Europejski Tydzień Robotyki z ASTORem


Jesteś pasjonatem nowoczesnych technologii? Interesuje Cię robotyka jako hobby albo zawód przyszłości? Chcesz odkryć w sobie nową pasję? Trwa Europejski Tydzień Robotyki. Wśród ponad 1000 wydarzeń organizowanych z tej okazji jest także Dzień Otwarty ASTOR Innovation Room, który odbędzie się w krakowskiej firmie ASTOR w dniu 24 listopada.

Organizowany już po raz siódmy Europejski Tydzień Robotyki trwa w dniach 20-23 listopada, ale już od 17 i aż do 26 listopada wybrane laboratoria, muzea, uniwersytety i ośrodki badawcze oraz firmy zaangażowane w robotykę będą przybliżać zainteresowanym zagadnienia związane z nowymi technologiami.

Wydarzenie to ma na celu popularyzację studiów na kierunku Automatyka i Robotyka, dlatego skierowane jest głównie do uczniów szkół średnich lub pierwszych lat studiów. Tematyką robotyki mogą zainteresować się również uczniowie starszych klas szkół podstawowych oraz gimnazjów.

W ramach wydarzenia organizowanego w ASTOR Innovation Room, interaktywnej wystawie robotyki w centrum Krakowa, o ciekawych projektach opowiedzą studenci - członkowie Koła Naukowego AGH Space Systems i inżynierowie robotycy ASTOR, firmy związanej z robotyką i automatyką od 30 lat.

Robotyka wychodzi z laboratoriów, coraz częściej przenika do naszej codzienności. Obecnie mówimy o robotyce w kontekście ciekawych aplikacji, o które w dużej mierze opiera się rynek startupów.

– stwierdza Krzysztof Walas, adiunkt na Politechnice Poznańskiej i pasjonat robotyki, narodowy koordynator ETR i dodaje, że robotyka jest ważna i potrzebna. Dlatego też w promowanie tej dziedziny zaangażowała się organizacja eu-Robotics działająca we współpracy z Komisja Europejską. Jej głównymi zadaniami są generowanie tematów badawczych w Europie oraz popularyzacja nowoczesnych technologii.

Zapraszamy na pokazy aplikacji, prelekcje, możliwość samodzielnego uruchomienia aplikacji, samodzielnego zaprogramowania prostych ruchów robota i wiele innych wyzwań.

ASTOR Innovation Room, prz ul. Smoleńsk 29 w Krakowie będzie udostępniony w piątek 24.XI.2017 w godzinach 10 – 13.00.

Roboty znajdujące się w ASTOR Innovation Room można zobaczyć w każdy czwartek i piątek w godzinach 17.00-20.00 oraz w sobotę i niedzielę od 10.00-20.00 w witrynie i uruchomić zwykłym SMS-em. Szczegółowa, ale zarazem krótka instrukcja podana jest na ekranach w witrynie AIR - ul. Smoleńsk 29 w Krakowie.

Więcej informacji o ASTOR Innovation Room

Czytaj więcej o Europejskim Tygodniu Robotyki

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2023 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone