« Wróć do listy produktów

Wonderware SmartGlance

Oprogramowanie Wonderware SmartGlance zapewnia mobilny dostęp do danych produkcyjnych i finansowych, praktycznie z dowolnego miejsca na świecie. Na bieżąco aktualizowane raporty, mogą być wyświetlane na smartfonach i tabletach z systemami operacyjnymi Android, iOS czy Windows Phone.Dzięki Wonderware SmartGlance możliwe jest zdalne przeglądanie informacji z takich źródeł jak Wonderware Historian, Wonderware MES, bazy SQL, oprogramowania wspierającego protokół OPC HDA (OPC Historical Data Access) czy arkusze Microsoft Excel.

 

 

 • Wsparcie Apple iPhone, iPad, Google Android, Microsoft Windows Phone 8 i 10 oraz Microsoft Windows 8 i 10,
 • Dostęp do danych przechowywanych w chmurze - Microsoft Windows Azure,
 • Wybór różnych stylów raportowania,
 • Dostęp do aktualnych i historycznych danych produkcyjnych,
 • Autoryzacja i szyfrowanie danych.

 


Przejrzyj broszurę

Dowiedz się jak zwiększyć efektywność produkcji


 

Funkcjonalność


 

 

Film prezentujący możliwości oprogramowania Wonderware Historian.

Przejrzysta prezentacja informacji

Dane produkcyjne na smartfonach i tabletach dostępne są w formie trendów oraz tabelarycznych zestawień liczbowych. Graficzna wizualizacja informacji, pozwala na łatwą i szybką interpretację parametrów produkcji oraz sprzedaży, umożliwiając podejmowanie decyzji na podstawie aktualnych danych.

Udostępnianie raportów

Zaimplementowane w aplikacji opcje, pozwalają użytkownikom na wysyłanie całych raportów (plik CSV) lub jego fragmentów w formie zrzutu ekranowego (plik JPEG) do innej osoby, za pomocą wiadomości e-mail. Funkcjonalność umożliwia natychmiastowe podzielenie się wnioskami z innymi osobami, informując o aktualnej sytuacji w firmie.

Kontakt z osobami decyzyjnymi - przycisk ikey.

Dynamiczny klawisz przypisany do każdego zestawienia, umożliwia wyświetlenie dodatkowych informacji. Pozwala m.in. na uzyskanie danych kontaktowych osoby odpowiedzialnej za określony fragment produkcji, geograficzną lokalizację pomieszczeń czy linkowanie do przydatnych stron www.

Elementy składowe Wonderware SmartGlance


Wonderware SmartGlance łączy urządzenia mobilne z korporacyjnymi oraz produkcyjnymi systemami baz danych. W procesie udostępniania danych do wglądu przez telefony komórkowe używane są trzy elementy wchodzące w skład mobilnego dostępu do danych Wonderware SmartGlance:

 • SmartGlance Mobile Reporting Connector (MRC)
  • Definiowanie i łączenie ze źródłami danych jak WW Historian, WW MES itp.
  • Zarządzanie użytkownikami oraz przydzielanie im dedykowanych raportów,
  • Zarządzanie raportami oraz harmonogramami synchronizacji z źródłami danych,
 • SmartGlance Server
  • Aktualizacja danych z raportów Mobile Reporting Connector,
  • Udostępnianie zebranych informacji dla aplikacji SmartGlance,
 • Aplikacja Smart Glance
  • Aplikacja instalowana na smartfonach i tabletach przeznaczona do przeglądania, analizy i raportowania danych.

 

SmartGlance Schemat N

Schemat pobierania i udostępniania danych w Wonderware SmartGlance.

 

Raporty na smartfonach i tabletach


Trendy Dane tabelaryczne Powadomienia alarmowe

Mobilny dostęp do danych dzięki Wonderware SmartGlance pozwala na graficzną prezentację raportów w postaci wykresów kołowych, słupkowych lub liniowych z dowolnej lokalizacji. Aby zapewnić użytkownikom możliwie wysoką przejrzystość prezentowanych informacji, aplikacja została wyposażona w obsługę widoku poziomego. Jest to bardzo użyteczna funkcja zwłaszcza w przypadku małych ekranów.

Wybrane przez użytkownika trendy można powiększać, przesuwać, wyświetlać wartość zmiennej poprzez dotknięcie wybranego miejsca na krzywej oraz automatycznie wyznaczać różnicę wartości między dwoma punktami na wykresie.

Dane produkcyjne na smartfonach lub tabletach dostępne z poziomu Wonderware SmartGlance mogą być publikowane w formie aktualizowanych tabel. Oprócz cyklicznie odświeżanych raportów, istnieje możliwość przeglądania historycznych parametrów na przestrzeni czasu. Opublikowane informacje można przeglądać w postaci tabelarycznej oraz wykresów wybranych zmiennych.

Przycisk ikey umieszczony przy każdym zestawieniu pozwala na eksport raportów do dowolnego adresata w postaci wiadomości e-mail.

W razie wystąpienia alarmu, użytkownik powinien być powiadomiony o zaistniałym fakcie możliwie szybko. Funkcjonalność SmartGlance pozwala wyświetlić stosowną informację na ekranie startowym smartfona po wykryciu zdarzenia. Pojawienie się monitu, znacząco skraca czas reakcji w związku z zaistniałymi nieprawidłowościami, minimalizując skutki przekroczenia wartości granicznych.

Bezpieczeństwo danych


 

Mobile Reporting Connector przesyła raporty z Wonderware Historian/MES do bazy danych w Microsoft Cloud – Windows Azure (lub lokalnie zainstalowanego SmartGlance Server), gdzie następnie są udostępniane dla aplikacji Wonderware SmartGlance. Aby proces przesytu informacji był w pełni bezpieczny, używane są analogiczne metody zabezpieczeń, jak w wiodących instytucjach finansowych:

Uwierzytelnianie

W celu przeprowadzenia uwierzytelniania w Wonderware SmartGlance niezbędna jest rejestracja użytkownika w systemie. Pozwala to na weryfikację osoby podczas logowania i udzielenie bądź odmowę dostępu do usługi.

Autoryzacja

Polega na sprawdzeniu czy wybrana osoba ma prawo do przeglądania określonego raportu. Jest to dodatkowe zabezpieczenie przed dostępem do informacji poprzez nadawanie uprawnień uprzywilejowanym osobom oraz filtrowanie użytkowników, którzy nie powinni przeglądać wybranych zasobów.

Szyfrowanie

Wszystkie dane przetwarzane przez SmartGlance szyfrowane są 128 bitowymi kluczami w celu zabezpieczenia transmisji danych. Dodatkowo usługi hostingowe SmartGlance pracują w pełnym szyfrowaniu przy użyciu bezpiecznego połączenia poprzez protokół HTTPS weryfikowany certyfikatem autentyczności.

Darmowe wersje demonstracyjne SmartGlance


Aplikacja Wonderware SmartGlance działa na większości urządzeń mobilnych. Aby ją pobrać na telefon komórkowy lub tablet wystarczy zeskanować jeden z poniższych QR Code, a następnie kliknąć link który pojawi się na ekranie Smartfona. SmartGlance jest również dostępny do pobrania z poziomu sklepów Google Play czy App Store.

Darmowe wersje demonstracyjne SmartGlance


Po pobraniu aplikacji na smartfona lub tablet, użytkownik może bez dodatkowej konfiguracji sprawdzić możliwości Wonderware SmartGlance. Do testów nie jest konieczne zakładanie konta użytkownika. Wszystkie niezbędne narzędzia dostępne są w zakładce „Explore Sample Reports".

Zaimplementowane przykładowe raporty umożliwiają m.in. wyświetlenie informacji w formie tabelarycznej oraz trendów danych. Przycisk ikey umieszczony przy każdym zestawieniu pozwala na eksport wybranych raportów do dowolnego adresata w postaci wiadomości e-mail. Dzięki Wonderware SmartGlance dane produkcyjne wyświetlane na smartfonach i tabletach pozwalają na skuteczne zarządzanie firmą nawet podczas wyjazdów służbowych.

Menu oraz przykładowy raport dostępny w testowej aplikacji Wonderware SmartGlance.

Zobacz pełną dokumentację

Wybrane pliki techniczne

Kontakt Przejdź do kontaktu »

Zostaw wiadomość lub zadaj pytanie – odpowiemy niezwłocznie.

Wsparcie handlowe

12 424 00 60
sprzedaz@astor.com.pl

Wsparcie techniczne

12 424 00 88
support@astor.com.pl

Formularz kontaktowy

Napisz do nas - odpowiemy w ciągu 24h

*wymagane

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Numer telefonu:*

Wiadomość:*

Twoje dane osobowe udostępnione w formularzu będą przetwarzane przed Grupę ASTOR zgodnie z zasadami.

Sprawdź też

kurs SCADA HMI

Kontakt

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Wsparcie handlowe
12 424 00 60
sprzedaz@astor.com.pl

Wsparcie techniczne
12 424 00 88   (800-1600)
support@astor.com.pl

Case studies

WIŚNIOWSKI - cyfrowa indywidualizacja w fabryce przyszłości

Pierwsze w Polsce nowoczesne laboratorium sterowania i automatyki Astraada One na AGH w Krakowie

Nowoczesna produkcja wsadowa w zakładach chemicznych Stepan


Zobacz wszystkie case studies »

O ASTOR

Firma ASTOR od 30 lat wspiera podnoszenie efektywności procesów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze dostarczając komponenty automatyki przemysłowej, robotyki, systemy IT oraz wiedzę biznesową i techniczną. Kierunek wspierania rozwoju i transformacji naszych Klientów wyznacza Przemysł 4.0. W naszym portfolio znajdują się systemy sterowania Emerson Industrial Automation&Control (dawniej GE Intelligent Platforms, GE Fanuc), Horner APG oraz Astraada One, oprogramowanie przemysłowe AVEVA (dawniej Wonderware), roboty przemysłowe Kawasaki i Epson, produkty do bezprzewodowej transmisji danych SATEL Oy i Astraada, a także falowniki, panele HMI i urządzenia sieciowe Astraada. Oferujemy usługi doradcze w ramach ASTOR Consulting i szkolenia w ramach Akademii ASTOR.

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone