W dniu 29 listopada br. odbyła się III Międzynarodowa Konferencja Studentów i Młodych Naukowców „Inżynier XXI wieku" organizowana przez Akademię Techniczno-Humanistyczną z Bielska-Białej. W trakcie konferencji młodzi konstruktorzy zaprezentowali przygotowane przez siebie urządzenia, takie jak robot kroczący czy model mechanicznej dłoni, a przedstawiciele firmy ASTOR poprowadzili warsztaty i prezentacje oraz nagrodzili najlepsze prace przygotowane przez studentów.

Firma ASTOR chętnie wspiera przyszłych inżynierów, pomagając w tworzeniu stanowisk laboratoryjnych na uczelniach i w szkołach technicznych, udostępniając oferowane produkty w ramach specjalnych ofert dla edukacji oraz prowadząc program praktyk studenckich, pozwalający wzbogacić pozyskaną podczas zajęć na uczelni wiedzę o doświadczenie z praktycznego jej zastosowania w przemyśle. Od 15 lat ASTOR organizuje także konkurs na najlepszą pracę dyplomową.

W trakcie konferencji dla młodych konstruktorów, zgromadzeni studenci mogli uczestniczyć w warsztatach i prezentacjach prowadzonych przez przedstawicieli firmy ASTOR. Tomasz Ziaja omówił różne rodzaje robotów przemysłowych i ich zastosowania, a na stoisku demonstracyjnym studenci mogli zobaczyć robota EPSON SCARA. Paweł Firek przedstawił studium przypadku „System BMS na przykładzie aplikacji sterujących pracą lotniska oraz budynkiem firmy ASTOR", a na warsztatach z udziałem Michała Januszka odbył się pokaz konfiguracji pod tytułem „Rozległe sieci Ethernet – konfiguracja, diagnostyka oraz zarządzanie. Budowa sieci typu ring".

Ideą konferencji było promowanie postawy twórczego rozwiązywania problemów technicznych, co znalazło odbicie w oryginalnych pracach z zakresu automatyki, mechaniki i budowy maszyn oraz informatyki przygotowanych przez studentów z kraju oraz z zagranicy. Wśród wyróżnionych przez przedstawicieli firmy ASTOR młodych twórców znaleźli się: Mateusz Bondar, za pracę „Model mechatronicznej dłoni sterowanej mikrokontrolerem ATmega328 na platformie Arduino Uno", Bartłomiej Gola, autor pracy „DUODEPED sterowany urządzeniem mobilnym" oraz Mariusz Kózka za projekt „Arbito – dwunożny robot kroczący".

mechatroniczna dlon Mateusz Bondar
Mechatroniczna dłoń projektu Mateusza Bondara

„Udział w konferencji to okazja, aby rozwijać naszą współpracę z edukacją oraz możliwość przekazania studentom praktycznej wiedzy na temat rozwiązań z dziedziny automatyzacji i robotyzacji, z którymi na co dzień mamy do czynienia w firmie ASTOR. Poziom prac prezentowanych w konkursie był naprawdę wysoki. Studenci posiadają dużą wiedzę techniczną oraz świetnie potrafią wykorzystać ją w praktyce. To co na pewno jest bardzo ważne i warte podkreślenia to ich zaangażowanie oraz satysfakcja z osiągniętych rezultatów. Prace, takie jak różnego rodzaju roboty czy mechatroniczna dłoń robią naprawdę ogromne wrażenie" – mówi Paweł Wróbel z firmy ASTOR.

ASTOR Pawel Wrobel wreczajacy nagrode
Paweł Wróbel z firmy ASTOR wręcza nagrody dla młodych konstruktorów

Firma ASTOR uczestniczyła w konferencji „Inżynier XXI wieku" po raz drugi.


O ASTOR

Firma ASTOR od 30 lat wspiera podnoszenie efektywności procesów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze dostarczając komponenty automatyki przemysłowej, robotyki, systemy IT oraz wiedzę biznesową i techniczną. Kierunek wspierania rozwoju i transformacji naszych Klientów wyznacza Przemysł 4.0. W naszym portfolio znajdują się systemy sterowania Emerson Industrial Automation&Control (dawniej GE Intelligent Platforms, GE Fanuc), Horner APG oraz Astraada One, oprogramowanie przemysłowe AVEVA (dawniej Wonderware), roboty przemysłowe Kawasaki i Epson, produkty do bezprzewodowej transmisji danych SATEL Oy i Astraada, a także falowniki, panele HMI i urządzenia sieciowe Astraada. Oferujemy usługi doradcze w ramach ASTOR Consulting i szkolenia w ramach Akademii ASTOR.

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone