Jesteś inżynierem?
Szukaj produktu Sięgnij po nowe możliwości dzięki naszym produktom
Jesteś menedżerem?
Szukaj rozwiązania Usprawnij i podnieś efektywność swojej produkcji

Case studies

Referencje i filmy o sukcesach naszych klientów

POLITECH: innowacyjna droga do Przemysłu 4.0 w branży opakowań kosmetycznych

Zobacz wdrożenie systemu zrobotyzowanego w firmie POLITECH.
Zobacz szczegóły »

Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii: otwarci na ludzi, otwarci na technologie

Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii powstało w podwrzesińskich Grzymysławicach w 2018 roku.
Zobacz szczegóły »

Katalog produktów


Szkolenia i e-szkolenia

Szkolenia produktowe i biznesowe

Kupiłeś/aś produkty z oferty ASTOR? Potrzebujesz uzupełnić wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną? A może jesteś menedżerem, który chce przeszkolić swój zespół oraz zyskać kompetencje z dziedziny zarządzania produkcją? Szkolenia prowadzą certyfikowani trenerzy. Uczestnicy otrzymują dyplomy ukończenia.

E-szkolenia produktowe

E-szkolenia prezentują proces tworzenia aplikacji na konkretnych przykładach. Każda lekcja składa się z profesjonalnie przygotowanego filmu, ilustrującego krok po kroku opisywane zagadnienie. Kurs kończy się testem końcowym, a po jego zdaniu uczestnicy otrzymują dyplom ukończenia.

 

Pomogliśmy już 4000 firm

„Jeżeli mają Państwo wyzwania związane z usprawnianiem i podnoszeniem efektywności swoich procesów – zapraszamy do lektury i kontaktu. Nasi specjaliści pomogą dobrać rozwiązania z zakresu automatyzacji, informatyzacji i robotyzacji procesów. Dzięki nowoczesnym technologiom, eksperckiej wiedzy i wspólnemu zaangażowaniu, pomagamy osiągać więcej, niż wydaje się możliwe."


Promujemy Przemysł 4.0 w Polsce

Od samego początku jesteśmy ambasadorami idei Przemysłu 4.0 w Polsce. Organizujemy warsztaty w firmach produkcyjnych, wydajemy rozbudowane publikacje i szerzymy wiedzę wśród Inżynierów, których uważamy za najważniejszych odbiorców programu Industry 4.0 i Czwartej Rewolucji Przemysłowej. Zachęcamy do przeczytania i dzielenia się dostępnymi zasobami wiedzy, które chętnie udostępniamy.Poradnik Automatyka

Czym są falowniki i do czego służą? Jakie są rodzaje falowników oraz jakie akcesoria można wraz z nimi wykorzystać? Jak dobierać falowniki w różnych zastosowaniach? Tego wszystkiego - i wiele więcej - dowiesz się, czytając ten artykuł.

czytaj więcej »

W drugim odcinku videokursu konfiguracji falowników Astraada DRV-28 omówimy konfigurację cyfrowego potencjometru w falownikach, zwanego również motopotencjometrem.

czytaj więcej »

Jakie ścieżki rozwoju studentów i nauczycieli kierunków technicznych są kluczowe w branży produkcji? Jak się uczyć i co warto wiedzieć nie tylko z automatyki i robotyki, ale także z zakresu zarządzania projektami w zespołach? Jak przekazać iskrę zmiany i podtrzymać ogień rozwoju? O tym rozmawiamy z Małgorzatą Hadwiczak, liderem ds. edukacji 4.0, dyrektorem oddziału ASTOR Katowice.

czytaj więcej »

W kolejnej części naszego kursu poznamy funkcję Setpoints, a także dowiemy się, jak utworzyć kopię zapasową danych rejestrowych oraz jak konfigurować Generator Raportów w sterownikach Horner APG.

czytaj więcej »

W tym odcinku poznasz CFC - kolejny język dostępny w środowisku Codesys. Jest to język graficzny: wstawiamy do do funkcji poszczególne elementy i łączymy je w sieć, tworząc zorganizowany schemat.

czytaj więcej »

Co łączy sztuczną inteligencję, oprogramowanie przemysłowe i drużynę piłkarską? To „Barometr AVEVA” - wyjątkowy projekt zrealizowany przez specjalistów firmy ASTOR we współpracy z Wisłą Kraków, który pokazał, że nowoczesne technologie informatyczne można wykorzystać nawet do prognozowania frekwencji na stadionie.

czytaj więcej »

W pierwszym odcinku viedokursu konfiguracji falowników Astraada DRV-28 pokażemy na praktycznym przykładzie, w jaki sposób podłączyć przełączniki monostabilne do falownika, oraz jak skonfigurować falownik, przygotowując go do współpracy z nimi.

czytaj więcej »

Sterowniki PLC+HMI Horner XL Plus są bezpośrednimi następcami serii XL. Stanowią odpowiedź na wciąż rosnące potrzeby użytkowników i wymagania stawiane systemom automatyki, szczególnie w zakresie wydajności i bezpieczeństwa.

czytaj więcej »

Z ostatniego odcinka kursu podstaw podłączania przekaźników bezpieczeństwa dowiesz się więcej na temat rygli w bezpieczeństwie. Poznasz nieco teorii, pokażemy Ci także na praktycznym przykładzie, jak może wyglądać schemat podłączeniowy takiego rozwiązania.

czytaj więcej »

Z tego artykułu dowiesz się, jak działają trendy historyczne, oraz jak konfigurować trendy i receptury w sterownikach Horner.

czytaj więcej »

Poznaliśmy już sterowanie i alarmowanie przez SMS-y Dziś połączymy router Teltonika z falownikiem Astraada za pośrednictwem protokołu Modbus.

czytaj więcej »

Aby legalnie korzystać z narzędzia PAC Machine Edition, konieczna jest jego autoryzacja. Sprawdź, jak aktywować licencję dla swojego produktu Emerson.

czytaj więcej »

Biznes i Produkcja

Szybkość i powtarzalność – to jedne z podstawowych parametrów, jakie wpływają na konkurencyjność fabryk i zakładów produkcyjnych. Większa sprawność operacyjna jest bezpośrednio związana z minimalizacją ręcznego zarządzania produkcją. A takie do pewnego momentu przeważało w zakładzie VIGO System SA. Brak spójnego systemu nadzoru nad produkcją i duża liczba manualnych operacji, to wyzwania, które spowalniały firmę VIGO System SA przed dalszym dynamicznym rozwojem na rynku fotoniki, a tym samym przed osiągnięciem pozycji globalnego lidera w tej branży. Wdrożenie zintegrowanego systemu do zarządzania produkcją AVEVA MES pozwoliło znacząco usprawnić pracę, co w szybkim czasie przełożyło się na wyraźne efekty.

czytaj więcej »

Gdyby spojrzeć na świat rozwiązań dla przemysłu przez okno firmy amiSter, to szybko okazałoby się, że w branży motoryzacyjnej ten świat leży otworem przed inżynierami firmy, którzy uczestniczyli w projektach prowadzonych w Niemczech, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, USA, Chinach, Meksyku, Brazylii, Czechach i Słowacji. Co więcej, produkty wytwarzane przez firmę amiSter to w głównej mierze zautomatyzowane maszyny specjalne i prototypy maszyn oraz stanowiska pracy ręcznej. O tym rozmawiam z Adrianem Stelmachem, który jest Dyrektorem Pionu IT, Członkiem Zarządu. Doradca do spraw wdrażania koncepcji Przemysłu 4.0 w zakresie poprawy identyfikowalności produktu, integracji systemów przemysłowego IT oraz tworzenia aplikacji zautomatyzowanego pomiaru kluczowych wskaźników efektywności produkcji. Obecnie odpowiedzialny za marketing, sprzedaż i realizację wdrożeń systemów klasy MES oraz informatyki przemysłowej w zakładach branży automotive, AGD, chemicznej i spożywczej.

czytaj więcej »

W pierwszym odcinku rozmawiamy o genezie formatu Biznes i Produkcja oraz o tym, co zmieniło się w polskich fabrykach od momentu, kiedy po raz pierwszy ukazało się pismo Biznes i Produkcja kierowane do kadry menedżerskiej firm produkcyjnych. Zastanowimy się, czy był jeden wyraźny moment, kiedy nastąpiła zmiana w podejściu polskich przedsiębiorców do zagadnienia Czwartej Rewolucji Przemysłowej. Czy wiemy, jakie możliwości przynosi ze sobą Przemysł 4.0.  I najważniejsze. Jak wygląda ludzka twarz tej rewolucji i o jakich wartościach pamiętać, by zmiana służyła ludziom, a nie technologiom.

czytaj więcej »

Podczas planowania projektów cyfryzacji Utrzymania Ruchu, często pojawiają się inicjatywy optymalizacji działania, oparte na koncepcji Lean czy wprowadzeniu takich filozofii jak WCM (ang. World Class Manufacturing) i TQM (ang. Total Quality Management). Niejednokrotnie dobrym rozwiązaniem na początek okazuje się wdrożenie TPM, które pomaga w usprawnieniu działania całego zakładu.

czytaj więcej »

Konkurencja rynkowa osiągnęła taki poziom, że działalność nawet dobrze prosperujących przedsiębiorstw przypomina nieustającą walkę o przetrwanie. Efektywność produkcji, jakość wyrobu, poziom kosztów – wszystkie te wskaźniki muszą być nieustannie optymalizowane. Kiedy weźmiemy pod uwagę skalę działalności, okaże się, że znaczenie mają coraz dalsze liczby po przecinku. Krótko mówiąc walczymy o każdą sekundę, każdy milimetr i każdą złotówkę. Nie jest to możliwe bez sprawnie działającego informatycznego systemu zarządzania produkcją (MES).

czytaj więcej »

Robot, który pozbawia pracy. To powszechnie głoszony mit. Fakty zaś są zupełnie inne. Roboty, owszem, coraz częściej przejmują zadania od ludzi. Są to jednak zadania uciążliwe, szkodliwe dla zdrowia czy powtarzalne. Nie dające rozwoju. Jest jeszcze inny kontekst. Nadchodzący niż demograficzny, a co za tym idzie, coraz większy problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników.

czytaj więcej »

Przedsiębiorcy zapamiętają rok 2021 jako pełen wyzwań i gwałtownego wzrostu technologicznego. Pandemia, która na dobre rozgościła się w naszej rzeczywistości, zarówno tej osobistej, jak i biznesowej, diametralnie zmieniła sposób, w jaki obecnie działają firmy. Coraz bardziej widoczne staje się nieustanne szukanie szybkich odpowiedzi na nowe wymagania klientów związane bezpośrednio z dostępnością maszyn czy ich weryfikacją poprzez audyty wewnętrzne. Potrzeby te stały się impulsem dla przedsiębiorców, którzy zaczęli poszukiwać usprawnień w obszarze zarządzania parkiem maszynowym. Istotne stały się takie zagadnienia jak zwiększanie mobilności czy analiza danych, czyli wszystko to, co wpływa na czas, w którym produkt trafi do klienta końcowego.

czytaj więcej »

Obniżona dostępność maszyn to jeden z najczęściej spotykanych powodów, jaki wpływa na efektywność produkcji w fabryce czy zakładzie. Podobnie jak brak narzędzi do określenia przyczyn zatrzymań lub ilości mikroprzestojów. To, z czym mierzą się szefowie produkcji to także skomplikowane wymagania prawne, dotyczące np. rejestrowania historii powstawania produktów. Jak temu zaradzić? Z pomocą przychodzi system MES, który może być odpowiedzią na powyższe potrzeby.

czytaj więcej »

Ustawa o uldze na robotyzację wg ekspertów i prawodawców ma być zachętą dla firm do inwestowania w nowe technologie oraz szansą na ich szybszy rozwój. Budzi jednak wiele pytań m.in. to, kto skorzysta, na jakich zasadach? Stefan Życzkowski, Przewodniczący Rady Strategicznej ASTOR, komentuje zapisy w ustawie.

czytaj więcej »

Ulga na robotyzację wchodzi w życie 1 stycznia 2022. Podpisana ustawa kończy toczącą się ponad dwa lata dyskusję. W drugiej części wywiadu rozszerzamy kontekst. Stefan Życzkowski i Andrzej Garbacki odpowiadają na pytania o motywację do inwestowania w nowe technologie, o przygotowanie strategiczne i organizacyjne i jakiego wsparcia mogą spodziewać się przedsiębiorcy od ASTOR.

czytaj więcej »

Cyfrowa Europa to program, dzięki któremu transformacja cyfrowa gospodarki ma szansę przyspieszyć. W perspektywie finansowej UE na lata 2021-2027 znajduje się szereg instrumentów przeznaczonych na finansowanie inwestycji w automatyzację, robotyzację i cyfryzację przedsiębiorstw. Podstawowe założenia programów najbardziej atrakcyjnych z punktu widzenia przedsiębiorców przedstawiamy poniżej.

czytaj więcej »

Planowana i dyskutowana od co najmniej dwóch lat ulga na robotyzację, za moment wchodzi w życie. 1 stycznia 2022 to dzień, który może okazać się ważnym impulsem do inwestycji w pierwszego i kolejnego robota. Mimo obserwowanego ostatnio znaczącego ożywienia w dziedzinie automatyzacji i robotyzacji, polski przemysł wciąż mocno odstaje pod tym względem i od światowych liderów, i sąsiadów. Polska obecnie jest jednym z najmniej zrobotyzowanych i zautomatyzowanych krajów, jest krajem wytwórczym, produkcyjnym, o wielkim potencjale rozwojowym. O ile nastąpi automatyzacja i robotyzacja. Czy ulga na robotyzację przyniesie wyższe miejsce w rankingu najbardziej zrobotyzowanych gospodarek i da rozwój rodzimym firmom przemysłowym? O tym rozmawiam ze Stefanem Życzkowskim, prezesem ASTOR oraz Andrzejem Garbackim, członkiem zarządu ASTOR ds. robotyzacji

czytaj więcej »

Centrum Prasowe

Wręczenie nagrody odbyło się w Monachium (Niemcy) na European Partner Meeting 2022, w dn. 20 czerwca, tuż przed targami Automatica.

czytaj więcej »

Stefan Życzkowski, współzałożyciel i szef Rady Strategicznej ASTOR odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie to, na wniosek Adama Abramowicza, Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw, przyznał mu Prezydent RP Andrzej Duda.

czytaj więcej »

W dniach 21-24 czerwca 2022 r. na targach Automatica 2022 w Monachium (Niemcy), na stoisku B5-328, wspólnie zaprezentujemy liczne rozwiązania zrobotyzowane i premierę - robota ASTORINO.

czytaj więcej »

Publikacja nowego raportu społecznego Grupy ASTOR, dostawcy nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu to, z jednej strony, podsumowanie działalności spółki w latach 2016-2021.

czytaj więcej »

Tytuł „Excellent Partner” stanowi wyraz uznania dla firm uzyskujących najlepsze wyniki sprzedażowe oraz wyróżniających się wiedzą i poziomem jakości obsługi klienta. ASTOR uzyskał tytuł po raz drugi z rzędu.

czytaj więcej »

Spółka ASTOR, która od 35 lat wspiera technologiczną transformację przemysłu w zakresie automatyzacji, cyfryzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych, przyjęła kolejną strategię biznesową - strategię 2022+.

czytaj więcej »

Powołanie ImFactory - Centrum Kompetencji AVEVA MES na Europę Środkowo-Wschodnią (CEE) jest częścią strategii rozwoju międzynarodowego ASTOR realizowaną we współpracy z firmą AVEVA.

czytaj więcej »

Biznes i Produkcja Podcast to, po drukowanym półroczniku, cyklicznej konferencji oraz blogu, kolejny wymiar spotkania z liderami zmiany, którzy prowadzą firmy produkcyjne do przemysłu przeszłości.

czytaj więcej »

Trwa rekrutacja do zagranicznej odsłony jednego z czołowych programów akceleracyjnych w Polsce KPT ScaleUP.

czytaj więcej »

22 lutego br. firma ASTOR oraz Uniwersytet Pedagogiczny podpisały porozumienie o objęciu patronatem edukacji techniczno-informatycznej oraz inżynierii bezpieczeństwa.

czytaj więcej »

Do fundamentalnych wartości, które dają rozwój we współczesnym świecie jest współpraca, dzielenie się doświadczeniem i uczenie od siebie nawzajem.

czytaj więcej »

Dwie polskie firmy technologiczno-inżynierskie: ASTOR – dostawca nowoczesnych technologii dla przemysłu z zakresu systemów sterowania

czytaj więcej » 

Sklep internetowy ASTOR Przejdź do sklepu »

Najczęściej kupowane

Nowości

Falownik do silnika 15 kW wektorowy, STO, filtr EMC, panel LCDcena: 3 670 PLNZobacz szczegóły »
Zestaw startowy do sterowania serwonapędem Astraada SRV w protokole EtherCATcena: 4 210 PLNZobacz szczegóły »
PROMOCJA - Zestaw: sterownik PLC + zdalny dostęp - Horner Xl4e + Teltonika RUT955cena: 3 390 PLNZobacz szczegóły »

O ASTOR

Firma ASTOR od 30 lat wspiera podnoszenie efektywności procesów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze dostarczając komponenty automatyki przemysłowej, robotyki, systemy IT oraz wiedzę biznesową i techniczną. Kierunek wspierania rozwoju i transformacji naszych Klientów wyznacza Przemysł 4.0. W naszym portfolio znajdują się systemy sterowania Emerson Industrial Automation&Control (dawniej GE Intelligent Platforms, GE Fanuc), Horner APG oraz Astraada One, oprogramowanie przemysłowe AVEVA (dawniej Wonderware), roboty przemysłowe Kawasaki i Epson, produkty do bezprzewodowej transmisji danych SATEL Oy i Astraada, a także falowniki, panele HMI i urządzenia sieciowe Astraada. Oferujemy usługi doradcze w ramach ASTOR Consulting i szkolenia w ramach Akademii ASTOR.

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2022 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone