Centrum prasowe

ASTOR z tytułem „Excellent Partner” Mobile Industrial Robots

2022-06-02 | Joanna Kowalkowska

Mobile Industrial Robots (MiR), lider rynku autonomicznych robotów mobilnych (ang. autonomous mobile robots, AMR), przyznał tytuły „Excellent Partner” i „Excellent Partner+” piętnastu firmom z całego świata. W regionie CEE wyróżnienie otrzymały trzy przedsiębiorstwa – polski ASTOR, czeski Amtech i rumuński ALFA TEST SRL.


Tytuł „Excellent Partner” stanowi wyraz uznania dla firm uzyskujących najlepsze wyniki sprzedażowe oraz wyróżniających się wiedzą i poziomem jakości obsługi klienta. ASTOR uzyskał tytuł po raz drugi z rzędu.

„Niedawno ogłaszaliśmy rekordowe wyniki finansowe za 2021 rok. W naszym regionie wzrost wyniósł blisko 52%. Partnerzy mają ogromny udział w tym sukcesie. Z roku na rok widzimy ogromny postęp w podnoszeniu kompetencji dotyczących autonomicznych robotów mobilnych. W ślad za tym idzie rozszerzanie portfolio usług dla klientów i realizowanie coraz bardziej złożonych projektów. Wierzymy, że z takimi partnerami na pokładzie jesteśmy w stanie zapewniać klientom z różnych branż prostą i skuteczną drogę do robotyzacji procesów intralogistycznych” – mówi Jesper Sonne Thimsen, dyrektor sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w Mobile Industrial Robots.

Spotkanie podsumowujące z wręczeniem nagrody MiR Excellent Partner: Piotr Bącała, Menedżer ds. robotów mobilnych (od 2022 r.), ASTOR; Łukasz Mąka, Menedżer ds. robotów mobilnych (2018-2021 r.), ASTOR; Jesper Sonne Thimsen, Sales Manager CEE, MiR; Piotr Merwart, Dyrektor działu Intralogistyka, ASTOR

„MiR jest dla nas bardzo ważnym partnerem i niezmiernie cieszy nas to wyróżnienie. Wyraźnie widzimy wzrost zainteresowania autonomicznymi robotami mobilnymi w Polsce. Klienci, którzy rozpoczęli robotyzację intralogistyki z jednym robotem, często rozbudowują projekty i floty robotów MiR oraz integrują je z innymi rozwiązaniami z obszaru automatyzacji” – mówi Łukasz Mąka, zastępca dyrektora oddziału ASTOR Kraków, menedżer ds. robotów mobilnych MiR w firmie ASTOR w latach 2018-2021.
„Jakiś czas temu otworzyliśmy showroom inteligentnej robotyki w ASTOR Robotics Center w Krakowie i stale rozszerzamy nasz zespół oraz kompetencje w zakresie autonomicznych robotów mobilnych” – dodaje.

Pod koniec lutego dwaj polscy partnerzy MiR: ASTOR i ProCobot nawiązali współpracę w zakresie dostarczania robotów MiR. Partnerstwo jest odpowiedzią na szybki rozwój robotyzacji intralogistyki w lokalnych przedsiębiorstwach.

„Obydwie firmy włożyły wiele pracy w to, żeby roboty MiR stały się wyborem nr 1 wśród Klientów zainteresowanych robotami AMR w Polsce. Tym bardziej czujemy satysfakcję, że Klientom korzystającym z rozwiązań MiR zapewnimy bardziej wydajny transfer wiedzy i jeszcze wyższy poziom wsparcia” – mówi Jesper Thimsen.

Robot MiR500 w zakładzie produkcyjnym Schneider Electric w BukownieASTOR i ProCobot działają także aktywnie, od 2021 roku, w Związku Pracodawców Forum Automatyki i Robotyki Polskiej (FAiRP). Związek zajmuje się promowaniem procesów automatyzacji i robotyzacji w kraju i za granicą. Zrzesza największych polskie przedsiębiorstwa związane z rynkiem automatyki i robotyki – integratorów, dostawców rozwiązań i usług oraz producentów maszyn.

„Dla ASTOR, współpraca z firmą ProCobot, która jest silnym partnerem w dziedzinie zarówno marketingu, sprzedaży, jak i integracji robotów mobilnych MiR jest ważnym elementem rozwoju sprzedaży na polskim rynku. Jestem przekonany, że dzięki trójstronnej współpracy z firmami ProCobot i MiR będziemy w stanie dużo dynamiczniej budować rynek, lepiej go obsługiwać i dostarczać Klientom wysoką jakość usług” – zapewnia Jarosław Gracel.

Więcej o firmie ASTOR: www.astor.com.pl

Więcej o firmie ProCobot: www.procobot.com

Więcej o firmie MiR: www.mobile-industrial-robots.com


Źródło: Omega Communications & ASTORPobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-10

Program Partnerski ASTOR 2024 z lotu ptaka

W dniach 23-25 maja br. w Gródku n. Dunajcem w Heron Live Hotel odbyło się doroczne spotkanie biznesowe certyfikowanych Partnerów ASTOR. Tytuły Diamentowych i Złotych Partnerów ASTOR w zakresie integracji technologii oraz budowy rozwiązań i maszyn otrzymały 22 firmy partnerskie.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-03

VELOWELD. Nowa marka dla zrobotyzowanego spawania od ASTOR

ASTOR z dumą przedstawia nową markę VELOWELD dedykowaną zrobotyzowanemu spawaniu.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-05-17

Inteligentne technologie 4.0 w nowościach od ASTOR na targach ITM Industry Europe 2024

Przemysł ery cyfrowej wymaga nie tylko doskonalenia rozwiązań, narzędzi, produktów. Chodzi także o innowacyjne podejście do technologii z zakresu. automatyzacji, oprogramowania przemysłowego, robotyzacji i intralogistyki.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN