ASTOR autoryzowanym dystrybutorem samojezdnych robotów transportowych Agilox na terenie Polski

Krakowski ASTOR, od wielu lat dystrybutor m.in. sześcioosiowych robotów Kawasaki, robotów EPSON SCARA, a także robotów mobilnych MiR (np. MiR100, MiR500), rozbudował ofertę autonomicznych robotów mobilnych o rozwiązania firmy Agilox.

Austriacki producent zmienił tradycyjną koncepcję pojazdów AGV w logistyce produkcji i transporcie magazynowym, wprowadzając na rynek ultralekkie i wydajne wózki widłowe Agilox ONE.

Floty robotów transportowych działają bez centralnego systemu sterowania, co oznacza, że pojazdy poruszają się po zakładzie produkcyjnym lub magazynie w sposób autonomiczny.

Wyjątkowo małogabarytowe pojazdy IGV Agilox (ang. Intelligent Guided Vehicle) organizują swoje trasy zgodnie ze zdecentralizowanymi zasadami inteligencji roju, dzięki czemu są znacznie bardziej elastyczne od tradycyjnych pojazdów AGV. Ponadto, programowanie lub “uczenie” pojazdów staje się znacznie łatwiejsze. Automatyzacja transportu wewnątrzzakładowego w oparciu o wózki mobilne obniża zatem koszty operacyjne.

Niedawno Agilox rozszerzył swoją ofertę pojazdów IGV o model OCF (ang. Omnidirectional Counterbalanced Forklift). Podczas gdy wózek autonomiczny Agilox ONE jest wyposażony w podnośnik nożycowy, który działa jako urządzenie do przenoszenia ładunku (transportuje ładunek w obrysie pojazdu), wózek autonomiczny Agilox OCF jest zaprojektowany na zasadzie wózka widłowego z przeciwwagą. W związku z tym może przenosić palety, skrzynie kratowe i inne nośniki ładunku o maksymalnej masie 1500 kg, transportować je do miejsca przeznaczenia i ustawiać na wysokości do 1600 mm. Robot Agilox OCF będzie dostępny w sprzedaży w 2022 roku.

Inteligentna i oszczędna koncepcja IGV firmy AGILOX otwiera nowe obszary zastosowań. Podczas gdy pojazdy Agilox ONE są używane głównie do transportu materiałów na produkcji, roboty Agilox OCF umożliwiają realizację klasycznych zadań intralogistyki w zakresie obsługi towarów przychodzących i wychodzących, kompletacji i magazynowania zamówień, a także na produkcji - pod warunkiem, że transport odbywa się na paletach.

Samojezdne roboty transportowe Agilox ONE i OCF wykorzystują koncepcję napędu dookólnego. Dzięki temu mogą przejeżdżać bokiem przez wąskie przejścia, skręcać w miejscu i manewrować w ciasnych przestrzeniach. Technologia akumulatorów litowo-jonowych zapewnia szybkie ładowanie i długą pracę - zaledwie trzy minuty ładowania wystarczają nawet na godzinę pracy

– opowiada Łukasz Mąka, Menedżer ds. robotów mobilnych MiR i Agilox w firmie ASTOR.

Obecnie największym sektorem rynku dla autonomicznych robotów transportowych IGV jest motoryzacja, produkcja elektroniki, a także FMCG. W ostatnich latach widać silny wzrost zapotrzebowania ze strony branży logistyki, a więc przykładowo firm takich jak DB Schenker czy DHL. Rynek rozwija się bardzo szybko i w kolejnych 3-5 latach producent Agilox i dystrybutor ASTOR spodziewają się dużego wzrostu zainteresowania automatyzacją intralogistyki w oparciu o samojezdne roboty transportowe.

Źródło: www.agilox.net

Kontakt:

Łukasz Mąka

Menedżer ds. robotów mobilnych MiR i Agilox
ASTOR

Lukasz.Maka@astor.com.pl

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2023 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone