Centrum prasowe

Rewolucja w nauczaniu robotyki. Astorino – nowy robot edukacyjny dla szkół i uczelni.

2021-12-15 | Karolina Tracz

Coraz częściej w edukacji podejmowany jest temat zawodów przyszłości. I coraz częściej pojawia się wśród nich inżynier robotyk. Wiele szkół i uczelni technicznych stopniowo doposaża pracownie robotyki w kosztowne roboty przemysłowe, aby zwiększać swoją atrakcyjność na rynku edukacyjnym. W grudniu 2021 roku na rynku pojawia się rewolucyjny robot Astorino, który na zawsze zmieni naukę i uczenie się robotyki.

 

Astorino. Rewolucja, która zaczyna się od potrzeby

Robot Astorino pozwala na naukę robotyki na uczelniach na niespotykanym do tej pory poziomie. Nauka teoretyczna transformuje w naukę praktyczną. Do tej pory na jedną grupę studentów przypadał jeden robot, co nie do końca przekładało się na umiejętności ich programowania i obsługi przez adeptów robotyki. Inżynier robotyk, przychodząc do pracy, musiał uczyć się programowania od podstaw. Remedium na to staje się nowy robot edukacyjny Astorino – bezpieczny, dostępny cenowo, a dodatkowo programowany w taki sam sposób, jak roboty przemysłowe.

„Nie znalazłem takiego robota, więc go wymyśliłem... po to, by nauka była inspiracją, doskonałą zabawą i krokiem do zawodu przyszłości”
– mówi Marek Niewiadomski, konstruktor Astorino, starszy specjalista ds. osprzętu robotyki w firmie ASTOR.


Dzięki Astorino placówka dydaktyczna zyska nowocześnie wyposażone laboratorium, w którym każdy student, każda studentka, każdy uczeń czy uczennica ma do dyspozycji "swojego" robota. Scenariusze zajęć, materiały dydaktyczne, szkolenia ułatwią pracę prowadzącym zajęcia i sprawią, że nauczenie będzie przyjemne i zgodne z najnowszymi trendami.

Astorino. Robot, który da pracę

Rewolucyjna nauka robotyki lepiej i skuteczniej przygotuje uczniów i studentów nie tylko do egzaminów zawodowych, ale przede wszystkim daje absolwentom zdecydowanie szybszy start na rynku pracy w przemyśle. Astorino to nowoczesny robot o 6 osiach, wykonany w technologii druku 3D (w 99.5%, z wyjątkiem części mechanicznych). Jego programowanie odbywa się w języku AS-language, takim samym jak robotów przemysłowych Kawasaki Robotics.

Astorino. Spełnione marzenie o laboratorium przyszłości

Kupując robota Astorino, szkoła czy uczelnia otrzymuje w zestawie konsultacje z inżynierem, dokumentację techniczną i certyfikat bezpieczeństwa oraz podręczniki do montażu, obsługi i programowania robota, który daje możliwość uczenia się i popełniania błędów, bez obawy o jego zniszczenie.

„Jak nauczyć robotyki w laboratorium, w którym nie ma fizycznego robota, a koszt zakupu jednostki przemysłowej do pracowni często przewyższa budżet placówki oświatowej? I jak poradzić sobie z obawą, że cenny nabytek łatwo uszkodzić? A przecież nauka to eksperymentowanie. Popełnianie błędów. To kluczowe przy nauce robotyki. Teraz inżynier ma szansę być lepiej niż kiedykolwiek przygotowany do pracy w zawodzie robotyka - otrzymuje możliwość praktycznej i bezpiecznej nauki robotyki w kierunku realnych zastosowań w przemyśle. Uczelnia XXI wieku, inwestując w to rozwiązanie, podnosi jakość nauki robotyki i tym samym swój prestiż”
– podsumowuje Małgorzata Hadwiczak, Lider ds. edukacji 4.0 w firmie ASTOR.


Robot Astorino jest dostępny w sprzedaży od grudnia 2021 roku. Producentem i oficjalnym dystrybutorem robotów jest firma ASTOR, która świadczy także usługi szkoleniowe, wsparcia technicznego i gwarancyjnego na terenie Polski. Firma ASTOR wyposażyła w Polsce już blisko 400 laboratoriów w rozwiązania z zakresu automatyki i robotyki w ponad 200 szkołach i uczelniach, organizuje programy staży i praktyk studenckich oraz jest autorem projektu edukacyjnego Student 4.0 i Inżynier 4.0.

Czytaj więcej o robocie Astorino na stronie WWW: www.astorino.com.pl

Kontakt:

Małgorzata Hadwiczak

Lider ds. Edukacji 4.0

ASTOR

Malgorzata.Hadwiczak@astor.com.pl

tel. +48 691 651 262

O ASTOR

Firma ASTOR od 35 lat wspiera podnoszenie efektywności procesów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze dostarczając komponenty automatyki przemysłowej, robotyki, systemy IT oraz wiedzę biznesową i techniczną.

Kierunek wspierania rozwoju i transformacji naszych Klientów wyznacza Przemysł 4.0. W naszym portfolio znajdują się systemy sterowania Emerson Industrial Automation&Control (dawniej GE Intelligent Platforms, GE Fanuc), Horner APG oraz Astraada One, oprogramowanie przemysłowe AVEVA (dawniej Wonderware), roboty przemysłowe Kawasaki Robotics i Epson, roboty mobilne MiR i Agilox, robot edukacyjny Astorino, produkty do bezprzewodowej transmisji danych SATEL Oy i Astraada, a także falowniki, panele HMI i urządzenia sieciowe Astraada. Oferujemy usługi doradcze w ramach ASTOR Consulting oraz szkolenia w ramach Akademii ASTOR.Pobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-10

Program Partnerski ASTOR 2024 z lotu ptaka

W dniach 23-25 maja br. w Gródku n. Dunajcem w Heron Live Hotel odbyło się doroczne spotkanie biznesowe certyfikowanych Partnerów ASTOR. Tytuły Diamentowych i Złotych Partnerów ASTOR w zakresie integracji technologii oraz budowy rozwiązań i maszyn otrzymały 22 firmy partnerskie.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-03

VELOWELD. Nowa marka dla zrobotyzowanego spawania od ASTOR

ASTOR z dumą przedstawia nową markę VELOWELD dedykowaną zrobotyzowanemu spawaniu.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-05-17

Inteligentne technologie 4.0 w nowościach od ASTOR na targach ITM Industry Europe 2024

Przemysł ery cyfrowej wymaga nie tylko doskonalenia rozwiązań, narzędzi, produktów. Chodzi także o innowacyjne podejście do technologii z zakresu. automatyzacji, oprogramowania przemysłowego, robotyzacji i intralogistyki.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN