Astraada One | otwieranie projektu w nowszej wersji oprogramowania « Wróć do dokumentacji

WAŻNE:

Każda wersja Codesysa ma swój odpowiedni Target oraz firmware, który jest z nią wypuszczany. Jednak nie oznacza to, że zawsze trzeba pod odpowiednią wersją oprogramowania mieć odpowiedni firmware oraz Target.
Przede wszystkim patrzymy zawsze najpierw na wersję firmware w sterowniku, następnie Target musi być co najmniej tej samej wersji. Jeżeli będzie wyższy nie pozwoli to nam na wgranie projektu. W drugą stronę jest inaczej, niższa wersja Targetu pozwala na wgranie do sterownika o wyższym firmwarze.
Do nas należy decyzja co robimy dalej, poniżej kilka przykładów:


Na jednym komputerze możemy mieć zainstalowane więcej niż 1 oprogramowanie CODESYS. Natomiast każde oprogramowanie jest w stanie po wcześniejszej konfiguracji kompilatora działać jak wcześniejsza wersja. W tym celu należy przejść do zakładki Project -> Project Settings -> Compile options:

tmpE06A.pngTo jest 1 z opcji, otwarcia starszej aplikacji w nowszym oprogramowaniu.


Kolejny sposób to aktualizacja wszystkich komponentów do najnowszych wersji bibliotek. Tutaj trzeba pamiętać, żeby ręcznie wykonać Update Device w drzewku projektowym, żeby był zgodny z posiadaną wersją zainstalowanego Targetu:

tmp6A0F.png


Kluczowe jest jednak, aby projekty zapisywać jako Project Archive w szczególności jak w aplikacji korzystamy z dodatkowych bibliotek, ponieważ one są w głównej mierze źródłem generacji dużej ilości błędów. Natomiast przy zapisie projektu wraz z jego bibliotekami nie mamy później problemu z szukaniem poszczególnych bibliotek.---------------------------------------------------------------
słowa kluczowe:
Astraada One, projekt, starsza wersja, nowsza wersja, Compile options, Project Archive, Update Device
aktualizacja projektu codesys, donwgrade, upgrade projektu, wersji

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2022 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone