Centrum prasowe

ASTOR patronem klasy w Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie

2016-02-12 | Joanna Kowalkowska

Firma ASTOR, dostawca nowoczesnych technologii dla przemysłu, została patronem klasy w Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie. W ramach tej współpracy uruchomiona została pracownia wyposażona w zestawy edukacyjne. Wszystkie działania mają na celu jak najlepsze przygotowanie uczniów do egzaminów zawodowych, a tym samym świetny start na rynku pracy.

Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie to szkoła z wieloletnimi tradycjami, dbająca o kształcenie zawodowe uczniów nie tylko w oparciu o wysokie kompetencje nauczycieli, ale i o współpracę z przemysłem. W dniu 27 listopada 2015 r., pomiędzy Zespołem Szkół a firmą ASTOR, została zawarta umowa o współpracy na rzecz kształcenia zawodowego z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technicznych i organizacyjnych stosowanych przez ASTOR. Umowa została podpisana przez dyrektor szkoły – Marzenę Chodkowską i Annę Wójcik-Wolską, zastępcę dyrektora oddziału ASTOR Warszawa.

„Podpisanie umowy patronackiej z firmą ASTOR jest konsekwencją przyjętej przez naszą szkołę polityki kształcenia zawodowego. Jej głównym punktem jest nawiązanie współpracy z najlepszymi w kraju uczelniami technicznymi oraz wiodącymi na rynku firmami z przemysłu. Z jednej strony zachęcamy naszych uczniów do kontynuacji nauki na uczelniach wyższych - podpisaliśmy umowę o współpracy z Politechniką Warszawską, z Wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych. Z drugiej strony, dajemy możliwość kontaktu naszym uczniom z technologiami z najwyższej światowej półki. Podpisana w tym momencie umowa patronacka z firmą ASTOR jak najbardziej spełnia nasze oczekiwania." – podsumowuje Marzena Chodkowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie.

Na mocy podpisanej umowy o współpracy, w Technikum nr 3 wchodzącym w skład Zespołu Szkół nr 3 w Ciechanowie, powstała klasa o profilu technik-mechatronik, która nosi nazwę "Klasa ASTORa". Zajęcia dydaktyczne w tej klasie obejmować będą zagadnienia związane z obsługą i programowaniem urządzeń automatyki przemysłowej, dostarczonych przez firmę na potrzeby uczniów wraz z materiałami szkoleniowymi oraz dokumentacją techniczną.

 

ASTOR ZSnr3 Ciechanow

"Klasopracownia ASTORa"

 

Dodatkowo ASTOR wesprze merytorycznie działalność szkolnego Kółka Mechatronicznego oraz obejmie patronatem szkolne konkursy. Wszystkie działania mają na celu jak najlepsze przygotowanie uczniów do egzaminów zawodowych.

Klasopracownia ASTOR została oficjalnie otwarta przez obie panie dyrektor. Sala wyposażona jest m.in. w stanowiska komputerowe połączone ze sterownikami PLC, stanowiska pneumatyki i elektropneumatyki, skaner 3D, drukarkę 3D, mikroroboty LEGO Mindstorms. Część wyposażenia do tej pracowni dostarczała firma ASTOR w ramach projektu unijnego „Zwiększenie potencjału szkół zawodowych na Mazowszu". Po oficjalnym otwarciu nastąpił pokaz działania urządzeń, które przeprowadzili dla zwiedzających gości uczniowie Klasy ASTORa.

"Firma ASTOR jest na krajowym rynku jednym z liderów technologii związanych z automatyką, robotyką oraz technologiami wizualizacji procesów przemysłowych. Technik-mechatronik to przyszłościowy kierunek, pokrewny działalności firmy. Doposażyliśmy salę w sterowniki PLC, HMI i komputery z możliwością realizacji na tych stanowiskach egzaminów zawodowych. Planujemy także szkolenia związane z obsługą robotów i wizyty w oddziałach ASTORa, aby zwiększyć przepływ wiedzy z przemysłu do edukacji. Będziemy chcieli współpracować z ASTORem w realizacji kolejnych projektów, co z pewnością wpłynie korzystnie na poziom kształcenia w naszej placówce" - podsumowuje Piotr Praczukowski, Wicedyrektor ds. kształcenia zawodowego w Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie.

Zespół Szkół nr 3 w Ciechanowie to szkoła z dużymi osiągnięciami edukacyjnymi. Aktualnie ZS nr 3 zajmuje II miejsce w kraju w rankingu egzaminów zawodowych, VIII miejsce w rankingu techników na Mazowszu, I miejsce w kraju w zawodzie technik pojazdów samochodowych oraz sześćdziesiąte piąte miejsce w ogólnopolskim rankingu szkół technicznych. Zespół Szkół nr 3 w Ciechanowie jest jedną z dwóch szkół w kraju, które są objęte patronatem firmy Yamaha.

 Pobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-10

Program Partnerski ASTOR 2024 z lotu ptaka

W dniach 23-25 maja br. w Gródku n. Dunajcem w Heron Live Hotel odbyło się doroczne spotkanie biznesowe certyfikowanych Partnerów ASTOR. Tytuły Diamentowych i Złotych Partnerów ASTOR w zakresie integracji technologii oraz budowy rozwiązań i maszyn otrzymały 22 firmy partnerskie.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-03

VELOWELD. Nowa marka dla zrobotyzowanego spawania od ASTOR

ASTOR z dumą przedstawia nową markę VELOWELD dedykowaną zrobotyzowanemu spawaniu.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-05-17

Inteligentne technologie 4.0 w nowościach od ASTOR na targach ITM Industry Europe 2024

Przemysł ery cyfrowej wymaga nie tylko doskonalenia rozwiązań, narzędzi, produktów. Chodzi także o innowacyjne podejście do technologii z zakresu. automatyzacji, oprogramowania przemysłowego, robotyzacji i intralogistyki.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN