Centrum prasowe

Seminarium – Zrobotyzowane Spawanie w ASTOR Innovation Room

2014-04-30 |

Firma ASTOR, dostawca spawalniczych robotów przemysłowych Kawasaki, zorganizowała kolejne seminarium z cyklu Zrobotyzowane Spawanie. W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostały biznesowe i techniczne aspekty inwestycji w zrobotyzowane stanowiska do spawania, podnoszące efektywność produkcji. Spotkanie połączone z praktycznymi warsztatami odbyło się 19 marca 2014 r. w ASTOR Innovation Room, laboratorium testowo-produkcyjnym.

Specjaliści, pracujący na co dzień z robotami Kawasaki, dzielili się wiedzą na temat:

  • jak dobrać optymalne źródło spawania dla potrzeb zakładu produkcyjnego?
  • jak minimalizować czas przezbrojenia przy wprowadzaniu nowego asortymentu produkcji?
  • jak optymalizować proces spawalniczy, zwiększając jakość i wydajność i jednocześnie obniżając koszty?
  • jak uzyskać przewagę konkurencyjną dzięki innowacyjnym źródłom spawalniczym?

Zaprezentowane zostały innowacyjne źródła spawalnicze i technologie (np. spawanie bezodpryskowe, CMT dla trudnospawalnych materiałów), dostarczane przez firmę Fronius, które można wykorzystać dla wymagających aplikacji. Zostały także przedstawione funkcjonalności usprawniające i gwarantujące poprawny proces spawalniczy:

  • Touch Sensing,
  • Real-Time Path Modification,
  • Automatic Voltage Control.

Na spotkaniu zabrał głos wysokiej klasy specjalista, praktyk z 20-letnim stażem w systemach laserowych, który omówił zastosowanie lasera jako nie tylko źródła spawalniczego, ale też źródła do innych zastosowań, np. napawania. Omówiona została idea działania źródeł laserów diodowych i włóknowych oraz ich zalety w stosunku do poprzedniej generacji laserów gazowych.

Spotkanie zwieńczył pokaz spawania z wykorzystaniem funkcjonalności robota spawalniczego Kawasaki, który znajduje się w ASTOR Innovation Room.

Organizowane od 2010 roku ogólnopolskie seminaria ASTOR poświęcone zrobotyzowanemu spawaniu charakteryzują się kompleksowym podejściem do tematu. Od 2014 roku seminaria odbywają się w ASTOR Innovation Room, laboratorium testowo-produkcyjnym, w którym robot Kawasaki RA006L, wyposażony w źródło spawalnicze Fronius, realizuje automatyczny proces spawania elementów ze stali czarnej.

AIR to najlepsze miejsce do tego typu pokazów. Prezentacja wyświetlana na projektorze czy prelekcja eksperta nie odda tego efektu, jaki możemy zobaczyć przy włączeniu prawdziwego robota w naszym centrum testowo-produkcyjnym." – powiedział Krzysztof Barszczewski, Specjalista ds. Robotów Przemysłowych.

W maju odbędą się kolejne seminaria – tym razem w temacie zrobotyzowanej obsługi maszyn i zrobotyzowanej paletyzacji. Udział w seminariach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

-> www.mocinnowacji.pl
-> www.astor.com.pl/air

 ASTOR Innovation Room

ASTOR Innovation Room

Pokaz zrobotyzowanego spawania w ASTOR Innovation Room

Pokaz zrobotyzowanego spawania w ASTOR Innovation Room

Pobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-01-29

ASTOR wspiera MŚP w transformacji technologicznej w ramach EDIH hub4industry

Mapa drogowa automatyzacji czy analiza zwrotu z inwestycji w technologię AI to tylko dwie z sześciu usług dla firm z sektora MŚP, jakie oferuje ASTOR w ramach EDIH.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-12-11

ASTOR i jego myśl inżynierska oraz menedżerska docenione w Japonii

28 listopada 2023 r. w Japonii, w Tokio odbyło się globalne spotkanie partnerów Kawasaki Robotics. ASTOR otrzymał nagrodę za jakość współpracy.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-11-27

Stefan Życzkowski uhonorowany Krakowskim Dukatem

24 listopada 2023 r. podczas święta 173. rocznicy powstania Izby Przemysłowo-Handlowej, prestiżowym Krakowskim Dukatem uhonorowany został Stefan Życzkowski, założyciel i wieloletni prezes ASTOR.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN