jako ASTOR chcemy dać wszystkim możliwość zapoznania się z nowoczesnymi technologiami i urządzeniami. Każdy - niezależnie od wieku znajdzie tutaj coś dla siebie. Przyjdź, poznaj tajemniczy świat robotów i baw się dobrze! - zachęca Joanna Kocoń, koordynatorka tegorocznych Dni Otwartych ASTOR, i dodaje - Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy już znają lub dopiero chcą poznać świat nowoczesnych technologii. Obiecujemy, że nikt nie będzie się nudzić!Edycja 2023 odbędzie się w dwóch lokalizacjach. Dobrze znanym już ASTOR Robotics Center oraz nowej przestrzeni dedykowanej robotom mobilnym - ASTOR Intralogistics Center. Oba obiekty znajdują się przy ulicy Feliksa Wrobela 3 i 5 w Krakowie.

Akcja charytatywna

Podczas wydarzenia odwiedzający będą mieli okazję nie tylko do zapoznania się z robotami i nowoczesnymi technologiami, ale także z wartościami, które towarzyszą ASTOR na co dzień. Jedna z nich to #ChodziOLudzi. Dlatego wraz z Drużyną HEART-aktywną wspomagamy zbiórkę charytatywną dla dwóch osób bliskich sercom naszych pracowników.

7-miesięczna Wikusia choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) i nie kwalifikuje się do refundacji terapii genowej. 28-letni Mateusz doznał urazu czaszkowo-mózgowego w wyniku wypadku na rowerze. Po 1,5 miesiąca w śpiączce czeka go intensywna rehabilitacja.Zbiórki będzie można wesprzeć na stoisku Drużyny HEART-aktywnej na końcu hali przy Wrobela 5 lub pod linkiem.

Patronat medialny nad imprezą objęły redakcje:


Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Na miejsce dojechać można autem (darmowy parking) lub komunikacją miejską (np. linią 264).

Szczegółowe informacje TUTAJPobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-04-19

Inteligentnie i płynnie. Linia biznesowa intralogistyka w ASTOR z marką własną EtE®flow

Linia biznesowa intralogistyka to strategiczna odpowiedź na potrzebę większej specjalizacji procesów zachodzących w zakładach produkcyjnych i fabrykach w zakresie automatyzacji i robotyzacji transportu magazynowego i wewnątrzzakładowego.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-04-16

Kosmiczne przyspieszenie w transformacji produkcji. NASA w ASTOR jako odpowiedź na potrzeby klientów

4.0 na dobre rozgościło się przemysłowym świecie. Żyjemy w czasach, w których Czwarta Rewolucja Przemysłowa wkracza także w obszar sprzedaży. Jak bardzo i co oznacza NASA odpowiada Tomasz Michałek, członek zarządu ASTOR, szef sprzedaży i marketingu w ASTOR

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-03-14

AVEVA PI System [dawniej OSIsoft PI System] od teraz w polskiej dystrybucji ASTOR

AVEVA PI System to najbardziej zaawansowane rozwiązanie do zarządzania danymi procesowymi. I kolejny, wyższy poziom w cyfrowej transformacji fabryk i zakładów produkcyjnych.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN