Przeszkolonych
studentów
i inżynierów
Praktykantów i
stażystów
Autorska koncepcja
Inżyniera 4.0

Organizujemy wykłady, kursy internetowe i szkolenia, wspólnie z pedagogami prowadzimy zajęcia, pomagamy piszącym prace inżynierskie i magisterskie, wypożyczając do tego celu niezbędny sprzęt.


Jesteśmy także autorami programu Inżynier 4.0, dzięki któremu przybliżamy realia i kompetencje niezbędne w dobie czwartej rewolucji przemysłowej. Studentów, myślących o wejściu na rynek pracy, zapraszamy na praktyki i staże.


Wykłady na uczelniach

e-szkolenia

Samouczki

Projekty edukacyjne

Zajęcia w AIR oraz ARC


Dowiedz się więcej »


Praktyki studenckie

Staże studenckie

Program Ambasador ASTOR


Dowiedz się więcej »


Jakie kompetencje są kluczowe dla Inżyniera 4.0?

Co różni Inżyniera 3.0 od Inżyniera 4.0?

Dowiedz się więcej »

Porozmawiajmy

Dowiedz się, co zrobić by być Inżynierem 4.0!
Skontaktuj się z nami!

Dzielenie się wiedzą

Rewolucja 4.0 nie dotyczy jedynie zmian technologicznych, ale także redefiniuje rolę inżyniera. Dlatego przekazujemy wiedzę techniczną oraz tę dotyczącą umiejętności interpersonalnych na kilka sposobów.
Wykłady

Specjaliści ASTOR chętnie dzielą się swoim doświadczeniem podczas prelekcji dla uczniów oraz studentów.
Co trzeba zrobić, aby zorganizować taki wykład?
Przede wszystkim zebrać minimum 50-osobową grupę studentów lub 30-osobową grupę uczniów, którzy będą uczestniczyć w spotkaniu, wolną aulę oraz podać preferowaną datę i tematykę prezentacji.
Czas trwania wykładu będzie nie dłuższy niż 2 godziny zegarowe.


Dotychczas przeprowadzone spotkania obejmowały następujące zagadnienia:

  • System wizualizacyjny Wonderware InTouch - pierwsze kroki tworzenia i serwisowania aplikacji
  • Projektowanie i symulacja zrobotyzowanych stanowisk pracy przy wykorzystaniu symulatora robotów Kawasaki - K-Roset - pierwsze kroki
  • Inżynier AUTOMATYK ROBOTYK wobec Przemysłu 4.0. - szanse i wyzwania

Aby ustalić szczegóły, wystarczy wysłać zapytanie mailowe na adres: akademia@astor.com.pl


E-szkolenia

Zapraszamy do korzystania ze stale zwiększającej się oferty e-szkoleń z zakresu automatyki przemysłowej, dostępnych na stronie www.astor.com.pl/sklep/ . Można w nich brać udział bez konieczności wychodzenia z domu, a jedynie wygodnie zasiadając przed komputerem podłączonym do sieci. Co ważne, ukończenie każdego e-kursu kończy się otrzymaniem certyfikatu. Uczniowie oraz studenci mogą korzystać ze specjalnych akcji promocyjnych i brać udział w naszych e-szkoleniach na preferencyjnych warunkach.Samouczki

Zapraszamy do korzystania z bezpłatnego cyklu samouczków, przybliżających zagadnienia związane z szeroko pojmowaną automatyką. Wszystkie filmy dostępne są bezpłatnie na kanale ASTOR, na platformie Youtube.Projekty edukacyjne

Co roku, samodzielnie lub z firmami partnerskimi, organizujemy wydarzenia, mające na celu propagowanie nie tylko wiedzy technicznej, ale także umiejętności wspomagających efektywność pracy i działanie zespołów. Jedną z takich inicjatyw jest Akademia Młodego Project Managera, prowadzona wraz z Nowymi Motywacjami. Podczas serii wykładów uczestnicy dowiadują się, jak zarządzać projektami. Następnie 2-osobowe zespoły studentów mogą wziąć udział w etapie konkursowym i przesłać pracę dotyczącą przygotowania planu realizacji dowolnego projektu. Tydzień później Kapituła AMPM wybiera najlepsze koncepcje, których autorzy zostaną zaproszeni na Warsztaty w ASTOR Innovation Room.

Dowiedz się więcej na www.astor.com.pl/akademia-mlodego-project-managera


Zajęcia w ASTOR Innovation Room

ASTOR Innovation Room to interaktywna wystawa robotyki i technologii IT,
zlokalizowana w siedzibie ASTOR w Krakowie . W AIR pokazane są prawdziwe
procesy produkcyjne zrobotyzowanej paletyzacji oraz stanowiska związane
z technologiami przemysłu 4.0.
Jak zwiedzić ASTOR Innovation Room? Wystarczy zarezerwować termin
na stronie www.astor.com.pl/air, aby wraz z naszym przewodnikiem
zobaczyć na żywo roboty i procesy przemysłu 4.0.
Rozwój studentów

Chcemy Cię wesprzeć na drodze Twojego rozwoju zawodowego, proponując wyzwania i konkretne narzędzia, które pomogą Ci w realizacji celów.

Aktualne rekrutacje i propozycje współpracy znajdziesz na www.astor.com.pl/o-nas/praca-i-rozwoj/studenci.


Program praktyk i staży studenckich

  • Program corocznych praktyk i staży jest jednym z ważniejszych w firmie ASTOR. Nam umożliwia dotarcie do ambitnych, zdolnych i proaktywnych młodych ludzi. Praktykanci i stażyści mają natomiast możliwość, poprzez pracę w zespołach projektowych, uzupełniania zdobytej na studiach wiedzy teoretycznej o doświadczenie praktyczne.
  • W ASTOR każdy praktykant ma swojego opiekuna, a samą praktykę rozpoczyna od udziału w szeregu szkoleń wprowadzających do świata automatyki. W oparciu o wiedzę wyniesioną ze studiów oraz nowo nabyte umiejętności, realizuje przydzielony mu projekt praktyczny.


Ambasadorzy ASTOR na uczelniach

W rekrutacji na Ambasadorów ASTOR mogą wziąć udział ci studenci, którzy chcieliby poznać funkcjonowanie naszej firmy od środka i zostać pomostem między ASTOR a swoją uczelnią. Do zadań Ambasadora należy przede wszystkim propagowanie informacji o działaniach ASTOR wśród studentów i wykładowców, organizacja seminariów i szkoleń dla studentów. W zamian Ambasadorzy uczestniczą w szkoleniach Akademii ASTOR, mają szansę pozyskania sponsoringu dla najciekawszych akcji uczelnianych /studenckich oraz dostęp do nowoczesnych technologii czołowych producentów automatyki i robotyki oraz ASTOR Innovation Room.Inżynier 4.0

Inżynier Przemysłu 4.0 to ktoś, kto płynnie porusza się na styku dwóch płaszczyzn: „cyber” i „fizycznej”. Efektywni pracownicy Przemysłu 4.0 będą musieli łączyć wiedzę dotyczącą specyficznego procesu produkcji, np. pracę z robotami, czy przestrojenie maszyny z umiejętnościami z zakresu IT, poczynając od podstawowych (np. użycie arkuszy kalkulacyjnych i obsługa interfejsów), po zaawansowane (np. zaawansowane programowanie i umiejętność analizy).


"Potrzeba rozwoju szerokiego zakresu nowych „twardych umiejętności” i bezprecedensowa liczba zmian w procesie prowadzenia produkcji oznacza, że „miękkie” umiejętności nabiorą wagi większej niż kiedykolwiek."
— Jarosław Gracel, dyrektor ds. Przemysłu 4.0, ASTOR.


Przez wiele lat najbardziej pożądaną cechą inżyniera były jego kompetencje, oparte na mocnych fundamentach wiedzy technicznej. Cechy te nadal są bardzo ważne i oczekuje się ich od inżynierów. Jednak w dobie dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii to już nie wystarcza. Konieczne jest rozwijanie umiejętności do tej pory postrzeganych jako „nie-inżynierskie”, czyli tzw. „miękkie”."W dłuższej perspektywie na pewno wymogi rekrutacyjne zmienią się w sposób znaczący. Inżynier XXI wieku, to nie tylko świetny fachowiec posiadający wiedzę techniczną i doświadczenie, ale także – a może przede wszystkim – człowiek swobodnie poruszający się między ludźmi, skutecznie komunikujący się, otwarty na zmiany i kreatywny.
Kompetencje społeczne stają się elementem decydującym w procesie rekrutacyjnym, zwłaszcza na stanowiska menedżerskie czy projektowe."

— Agnieszka Politańska, Dyrektor Personalny, ASTOR.E-szkolenia na 5!

Skorzystaj z wyjątkowej propozycji Akademii ASTOR i kup pakiet pięciu certyfikowanych kursów internetowych za 250 pln!

Podczas kursów on-line dowiesz się, jak:

  • stworzyć aplikację w sterownikach Astraada One,
  • zaprojektować wizualizacje w Wonderware InTouch,
  • zasymulować stanowiska pracy robotów Kawasaki w oprogramowaniu K-Roset,
  • programować roboty EPSON,
  • obsługiwać systemy serwonapędowe ELAU – PacDrive M.

Cena w Pakiecie
e-szkolenia na 5!


Kup zestaw e-szkoleń

Ukończenie każdego szkolenia potwierdzone jest certyfikatem o unikalnym numerze – szkoląc się wzbogacisz nie tylko swoją wiedzę, ale także CV!

Poznaj ASTOR i daj się poznać


Zaopiekuj się technologią - zgłoś się na praktyki lub staż w ASTOR

Weź udział w Akademii Młodego Project Managera i dowiedz się, jak zarządza projektami Inżynier 4.0

Oglądaj webinaria techniczne ASTOR

Obejrzyj

Zainteresowany?
Zobacz efekty współpracy z ASTOR!

Co mówią o nas studenci?


Praktyki w firmie ASTOR to świetna okazja do weryfikacji wiedzy zdobytej na uczelni. Mnogość realizowanych projektów pozwala na pogłębienie zainteresowań w wybranej dziedzinie automatyki. Praktyka rozpoczyna się serią specjalistycznych szkoleń, które wdrażają każdego praktykanta w świat produktów i rozwiązań stosowanych w przemyśle. Inżynierowie firmy ASTOR służą dobrą radą i pomocą w codziennych zadaniach, co sprawia, że atmosfera pracy to coś niepowtarzalnego na polskim rynku praktyk studenckich.— Michał Zieliński, były praktykant ASTOR

Staż w firmie ASTOR to nie tylko możliwość zdobywania doświadczenia, ale również okazja do poznawania nowych technologii i zdobywania umiejętności potrzebnych do pracy w zawodzie. Możliwość uczestniczenia w licznych projektach pozwala poznać specyfikę dziedziny automatyki, a współpraca ze specjalistami ASTOR rozwija.— Ewelina Niziołek, Stażystka ASTOR

Funkcja Ambasadora ASTOR to ogromne wyróżnienie i wyzwanie dla osób, których pasją jest automatyka. Ambasador jest ogniwem łączącym firmę ASTOR ze środowiskiem naukowym. Dzięki firmie ASTOR poznaję bliżej nowe technologie i mogę wspinać się po szczeblach naukowych.
— Jakub Bartos, Ambasador ASTOR na Uniwersytecie Techniczno-Humanistycznym w Radomiu

Skąd czerpać wiedzę?


Publikacje i filmy przygotowane przez naszych ekspertów przybliżają tajniki Przemysłu 4.0 oraz rozwoju Inżynierów 4.0.
Czytaj, oglądaj i rozwijaj się razem z ASTOR!

Publikacje na temat Przemysłu 4.0


Na kanale ASTOR YouTube znajdziesz webinary i filmy instruktażowe

Rozwijaj się z ASTOR!


Katalog oferty edukacyjnej ASTOR


Uczysz się, studiujesz, piszesz pracę dyplomową?

Zgłoś się do nas i rozpocznij przygodę z innowacjami!Małgorzata Hadwiczak
Lider HR ds. Rozwoju i Edukacji 4.0

tel. 32 832 97 21
e-mail: malgorzata.hadwiczak@astor.com.pl

Formularz kontaktowy

Pozostaw nam kontakt - skontaktujemy się z Tobą.

*wymagane

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Numer telefonu:*

Komentarz:*

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone