Drobne gesty łączą. ASTOR pomaga szpitalom w walce z COVID-19

Kwotą 110 tys. złotych spółka ASTOR włącza się w pomoc szpitalom, które są na pierwszej linii walki z pandemią koronawirusa.

Parafrazując Kena W. Blancharda, że nikt z nas nie jest tak silny, jak my wszyscy razem, wychodzimy naprzeciw rosnącym potrzebom placówek medycznych. Dołączamy do społecznej mobilizacji firm, które wspierają polską służbę zdrowia. W ostatnich dniach toczy ona bowiem heroiczną walkę o nasze zdrowie i życie. Jak podkreślają medycy, każdy okazany gest jest ważny. Zwłaszcza z tej niematerialnej pespektywy. Taka mobilizacja w ramach społecznej odpowiedzialności pozwala patrzeć optymistycznie w przyszłość.

W obliczu ogólnopolskiej pandemii zadaliśmy sobie pytanie, co możemy zrobić i jak się włączyć. Wzajemna pomoc i wsparcie to jedna z wartości, w oparciu o którą działamy na co dzień. Wierzymy, że jest ona zawsze ważna, jednak to, że jest konieczna, najmocniej pokazują sytuacje ekstremalne. Dlatego właśnie ASTOR zdecydował się wesprzeć kwotą ponad 110000 złotych 7 szpitali, przyjmujących chorych zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Nasza pomoc trafi także do wrocławskich ratowników medycznych, realizujących darmowy transport medyczny dla osób starszych w czasie kwarantanny oraz do Schroniska dla Bezdomnych Kobiet, gdzie zakupione zostaną podstawowe środki dezynfekcyjne. Okazanie solidarności w tak trudnych okolicznościach to obowiązek każdego – pamiętajmy, że nawet najdrobniejszy gest jest w tej chwili na wagę złota

– mówi Małgorzata Hadwiczak, członek zespołu charytatywnego w ASTOR.


Zespół Charytatywny ASTOR, w odpowiedzi na rekomendacje pracowników zdecydował przekazać wsparcie finansowe placówkom w 7 miastach/województwach Polski, wszędzie tam, gdzie firma ma swoje oddziały, a są to:

  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu
  • Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ w Gdańsku
  • Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie
  • Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu
  • Oddział Kliniczny Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
  • Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie

Wsparcie finansowe ślemy także do FabLab Małopolska. Ale nie tylko. – mówi Małgorzata Hadwiczak i dodaje, że część pracowników, w ramach wolontariatu, dołącza do prowadzonej przez FabLab akcji szycia bawełnianych maseczek. Zostaną one następnie przekazane krakowskim szpitalom i placówkom medycznym.

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2023 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone