ASTOR – PARTNER TECHNOLOGICZNY W TRANSFORMACJI PRZEMYSŁU DO PRZYSZŁOŚCI

To marka technologiczna z  polskim kapitałem, konsekwentnie budowana od 35 lat. Jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną (Value Added Distributor, VAD) w obszarze czterech strategicznych linii biznesowych:automatyzacji, robotyzacji, oprogramowania przemysłowego oraz intralogistyki, z silnie rozwiniętą działalnością doradczą w ramach ASTOR Consulting i edukacyjną wspieraną przez Akademię ASTOR oraz branżowe periodyki.

Wizją ASTOR jest to, by polska myśl inżynierska i menedżerska była szanowana w Polsce i na świecie. Wspiera Klientów w podnoszeniu efektywności i konkurencyjności dzięki automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji procesów produkcyjnych. W Polsce reprezentuje globalne marki, m.in.: Emerson, Kawasaki Robotics, AVEVA, Epson, MiR, Agilox. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym wielokrotnym laureatem konkursu „Great Place to Work”, Medalu Europejskiego, Ambasadorem Małopolski na poziomie międzynarodowym (Mapa Marek 2019). W 2009 roku uhonorowany tytułem „Tego, który zmienia Polski Przemysł” (PTWP), w 2014 roku nagrodzony tytułem „Innowatora Małopolski” czy Lidera Polskiego Biznesu (2015) i Diament Lidera Polskiego Biznesu przyznawany przez Business Centre Club. W 2016 roku niezależna firma doradcza Frost & Sullivan przyznała nam nagrodę Polish Industrial Automation Customer Value Leadership Award. Najnowsze wyróżnienie z 2021 r., to otrzymana nominacja do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w zakresie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR).

Działalność firmy nie ogranicza się do rynku krajowego, ale wykracza również poza granice Polski - produkty ASTOR obecne są, m.in.: w Australii, Stanach Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, Francji, Hiszpanii czy Niemczech, gdzie spotykają się z dużym uznaniem. Jest to wynikiem wysokiej jakości oraz innowacyjnych i odważnych rozwiązań wdrażanych przez markę. ASTOR w każdym podejmowanym przez siebie działaniu, kieruje się zasadami współdziałania i budowania długotrwałych relacji opartych na wzajemnym szacunku i zaufaniu: #chodzioludzi. To w oczywisty sposób przekłada się na sposób funkcjonowania całej firmy.


Portfolio produktów odpowiada liniom biznesowym:

  • Oprogramowanie przemysłowe. AVEVA (dawniej Wonderware) – systemy HMI/SCADA, Manufacturing Execution System (MES), CMMS, raportowania, BI, Workflow, integrujące z ERP oraz komunikacyjne; systemy zarządzania energią ASTOR, systemy monitoringu sterowania obiektami rozproszonymi, AI
  • Automatyzacja. Horner APG, Astraada, EMERSON, Schneider Electric, Satel, D-Link, Applicom
  • Robotyzacja. Roboty przemysłowe (Kawasaki Robotics, EPSON), coboty (Kawasaki Robotics)
  • Intralogistyka. Roboty mobilne (MiR, Agilox)

ASTOR współpracuje z integratorami przemysłowymi, którzy są podzieleni na trzy grupy – Zarejestrowany Integrator, Srebrny Partner ASTOR i Złoty Partner ASTOR. Firma proponuje również własne systemy finansowania wraz z kartami o przedłużonych terminach płatności albo kredytowymi.

ASTOR to także działalność konsultingowa realizowana pod marką ASTOR Consulting, która obejmuje działania wspierające klientów w obszarach biznesowym i technicznym w całym cyklu życia inwestycji w obszarze produkcji, logistyki, jakości, utrzymania ruchu oraz IT. Doradcy ASTOR uczestniczą we wszystkich etapach inwestycji od jej przygotowania, przez realizację, utrzymanie i rozwój.
PRZEMYSŁ 4.0

ASTOR to lider w zakresie propagowania idei Przemysłu 4.0 w Polsce. Poprzez liczne warsztaty pomaga Klientom w budowaniu map drogowych do Przemysłu 4.0. W 2017 roku ASTOR opublikował autorską koncepcję w zakresie rozwoju kompetencji inżynierów Inżynier 4.0TM. Jednym z celów strategicznych ASTOR jest propagowanie wiedzy z zakresu technologii Przemysłu 4.0, stąd firma cyklicznie przygotowuje publikacje dla polskich przedsiębiorców, z tego zakresu:

Bardzo ważną częścią oferty firmy są też szkolenia i certyfikacje prowadzone w ramach Akademii ASTOR. Rozwinięciem tej inicjatywy jest Akademia Przemysłu 4.0, która jest dedykowana zarówno dla inżynierów, jak i osób reprezentujących biznesowe stanowiska. W tym przypadku ASTOR współpracuje z uczelniami i firmami szkoleniowymi. Oprócz warsztatów oferowane są wraz z partnerami studia podyplomowe i MBA.

Od wielu lat ASTOR wydaje też czasopisma Biuletyn Automatyki oraz Biznes i Produkcja, które są ważnymi elementami transferu wiedzy do inżynierów produkcji.
INTELIGENTNA ROBOTYZACJA 4.0

W 2019 w Krakowie powstało Centrum Inteligentnej Robotyzacji:  ASTOR Robotics Center. To odpowiedź na dynamiczny rozwój robotyzacji w Polsce i swego rodzaju inkubator technologii Przemysłu Przyszłości, który wspiera przedsiębiorców, chcących postawić pierwszy krok w kierunku robotyzacji i przejść transformację z Przemysłu 2.5 do 4.0. ASTOR Robotics Center to hala magazynowo – produkcyjna o powierzchni 1600 m2 oraz budynek biurowy będący siedzibą kilku działów ASTOR realizujących usługi związane z robotyką. Tutaj także mieści się Centrum Szkoleniowe Robotyki.
OPROGRAMOWANIE PRZEMYSŁOWE W SŁUŻBIE CYFROWEJ TRANSFORMACJI

Zdobyte doświadczenie i wiedzę w zakresie oprogramowania dla przemysłu, ASTOR przedkłada na rozwój cyfrowych technologii przyszłości. Na bazie rozwiązań z portfolio AVEVA, ASTOR buduje i testuje technologie z tzw. koła technologii 4.0. Jedną z nich jest Przemysłowa Sztuczna Inteligencja [IAI – Industrial Artificial Intelligence]. Rozwój tej technologii realizowany jest w ramach Digital Innovation Hub (DIH), hub4industry, który współtworzony jest przez Krakowski Park Technologiczny oraz firmy: ASTOR i T-Mobile, uczelnie: Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Krakowskiej, a także ekspertów z BIM Klaster i Instytutu Kościuszki. To kompleksowy punkt wsparcia dla firm przemysłowych, które chcą wprowadzić do swoich fabryk rozwiązania Przemysłu 4.0. Huby Innowacji Cyfrowych, tzw. DIHy (Digital Innovation Hubs) to unijna inicjatywa, której celem jest ustanawianie regionalnych centrów innowacji cyfrowych. W myśl jednego z priorytetów Komisji Europejskiej, któremu przyświeca cyfryzacja unijnej gospodarki, a szczególnie przemysłu.
ASTORINO I REWOLUCJA W NAUCZANIU ROBOTYKI PRZEMYSŁOWEJ

Innowacyjny robot edukacyjny Astorino oparty o druk 3D to unikatowa polska konstrukcja autorstwa Marka Niewiadomskiego, absolwenta Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH w Krakowie. Robot Astorino jest robotem 6-osiowym, o konstrukcji identycznej z robotem przemysłowym i programowanym w języku robotów przemysłowych, z możliwością samodzielnego tworzenia aplikacji. Jego dodatkowym atutem jest to, że robot jest produkowany w Polsce, w krakowskim ASTOR Robotics Center. Właścicielem marki i producentem robotów Astorino jest firma ASTOR. Od 2022 roku robot jest włączony do oferty japońskiego koncernu Kawasaki Robotics.


Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2023 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone