• ID w Profesal: 10883

PAC8000
/ system sterowania z możliwością zbierania danych ze stref EX

PAC8000 to kontrolery dedykowane do zastosowań w ciężkich warunkach przemysłowych w których od systemu sterowania wymaga się najwyższej niezawodności, możliwości pracy w układzie redundancji, zbierania danych ze stref Ex oraz obsługi urządzeń obiektowych z protokołem HART.

  • rozwiązanie do aplikacji o charakterze ciągłym i wsadowym
  • możliwość pracy w strefie Ex
  • możliwość pracy w układach podwyższonej dostępności
  • kontrolery przezroczyste dla protokołu Hart Pass-Through
  • programowanie, konfiguracja systemu na ruchu
  • gotowe kontrolki (stacyjki) do obsługi urządzeń obiektowych
  • gotowe bloki funkcyjne do sterowania procesem produkcyjnym
  • rozbudowane narzędzie do obsługi alarmów
  • narzędzie wspierające proces dokumentowania projektu
  • praca w temperaturze od -40...+70ºC

PAC8000 Process od GE Intelligent Platforms to rozwiązanie hybrydowe, adresowane do obsługi systemów o charakterze ciągłym i dyskretnym. Z uwagi na duże możliwości w zakresie sterowania i kontroli obiektu oraz warunków środowiskowych, w jakich może pracować, PAC8000 wykorzystywany jest przede wszystkim w branży energetycznej, dystrybucji energii, chemicznej i petrochemicznej, wodociągowej oraz paliwowej (oil&gas).

Wysoka dostępność systemu

Kontrolery PAC8000 mogą pracować w układzie redundancji jednostek centralnych, magistral komunikacyjnych oraz zasilaczy systemowych, a do wymiany danych wykorzystują magistrale Ethernet z mechanizmem Fault Tolerant Ethernet, gwarantującym pewną i niezawodną wymianę danych w systemie.

Praca w wymagającym środowisku

Zbieranie danych i sterowanie urządzeniami pracującymi w strefach zagrożonych wybuchem, zakres temperatur pracy od -40 oC do +70 oC, żrące i powodujące korozję gazy, duże wstrząsy i wibracje oraz wysoka wilgotność to warunki, w których z powodzeniem można zastosować rozwiązanie PAC8000. Układ może również zbierać dane bezpośrednio ze stref Ex.

Obsługa danych HART

Analogowe moduły rozszerzeń PAC8000 posiadają wbudowaną obsługę protokołu Hart Pass-Through, dzięki czemu parametryzacja oraz dostęp do informacji diagnostycznych wszystkich urządzeń polowych pracujących w systemie możliwe są z jednego miejsca.

Konfiguracja i serwis na ruchu

Do konfiguracji i programowania systemu wykorzystywany jest Workbench. Narzędzie jest zgodne z IEC61131-3 (LD, SFC, FBD, IL, ST) i wykorzystywane jest do tworzenia i edycji strategii sterowania, wgrywania, symulowania, debugowania oraz monitorowania aplikacji.

Kontakt Przejdź do kontaktu »

Zostaw wiadomość lub zadaj pytanie – odpowiemy niezwłocznie.

Wsparcie handlowe

12 428 63 00
sprzedaz@astor.com.pl

Wsparcie techniczne

12 424 00 88
support@astor.com.pl

Formularz kontaktowy

Napisz do nas - odpowiemy w ciągu 24h

*wymagane

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Numer telefonu:*

Wiadomość:*

Twoje dane osobowe udostępnione w formularzu będą przetwarzane przed Grupę ASTOR zgodnie z zasadami.

Kontakt

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Wsparcie handlowe
12 424 00 60
sprzedaz@astor.com.pl

Wsparcie techniczne

Współpracujemy z:

O ASTOR

Firma ASTOR od 30 lat wspiera podnoszenie efektywności procesów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze dostarczając komponenty automatyki przemysłowej, robotyki, systemy IT oraz wiedzę biznesową i techniczną. Kierunek wspierania rozwoju i transformacji naszych Klientów wyznacza Przemysł 4.0. W naszym portfolio znajdują się systemy sterowania Emerson Industrial Automation&Control (dawniej GE Intelligent Platforms, GE Fanuc), Horner APG oraz Astraada One, oprogramowanie przemysłowe AVEVA (dawniej Wonderware), roboty przemysłowe Kawasaki i Epson, produkty do bezprzewodowej transmisji danych SATEL Oy i Astraada, a także falowniki, panele HMI i urządzenia sieciowe Astraada. Oferujemy usługi doradcze w ramach ASTOR Consulting i szkolenia w ramach Akademii ASTOR.


Kontakt

12 428 63 00
PL EN