EMERSON PACSystems RSTi-EP

System sterowania skrojony
na miarę Twoich potrzeb.
Znany ze swej niezawodności.

Zobacz zestaw startowy

Druga największa
marka automatyki na
Świecie

68 wykwalifikowanych
doradców technicznych w
zakresie systemów RSTi-EP
w Polsce

Sterowniki EMERSON
wykorzystywane w
5000 systemach
automatyki w Polsce

Wykorzystaj pełną moc i elastyczność PACSystems w mniejszych aplikacjach!

Poznaj nowoczesny, elastyczny i niezawodny system sterujący do obsługi maszyn, linii i procesów produkcyjnych. RSTi-EP CPE100 to kontroler w pełni kompatybilny z pozostałymi sterownikami i kontrolerami z oferty EMERSON

Dlaczego PACSystems RSTi-EP CPE100?

PACEngine- pełna kompatybilność z innymi urządzeniami z oferty EMERSON

4x Ethernet - obsługa przemysłowych standardów komunikacji

Praca w temperaturze -40 do +70°C

Obsługa do 2000 sygnałów obiektowych

PACSystems RSTi-EP CPE100 to kontroler PAC typu Stand Alone, który może pracować jako system sterowania w samodzielnych aplikacjach przemysłowych lub jako pomocnicze sterowanie w większych systemach, korzystających z PACSystems RX3i.


CPE100 nie wymaga montażu w kasecie systemowej, a zintegrowany zasilacz, jednostka centralna oraz moduły komunikacyjne czynią z niego kompaktowe urządzenie sterujące do małych i średnich systemów automatyki.

Mało miejsca na montaż?
CPE100 jest idealne dla Ciebie

W aplikacjach o ograniczonej przestrzeni montażowej budowa CPE100 jest niezwykłą zaletą.

Niewielkie gabaryty kontrolera (139 x 135 x 35 mm) sprawiają, że PACSystems RSTi-EP CPE100 może być zainstalowany w miejscach gdzie przestrzeni montażowej jest naprawdę bardzo niewiele.

Szeroki zakres temperatur pracy oraz pasywny system chłodzenia (brak elementów ruchomych) sprawiają, że urządzenie jest odporne na wstrząsy, może pracować w aplikacjach mobilnych oraz w ciężkich warunkach przemysłowych.

W połączeniu z PAC Engine to idealna kombinacja dla użytkowników poszukujących niezawodności i funkcjonalności w jednym, kompaktowym kontrolerze przemysłowym.

Szukasz systemu sterowania do małych i średnich aplikacji?
Sprwadź PACSystems RSTi-EP CPE100

Kontroler PACSystems RSTi-EP CPE100 przeznaczony jest do automatyzacji małych i średnich systemów sterowania budowanych zgodnie z ideą industry 4.0, które wymagają:

  • obsługi do 2 000 sygnałów obiektowych,
  • otwartej komunikacji w oparciu o standard Modbus TCP, OPC-UA, DNP3 oraz Profinet MRP,
  • wysokiego poziomu bezpieczeństwa potwierdzonego certyfikatem Achilles.

Do jakich aplikacji nadaje się PACSystems CPE100?

01
Autonomiczne systemy sterowania dyskretnego w prostych liniach i maszynach produkcyjnych
02
Pomocniczy system sterowania w większych aplikacjach korzystających z PACSystems RX3i
03
Systemach o charakterze procesowym i rozproszonej architekurze w dużych aplikacjach przemysłowych

Wystartuj z CPE100 z modułem Profinet,
korzystając z zestawu startowego.

Ten sam program w każdym sterowniku i kontrolerze PACSystems.

Pełna kompatybilność ze wszystkimi sterownikami PLC i kontrolerami PAC od Emerson (dawne GE) pozwala wykorzystać w CPE100 programy sterujące, które przygotowane były na inne rodziny urządzeń w innych środowiskch developerskich (LM90, VersaPro, Cimplicity, Machine Edition).

Wbudowany w oprogramowaniu PAC Machine Edition mechanizm Family Conversion automatycznie skonwertuje program sterujący do serii CPE100, gwarantując oszczędność czasu podczas wymiany i modernizacji starych systemów.

Postaw na bezpieczeństwo. Postaw na CPE100


Certyfikat Achilles Level 1, hasła dostępowe do kontrolera, autentykacja inżynierów mających dostęp do kontrolera, czy możliwość wgrania wyłącznie systemu operacyjnego i firmware posiadającego podpis cyfrowy od Emerson to tylko niektóre elementy podnoszące bezpieczeństwo naszego systemu sterowania w kontekście Industry 4.0 i cyberbezpieczeństwa.

Nie każdy system musi być drogi w zakupie i eksploatacji

CPE100 to redukcja kosztów zakupu, wdrożenia i serwisu. Konstrukcja kontrolera Stand Alone, która eliminuje konieczność stosowania dedykowanych kaset montażowych i zasilaczy systemowych pozwala znacząco ograniczyć koszty na etapie zakupu.

Podobnie jak pełna dowolność przy wyborze układów IO podłączonych do systemu. Koszty zredukujesz również na poziomie oprogramowania narzędziowego - PAC Machine Edition w wersji Lite da Ci wszystko to co jest potrzebne w małych i średnich aplikacjach przemysłowych zachowując funkcjonalność jakiej oczekujesz od dużego systemu sterowania.

Nie bój się obniżać kosztów związanych z zakupem, uruchomieniem oraz serwisem systemu.

Dlaczego RSTi-EP to najlepsza możlowść rozbudowy?

Modułowa budowa

zainstalujesz do 64 modułów I/O w ramach jednej kasety

Pełna elastyczność

dobierzesz rozszerzenia, których potrzebujesz, spośród 40 modułów w ofercie

Oszczędzisz miejsce w szafie sterowniczej

szerokość pojedynczego modułu to zaledwie 11 mm

Zadbasz o bezpieczeństwo

moduły I/O podłączane do CPE100 w topologii Profinet MRP Ring

skonfigurujesz, zdiagnozujesz i przeserwisujesz system zdalnie dzięki, wbudowanej funkcji Webserver

Zamontujesz RSTi-EP w nieogrzewanych i niewentylowanych szafach sterujących - układ pracuje w temp od -20 do +60°C

3 minuty - tyle trwa uruchomienie CPE100 po wyjęciu z pudełka

Dzięki zintegrowaniu jednostki centralnej, zasilacza systemowego oraz modułów komunikacyjnych w jednj kompaktowej obudowie, kontroler PACSystems RSTi-EP CPE100 jest gotowy do pracy zaraz po wyjęciu z pudełka. Podłącz zasilanie kabel Ethernet do komunikacji z PC i zacznij konfugirację systemu.

Otwarta komunikacja i łatwa integracja z innymi systemami

PACSystems RSTi-EP CPE100 posiada 4 wbudowane porty Ethernet działające z szybkością 10/100 mbps i obsługuje 2 niezależne sieci. Może wymieniać dane w standardzie Profinet MRP, Modbus TCP, SRTP, EGD, DNP3 oraz OPC-UA i umożliwia integrację PACSystems RSTi-EP CPE100 z systemami i urządzeniami innych producentów systemów automatyki.

Mały gabaryt, a duże możliwości

Na aplikację sterującą w kontrolerze CEP100 przewidziano aż 1 MB pamięci RAM oraz obszar rejestrowy pozwalający zaadresować 2 000 sygnałów dyskretnych oraz 2 000 sygnałów analogowych.

Dodatkowo dostępny jest obszar rejestrowy zmiennych wewtnętrznych %R i %W oraz programowanie symboliczne.

Kompletny program sterujący może obsługiwać do 512 bloków programowych o maksymalnym rozmiarze aż 128KB dla każdego bloku.

Architektura i środowisko pracy

Praca w środowisku przemysłowym

W PACSystems RSTi-EP CPE100 pracuje procesor dwurdzeniowy 1.1 GHz o niskim poborze energii, co przekłada się na zwiększenie żywotności kontrolera. Dzięki temu jednostki PACSystems pracują w systemach sterowania nawet 30 lat. Kontroler może pracować w środowisku przemysłowym w temperaturach z zakresu od -40 do + 70 i nie posiada żadnych elementów wirujących ani ruchomych, dzięki czemu odporny jest na wstrząsy i wibracje.

Pełna skalowalność systemu sterowania

Kontroler PACSystems RSTi-EP CPE100 może obsłużyć do 2000 sygnałów obiektowych. Standardowo zintegrowane interfejsy Ethernet z obsługą sieci Profinet pozwalają podłączyć maksymalnie 8 węzłów oddalonych Profinet I/O. Kiedy masz pilną potrzebę dodania dodatkowych punktów do systemu, dzięki elastyczności RSTi-EP możesz wykorzystać dowolne układy I/O z oferty EMERSON: RSTi I/O, RSTi-EP I/O, VersaMax I/O, VersaMax IP I/O, PACSystems RX3i I/O oraz PAC8000 I/O.

Redundantna komunikacja do układów oddalonych

PACSystems RSTi-EP CPE100 pozwala na redundantną komunikację z węzłami IO na sieci Profinet MRP (interfejs EPXPNS101). Obsługa standardu Media Redundancy Protocol umożliwia podłączenie układów IO do kontrolera w sieci o topologii RING. Dzięki temu uszkodzenie dowolnego segmentu sieci Profinet nie będzie powodowało utraty komunikacji pomiędzy kontrolerem a węzłem IO.

Kontroler do maszyn, linii technologicznych i prostych procesów

Duża uniwersalność PACSystems RSTi-EP CPE100 pozwala na obsługę systemów sterowania o różnych architekturach. Kontroler może pracować jako pojedynczy PLC w autonomicznych systemach sterowania maszynami i prostymi procesami lub w systemach rozproszonych, gdzie kilka kontrolerów spiętych jest ze sobą jedną magistralą komunikacyjną EGD i w sposób kompleksowy steruje liniami i całymi procesami technologicznymi.

ASTOR dba o pełny magazyn EMERSONa w Polsce

Większość produktów z oferty ASTOR mamy dostępne na magazynie od ręki, z realizacją 24.


Obecnie na półkach znajduje się ponad 2311 sztuk modułów marki EMERSON.

EMERSON drugą największą marką automatyki na Świecie

Według najnowszych raportów finansowych przeprowadzonych przez Control Global (niezależna instytucja badawcza), marka EMERSON, której jesteśmy oficjalnym dystrybutorem w Polsce, jest drugą największą marką automatyki na Świecie, pod względem ilości dostarczanych urządzeń oraz obrotu.

Świadczy to o tym, że coraz więcej firm na świecie decyduje się na rozwiązania EMERSON z zakresu automatyki. Warto inwestować w sprawdzone produkty!

Zestaw startowy RSTi-EP CPE100

Zestaw zawiera:

  • EPSCPE100 - PACSystems RSTi-EP - Stand Alone CPU; 1MB RAM i FLASH; 1.2 GHz Dual Core; 2x Eth; 1x USB,
  • EPXPNS001 - interfejs komunikacyjny Profinet IRT; 2x RJ45; 1024B (input + output),
  • ME10MBL001-PR - Licencja PAC Machine Edition Lite Suite wer. 9.8 (środowisko narzędziowe do programowania, dawniej Proficy Machine Edition)

Bezpłatny kurs konfiguracji PLC CPE100 i układu RSTi-EP I/O w PAC Machine Edition

W kursie nauczysz się obsługiwać oprogramowanie PAC Machine Edition i konfigurować sterownik PACSystems RSTi-EP. W cyklu przedstawiamy kontroler CPE100, układ RSTi-EP I/O, ale przede wszystkim skupiamy się na konfiguracji i programowaniu w PAC Machine Edtion.
W tych kilku artykułach pokażemy, że skonfigurowanie sterownika PLC może być proste, a poruszanie się w środowisku – intuicyjne. Opisujemy funkcje PAC Machine Edition, które ułatwiają budowanie systemu sterowania.

Kilka słów o marce EMERSON

EMERSON to globalny lider w zakresie nowoczesnych technologii, produktów i rozwiązań dla automatyki przemysłowej. EMERSON na rynku działa od 1890 roku i na chwilę obecną zatrudnia około 76 500 pracowników w ponad 200 krajach świata. Administracyjnie podzielony jest na kilka niezależnych jednostek biznesowych, z których każda powołana jest do obsługi konkretnego obszaru rynku. Bardzo szerokie portfolio produktowe sprawia, że produkty firmy EMERSON spotykane są w każdej gałęzi przemysłu.


Dywizja EMERSON Machine Automation Solution powstała w 2019 roku na skutek zakupu udziałów firmy GE Intelligent Platforms, która od ponad 10 lat dostarczała na rynek automatyki przemysłowej sterowniki PLC, kontrolery PAC, systemy napędowe Motion, systemy wizualizacji HMI, układy IO oraz systemy wysokiej dostępności PACSystems HA. GE Intelligent Platforms powstało w wyniku przekształcenia w grudniu 2009 spółki GE Fanuc Intelligent Platforms założonej pierwotnie pod nazwą GE Fanuc Automation w 1987 roku jako spółki joint-venture amerykańskiego koncernu General Electric oraz Fanuc


Główna siedziba dywizji EMERSON Industrial Automation&Control oraz zakłady produkcyjne mieszczą się w Charlottesville, w stanie Virginia w USA. O wysokiej jakości dostarczanych produktów świadczy tytuł najlepszej elektronicznej fabryki w USA oraz certyfikat jakości ISO 9001, które to fabryka w Charlottesville otrzymała w 1991 roku.

Jak długo pracują urządzenia PACSystems

Seria sterowników 90-30 w ofercie ówczesnego jeszcze producenta, którym był GE Fanuc, pojawiła się w roku 1989. W 2004 roku GE Intelligent Platforms (aktualnie EMERSON Industrial Automation&Control) przedstawił nową rodzinę modułowych sterowników PACSystems RX3i, które są bezpośrednim następcą serii 90-30. Nowa seria konstrukcyjnie jest bardzo podobna do 90-30, ale wykorzystuje nowsze rozwiązania technologiczne, które dają znacznie większe możliwości w zakresie wydajności, możliwości programistycznych i komunikacyjnych.

Początkiem roku 2015 producent zdecydował się na przeniesienie serii 90-30 w stan mature, co oznacza, że moduły były dostępne w sprzedaży do roku 2017.

Systemy oparte na 90-30 były wspierane przez 28 lat. Biorąc pod uwagę, że RX3i jest bezpośrednim następcą 90-30, można podejrzewać, że będzie on wspierany przez następne długie lata.

Jeżeli jesteś integratorem systemów – skontaktuj się z nami.
Mamy dla Ciebie coś specjalnego.

Skontaktuj się

PACEngine i programowanie z PME

PACSystems RSTi-EP CPE100 konfigurowany i programowany jest z poziomu narzędzia PAC Machine Edition w wersji Lite Suite oraz Professional Suite.

Wykorzystanie wersji Lite pozwala znacząco ograniczyć koszty na etapie zakupu licencji dając jednocześnie możliwość korzystania ze wszystkich funkcji dostępnych w urządzeniach PACSystems.

Program sterujący przygotowany w wersji Lite Suite można bez problemu przenieść na wersję Professional Suite i uruchomić go na kontrolerze serii PACSystems RX3i.

PAC Machine Edition dostępne jest teraz w promocyjnej cenie.

Sprawdź promocję na start

Formularz kontaktowy


Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia przy analizie Twojego systemu?
Chętnie pomożemy - wypełnij poniższy formularz!

Formularz kontaktowy

Napisz do nas - odpowiemy w ciągu 24h

*wymagane

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Numer telefonu:*

Wiadomość:*

Twoje dane osobowe udostępnione w formularzu będą przetwarzane przed Grupę ASTOR zgodnie z zasadami.

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2023 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone