Centrum prasowe

ASTOR autoryzowanym dystrybutorem samojezdnych robotów transportowych Agilox na terenie Polski

2021-02-12 |

Krakowski ASTOR, od wielu lat dystrybutor m.in. sześcioosiowych robotów Kawasaki, robotów EPSON SCARA, a także robotów mobilnych MiR (np. MiR100, MiR500), rozbudował ofertę autonomicznych robotów mobilnych o rozwiązania firmy Agilox.

Austriacki producent zmienił tradycyjną koncepcję pojazdów AGV w logistyce produkcji i transporcie magazynowym, wprowadzając na rynek ultralekkie i wydajne wózki widłowe Agilox ONE.

Floty robotów transportowych działają bez centralnego systemu sterowania, co oznacza, że pojazdy poruszają się po zakładzie produkcyjnym lub magazynie w sposób autonomiczny.

Wyjątkowo małogabarytowe pojazdy IGV Agilox (ang. Intelligent Guided Vehicle) organizują swoje trasy zgodnie ze zdecentralizowanymi zasadami inteligencji roju, dzięki czemu są znacznie bardziej elastyczne od tradycyjnych pojazdów AGV. Ponadto, programowanie lub “uczenie” pojazdów staje się znacznie łatwiejsze. Automatyzacja transportu wewnątrzzakładowego w oparciu o wózki mobilne obniża zatem koszty operacyjne.

Niedawno Agilox rozszerzył swoją ofertę pojazdów IGV o model OCF (ang. Omnidirectional Counterbalanced Forklift). Podczas gdy wózek autonomiczny Agilox ONE jest wyposażony w podnośnik nożycowy, który działa jako urządzenie do przenoszenia ładunku (transportuje ładunek w obrysie pojazdu), wózek autonomiczny Agilox OCF jest zaprojektowany na zasadzie wózka widłowego z przeciwwagą. W związku z tym może przenosić palety, skrzynie kratowe i inne nośniki ładunku o maksymalnej masie 1500 kg, transportować je do miejsca przeznaczenia i ustawiać na wysokości do 1600 mm. Robot Agilox OCF będzie dostępny w sprzedaży w 2022 roku.

Inteligentna i oszczędna koncepcja IGV firmy AGILOX otwiera nowe obszary zastosowań. Podczas gdy pojazdy Agilox ONE są używane głównie do transportu materiałów na produkcji, roboty Agilox OCF umożliwiają realizację klasycznych zadań intralogistyki w zakresie obsługi towarów przychodzących i wychodzących, kompletacji i magazynowania zamówień, a także na produkcji - pod warunkiem, że transport odbywa się na paletach.

Samojezdne roboty transportowe Agilox ONE i OCF wykorzystują koncepcję napędu dookólnego. Dzięki temu mogą przejeżdżać bokiem przez wąskie przejścia, skręcać w miejscu i manewrować w ciasnych przestrzeniach. Technologia akumulatorów litowo-jonowych zapewnia szybkie ładowanie i długą pracę - zaledwie trzy minuty ładowania wystarczają nawet na godzinę pracy

– opowiada Łukasz Mąka, Menedżer ds. robotów mobilnych MiR i Agilox w firmie ASTOR.

Obecnie największym sektorem rynku dla autonomicznych robotów transportowych IGV jest motoryzacja, produkcja elektroniki, a także FMCG. W ostatnich latach widać silny wzrost zapotrzebowania ze strony branży logistyki, a więc przykładowo firm takich jak DB Schenker czy DHL. Rynek rozwija się bardzo szybko i w kolejnych 3-5 latach producent Agilox i dystrybutor ASTOR spodziewają się dużego wzrostu zainteresowania automatyzacją intralogistyki w oparciu o samojezdne roboty transportowe.

Źródło: www.agilox.net

Kontakt:

Łukasz Mąka

Menedżer ds. robotów mobilnych MiR i Agilox
ASTOR

Lukasz.Maka@astor.com.pl

Pobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-04-19

Inteligentnie i płynnie. Linia biznesowa intralogistyka w ASTOR z marką własną EtE®flow

Linia biznesowa intralogistyka to strategiczna odpowiedź na potrzebę większej specjalizacji procesów zachodzących w zakładach produkcyjnych i fabrykach w zakresie automatyzacji i robotyzacji transportu magazynowego i wewnątrzzakładowego.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-04-16

Kosmiczne przyspieszenie w transformacji produkcji. NASA w ASTOR jako odpowiedź na potrzeby klientów

4.0 na dobre rozgościło się przemysłowym świecie. Żyjemy w czasach, w których Czwarta Rewolucja Przemysłowa wkracza także w obszar sprzedaży. Jak bardzo i co oznacza NASA odpowiada Tomasz Michałek, członek zarządu ASTOR, szef sprzedaży i marketingu w ASTOR

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-03-14

AVEVA PI System [dawniej OSIsoft PI System] od teraz w polskiej dystrybucji ASTOR

AVEVA PI System to najbardziej zaawansowane rozwiązanie do zarządzania danymi procesowymi. I kolejny, wyższy poziom w cyfrowej transformacji fabryk i zakładów produkcyjnych.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN