Centrum prasowe

Wyróżnienie w konkursie CFO Roku 2023 dla CFO ASTOR

2023-09-26 | Renata Poreda

22 września br. w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Konkursu CFO Roku 2023. Decyzją Jury, któremu przewodniczył Bartosz Radziszewski, wyróżniono Michała Wojtulewicza, wiceprezesa  ds. finansowych w ASTOR.

Konkurs CFO Roku to inicjatywa społeczności Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog”. Jego misją jest wyeksponowanie i uhonorowanie wybitnych polskich dyrektorów finansowych oraz rekomendowanie najlepszych praktyk zarządzania finansami dla rozwoju biznesu w Polsce.

Tytuł CFO Roku jest przyznawany dyrektorowi finansowemu za wybitne kompetencje, wysokiej jakości partnerstwo biznesowe, zrealizowanie pod jego kierownictwem projektu lub innego działania, które wymiernie wpłynęło na sytuację biznesową firmy i jej możliwości rozwoju, jej płynność finansową, rentowność.

Jury wyróżniło Michała Wojtulewicza za jego innowacyjne metody zarządzania, podkreślając jego dbałość zarówno o pracowników, jak i o dobro firmy, gdzie zarządzanie finansami ma partycypacyjny charakter.

Wielkie uznanie budzi przekazanie zarówno decyzyjności, jak i odpowiedzialności w zakresie finansów do jednostek biznesowych a zarazem skuteczne koordynowanie finansów na poziomie całej firmy.

– mówi Bartosz Radziszewski.

Do największych osiągnięć Michała Wojtulewicza w ramach budowy partycypacyjnej polityki finansowej w ASTOR, należy przede wszystkim stworzenie struktur, w których wszyscy czują się odpowiedzialni za finanse, edukacja ekonomiczna, czy system budżetowania z powierzeniem odpowiedzialności większej ilości osób.

Stąd w opinii Michała Wojtulewicza:

To wyróżnienie, to uznanie dla całego zespołu. Powód do satysfakcji oraz potwierdzenie, że obrana wiele lat temu droga, przynosi doskonałe efekty i wpisuje się w nurt humanistycznego podejścia do zarządzania.

I dodaje:

Z perspektywy finansisty, ale przede wszystkim osoby, dla której ważny jest rozwój drugiego człowieka, istotne jest, by pracownicy czuli się spełnieni i realizowali swoje zawodowe pasje. Powinni dążyć do tego, co ich naprawdę motywuje, a nie wykonywać obowiązki z przymusu. Osiągnięcie tego celu wymaga otwartego dialogu i współpracy w każdym możliwym wymiarze działania firmy. To daje poczucie sprawczości, wpływu oraz pozwala wspólnie kształtować przyszłość biznesową miejsca, w którym pracują.

Michał Wojtulewicz od początku swojej kariery zawodowej, czyli od zakończenia studiów w 1993 roku, związał się z ASTOR. Jego ścieżka zawodowa rozpoczęła się od programisty i na przestrzeni lat transformowała w role: Szefa IT, Szefa Działu Robotów, Szefa Sprzedaży i od kilkunastu lat niezmiennie - Szefa Finansów. Wcześniejsze niefinansowe role w organizacji stały się fundamentem do rozumienia mechanizmów prowadzenia biznesu, które przy planowaniu i zarządzaniu finansami firmy są źródłem przewagi konkurencyjnej. Pierwsze wyzwania, które wiele wniosły i do rozwoju zawodowego Michała, ale także ASTOR, okazały się staże u jednego z partnerów ASTOR - GE: 1993/1994 - staż w GE Fanuc Automation Niemcy, gdzie jako programista brał udział w pracach przy systemie wizualizacyjnym dla Opel Eisenach i odpowiedzialny był za stworzenie modułu obsługującego drzewo alarmów a następnie staż w tego samego dostawcy w Stanach Zjednoczonych.

Nastawiony na ciągły rozwój kompetencji zarówno w obszarze finansów jak również, a może przede wszystkim, w tzw. miękkim obszarze, stąd odbył dziesiątki kursów, do których należą przykładowo: Sztuka zakupu i sprzedaży, Komunikacja interpersonalna, 7 nawyków skutecznego działania wg. Covey, Zarządzanie ludźmi, Zarządzanie talentami wg. Gallupa, Zarządzanie projektami wg. metodologii PRINCE2 i wiele, wiele innych. Zaangażowany w działalność społeczną: od 2014 roku członek komisji dialogu społecznego przy Wojewodzie Małopolskim ds. MŚP, Członek Grupy Roboczej ds. małopolskich inteligentnych specjalizacji w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych przy Marszałku Województwa Małopolskiego,. Jest też Członkiem Rady Nadzorczej fundacji naukowej - Instytutu Karola Wojtyły oraz członkiem BCC (od 2004 r.).Pobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-11-21

Robot Astorino wspiera edukację w krośnieńskim "Elektryku"

Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie, znany od lat jako "Elektryk, zyskał narzędzie do nowoczesnej edukacji zawodowej.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-10-09

Wszystkie technologie od ASTOR na Warsaw Industry Week 2023

ASTOR, czołowy dostawca inteligentnych technologii dla przemysłu, zaprasza na targi WIW 2023, które odbędą się w dniach 24-26 października w Nadarzynie.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2023-09-28

ASTOR i AGH w Krakowie z umową o współpracy. Biznes dla nauki – nauka dla biznesu

28 września br. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz firma ASTOR podpisały umowę o współpracy. To przykład budowania synergii między biznesem a środowiskiem naukowym.   

czytaj więcej

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2023 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone