Centrum prasowe

ASTOR Ambasadorem Polskiej Gospodarki w kategorii Kreator Rozwiązań XXI w.

2023-05-30 | Renata Poreda

25 maja 2023 r. w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w organizowanym przez Business Centre Club konkursie Ambasador Polskiej Gospodarki. ASTOR został jego laureatem w kategorii Kreator Rozwiązań XXI w. Nagrodę z rąk Jacka Goliszewskiego, prezesa BCC odebrał Stefan Życzkowski, szef rady strategicznej ASTOR. Patronat honorowy nad konkursem objął Europejski Komitet Społeczno-Ekonomiczny w Brukseli.

ASTOR międzynarodowy

Otrzymany tytuł Ambasador Polskiej Gospodarki w kategorii Kreator Rozwiązań XXI Wieku to kolejne potwierdzenie, że ASTOR jest i organizacyjnie, i kompetencyjnie na światowym poziomie w dziedzinie automatyzacji, robotyzacji, oprogramowania przemysłowego i intralogistyki. To także dodatkowa motywacja do dalszego rozwoju w kraju, w Europie a także na całym świecie - komentuje Stefan Życzkowski, przewodniczący rady strategicznej ASTOR.

Najważniejszym celem konkursu jest wyróżnianie polskich przedsiębiorców osiągających sukcesy na rynkach międzynarodowych, promowanie wysokich standardów ekonomiczno-finansowych i dobrych praktyk biznesowych w kontaktach zagranicznych, zacieśnianie współpracy przedsiębiorców z przedstawicielami polskich instytucji odpowiedzialnych za promowanie Polski, polskiej gospodarki, kultury i inicjatyw społecznych. Nagroda cieszy się uznaniem środowiska biznesowego ze względu na jego niezależność i ekspercki charakter. Jest potwierdzeniem silnej pozycji firmy na rynku oraz chęci ciągłego jej doskonalenia. Dobry wizerunek polskiego przedsiębiorcy jest jednym z elementów budowania przewagi konkurencyjnej w ciągle zmieniającej się gospodarce rynkowej.

Aby otrzymać wyróżnienie kandydaci wypełniają ankiety konkursowe. Odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie są następnie weryfikowane i oceniane przez Jury. Proces podsumowywania wyników koordynuje Zarząd BCC. Tytuł „Ambasador Polskiej Gospodarki” otrzymują firmy, które zbiorą ponad 80% maksymalnej liczby punktów.

Kreować kompetencje przyszłości

W edycji 2023 firma ASTOR została doceniona za innowacyjne rozwiązanie, jakim jest robot edukacyjny Astorino. To polski robot, skonstruowany przez Marka Niewiadomskiego, pracownika ASTOR i rozwijany przez jego zespół. Produkowany jest w krakowskim ASTOR Robotics Center. Jest produktem na miarę XXI wieku - w 99% powstaje w technologii druku 3D. To szczególnie istotne dla szkół od strony ekonomicznej, które są głównymi odbiorcami Astorino. Równie ważny z punktu widzenia szkół realizujących kierunek technik robotyk jest fakt, że jest to robot 6-osiowy, o konstrukcji identycznej z robotem przemysłowym i programowany w języku robotów przemysłowych, z możliwością samodzielnego tworzenia aplikacji przez uczniów i studentów, pod opieką
nauczycieli. To rewolucyjna zmiana w podejściu do nauczania zawodowego.

Potwierdza to Joanna Kowalkowska, menedżer produktu Astorino: Nowatorskie rozwiązania powstają u nas z trzech powodów: pytamy klientów o ich potrzeby, mamy pomysłowych inżynierów, przemysł przyszłości to nasza pasja. Chcieliśmy, by polscy nauczyciele mogli mieć większy niż kiedykolwiek wpływ na to, ilu młodych inżynierów wejdzie na rynek pracy z umiejętnością programowania robotów przemysłowych. Realizację tej misji wspierają roboty edukacyjne Astorino.

Już ponad 40 szkół i uczelni technicznych w Polsce i na świecie zakupiło roboty Astorino do nauki robotyki przemysłowej. Spełniają także wszystkie wymagania Ministerstwa Edukacji dla klas o profilu technik robotyk, w specjalizacjach ELM-07 i ELM-08. Roboty Astorino można zakupić w wersji złożonej i do samodzielnego montażu przez uczniów pod okiem nauczyciela, co nie jest dostępne w przypadku robotów przemysłowych. Dzięki temu nauka robotyki przenosi się na nowy poziom. Wraz z robotem oferowane są konspekty lekcji.

Astorino. Z Polski do Japonii

Wartym podkreślenia jest fakt, że dotychczas technologie przyjeżdżały z Japonii do Polski. Nastąpiła istotna zmiana. To niecodzienne wydarzenie
w branży nowoczesnych, wysokich technologii. Dzięki wieloletnim wysiłkom Marka Niewiadomskiego i zespołu Działu Osprzętu Robotyki, wsparciu firmy ASTOR oraz inwestycjom w rozwój talentów i rozwój procesów R&D, powstał pierwszy na świecie komercyjny robot edukacyjny o charakterze przemysłowym.
Polska myśl inżynierska została doceniona w Japonii, co zaowocowało podpisaniem kontraktu na dostarczanie polskich robotów przez japoński koncern. Kawasaki Robotics oficjalnie włączyło markę Astorino do oferty, a tym samym do sprzedaży na całym świecie.

Kreator Rozwiązań XXI Wieku

Przyznany przez Business Center Club tytuł to wyróżnienie dla firm o wysokim stopniu innowacyjności, promujących polską gospodarkę przez ofertę własnych nowatorskich produktów lub usług jeszcze dotychczas w świecie nieoferowanych.

-->Pobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-11-21

Robot Astorino wspiera edukację w krośnieńskim "Elektryku"

Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie, znany od lat jako "Elektryk, zyskał narzędzie do nowoczesnej edukacji zawodowej.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-10-09

Wszystkie technologie od ASTOR na Warsaw Industry Week 2023

ASTOR, czołowy dostawca inteligentnych technologii dla przemysłu, zaprasza na targi WIW 2023, które odbędą się w dniach 24-26 października w Nadarzynie.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-09-28

ASTOR i AGH w Krakowie z umową o współpracy. Biznes dla nauki – nauka dla biznesu

28 września br. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz firma ASTOR podpisały umowę o współpracy. To przykład budowania synergii między biznesem a środowiskiem naukowym.   

czytaj więcej

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2023 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone