Astraada One | otwieranie projektu w nowszej wersji oprogramowania « Wróć do dokumentacji

WAŻNE:

Każda wersja Codesysa ma swój odpowiedni Target oraz firmware, który jest z nią wypuszczany. Jednak nie oznacza to, że zawsze trzeba pod odpowiednią wersją oprogramowania mieć odpowiedni firmware oraz Target.
Przede wszystkim patrzymy zawsze najpierw na wersję firmware w sterowniku, następnie Target musi być co najmniej tej samej wersji. Jeżeli będzie wyższy nie pozwoli to nam na wgranie projektu. W drugą stronę jest inaczej, niższa wersja Targetu pozwala na wgranie do sterownika o wyższym firmwarze.
Do nas należy decyzja co robimy dalej, poniżej kilka przykładów:


Na jednym komputerze możemy mieć zainstalowane więcej niż 1 oprogramowanie CODESYS. Natomiast każde oprogramowanie jest w stanie po wcześniejszej konfiguracji kompilatora działać jak wcześniejsza wersja. W tym celu należy przejść do zakładki Project -> Project Settings -> Compile options:

To jest 1 z opcji, otwarcia starszej aplikacji w nowszym oprogramowaniu.


Kolejny sposób to aktualizacja wszystkich komponentów do najnowszych wersji bibliotek. Tutaj trzeba pamiętać, żeby ręcznie wykonać Update Device w drzewku projektowym, żeby był zgodny z posiadaną wersją zainstalowanego Targetu:
Kluczowe jest jednak, aby projekty zapisywać jako Project Archive w szczególności jak w aplikacji korzystamy z dodatkowych bibliotek, ponieważ one są w głównej mierze źródłem generacji dużej ilości błędów. Natomiast przy zapisie projektu wraz z jego bibliotekami nie mamy później problemu z szukaniem poszczególnych bibliotek.---------------------------------------------------------------
słowa kluczowe:
Astraada One, projekt, starsza wersja, nowsza wersja, Compile options, Project Archive, Update Device
aktualizacja projektu codesys, donwgrade, upgrade projektu, wersji

	
				
	 	


	

		 

	

					 	
					        		

		        

 		      

		          		       	

				

Kontakt

12 428 63 00
PL EN