Centrum prasowe

Wyróżnienie w konkursie CFO Roku 2023 dla CFO ASTOR

2023-09-26 | Renata Poreda

22 września br. w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Konkursu CFO Roku 2023. Decyzją Jury, któremu przewodniczył Bartosz Radziszewski, wyróżniono Michała Wojtulewicza, wiceprezesa  ds. finansowych w ASTOR.

Konkurs CFO Roku to inicjatywa społeczności Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog”. Jego misją jest wyeksponowanie i uhonorowanie wybitnych polskich dyrektorów finansowych oraz rekomendowanie najlepszych praktyk zarządzania finansami dla rozwoju biznesu w Polsce.

Tytuł CFO Roku jest przyznawany dyrektorowi finansowemu za wybitne kompetencje, wysokiej jakości partnerstwo biznesowe, zrealizowanie pod jego kierownictwem projektu lub innego działania, które wymiernie wpłynęło na sytuację biznesową firmy i jej możliwości rozwoju, jej płynność finansową, rentowność.

Jury wyróżniło Michała Wojtulewicza za jego innowacyjne metody zarządzania, podkreślając jego dbałość zarówno o pracowników, jak i o dobro firmy, gdzie zarządzanie finansami ma partycypacyjny charakter.

Wielkie uznanie budzi przekazanie zarówno decyzyjności, jak i odpowiedzialności w zakresie finansów do jednostek biznesowych a zarazem skuteczne koordynowanie finansów na poziomie całej firmy.

– mówi Bartosz Radziszewski.

Do największych osiągnięć Michała Wojtulewicza w ramach budowy partycypacyjnej polityki finansowej w ASTOR, należy przede wszystkim stworzenie struktur, w których wszyscy czują się odpowiedzialni za finanse, edukacja ekonomiczna, czy system budżetowania z powierzeniem odpowiedzialności większej ilości osób.

Stąd w opinii Michała Wojtulewicza:

To wyróżnienie, to uznanie dla całego zespołu. Powód do satysfakcji oraz potwierdzenie, że obrana wiele lat temu droga, przynosi doskonałe efekty i wpisuje się w nurt humanistycznego podejścia do zarządzania.

I dodaje:

Z perspektywy finansisty, ale przede wszystkim osoby, dla której ważny jest rozwój drugiego człowieka, istotne jest, by pracownicy czuli się spełnieni i realizowali swoje zawodowe pasje. Powinni dążyć do tego, co ich naprawdę motywuje, a nie wykonywać obowiązki z przymusu. Osiągnięcie tego celu wymaga otwartego dialogu i współpracy w każdym możliwym wymiarze działania firmy. To daje poczucie sprawczości, wpływu oraz pozwala wspólnie kształtować przyszłość biznesową miejsca, w którym pracują.

Michał Wojtulewicz od początku swojej kariery zawodowej, czyli od zakończenia studiów w 1993 roku, związał się z ASTOR. Jego ścieżka zawodowa rozpoczęła się od programisty i na przestrzeni lat transformowała w role: Szefa IT, Szefa Działu Robotów, Szefa Sprzedaży i od kilkunastu lat niezmiennie - Szefa Finansów. Wcześniejsze niefinansowe role w organizacji stały się fundamentem do rozumienia mechanizmów prowadzenia biznesu, które przy planowaniu i zarządzaniu finansami firmy są źródłem przewagi konkurencyjnej. Pierwsze wyzwania, które wiele wniosły i do rozwoju zawodowego Michała, ale także ASTOR, okazały się staże u jednego z partnerów ASTOR - GE: 1993/1994 - staż w GE Fanuc Automation Niemcy, gdzie jako programista brał udział w pracach przy systemie wizualizacyjnym dla Opel Eisenach i odpowiedzialny był za stworzenie modułu obsługującego drzewo alarmów a następnie staż w tego samego dostawcy w Stanach Zjednoczonych.

Nastawiony na ciągły rozwój kompetencji zarówno w obszarze finansów jak również, a może przede wszystkim, w tzw. miękkim obszarze, stąd odbył dziesiątki kursów, do których należą przykładowo: Sztuka zakupu i sprzedaży, Komunikacja interpersonalna, 7 nawyków skutecznego działania wg. Covey, Zarządzanie ludźmi, Zarządzanie talentami wg. Gallupa, Zarządzanie projektami wg. metodologii PRINCE2 i wiele, wiele innych. Zaangażowany w działalność społeczną: od 2014 roku członek komisji dialogu społecznego przy Wojewodzie Małopolskim ds. MŚP, Członek Grupy Roboczej ds. małopolskich inteligentnych specjalizacji w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych przy Marszałku Województwa Małopolskiego,. Jest też Członkiem Rady Nadzorczej fundacji naukowej - Instytutu Karola Wojtyły oraz członkiem BCC (od 2004 r.).Pobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-10

Program Partnerski ASTOR 2024 z lotu ptaka

W dniach 23-25 maja br. w Gródku n. Dunajcem w Heron Live Hotel odbyło się doroczne spotkanie biznesowe certyfikowanych Partnerów ASTOR. Tytuły Diamentowych i Złotych Partnerów ASTOR w zakresie integracji technologii oraz budowy rozwiązań i maszyn otrzymały 22 firmy partnerskie.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-03

VELOWELD. Nowa marka dla zrobotyzowanego spawania od ASTOR

ASTOR z dumą przedstawia nową markę VELOWELD dedykowaną zrobotyzowanemu spawaniu.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-05-17

Inteligentne technologie 4.0 w nowościach od ASTOR na targach ITM Industry Europe 2024

Przemysł ery cyfrowej wymaga nie tylko doskonalenia rozwiązań, narzędzi, produktów. Chodzi także o innowacyjne podejście do technologii z zakresu. automatyzacji, oprogramowania przemysłowego, robotyzacji i intralogistyki.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN