Społeczna Odpowiedzialność (CSR) « Wróć do O Nas

Prawdziwą firmę można rozwijać tylko w oparciu o uczciwe, rzetelne zasady.
Stefan Życzkowski
prezes ASTOR
 

To motto towarzyszy firmie ASTOR od początku działalności, nie tylko w biznesowych relacjach z klientami, partnerami czy pracownikami, ale również w relacjach ze społecznościami lokalnymi, w działaniach społecznych. Zaangażowanie firmy ASTOR w wybrane obszary CSR (Corporate Social Responsibility) składa się na spójny obraz firmy, pokazując jej kulturę i wyznawane wartości.
 

Strategia ASTORa, opierająca się na dostarczaniu rozwiązań innowacyjnych, optymalizujących procesy produkcyjne, wyznacza również jeden z kierunków działań w zakresie CSR - zaangażowanie w projekty promujące naukę i nowoczesne technologie. ASTOR wspiera polską edukację, inicjuje programy dydaktyczne, badawcze, organizuje cykle szkoleń. Największą siłą ASTORa są ludzie, stąd istotnym aspektem społecznej odpowiedzialności jest rozwój pracowników poprzez szkolenia, zapewnienie atrakcyjnych warunków pracy oraz badanie satysfakcji pracowników.


W 2012 roku, podsumowując 25 lat swojej obecności na rynku, spółka ASTOR ogłosiła swój pierwszy Raport Społeczny. W sektorze MŚP, do którego należy firma, publikacja raportu społecznego jest rzadko spotykaną praktyką. Najczęściej ta działalność kojarzona jest z międzynarodowymi korporacjami lub spółkami giełdowymi.

Na ile raport może stanowić źródło inspiracji dla firm, działających na podobną skalę jak ASTOR, można przekonać się samemu, gdyż jego elektroniczna wersja dostępna jest na stronie www.astor.com.pl/raport-csr.

Dostępna jest również angielska wersja raportu.

 

Wybrane działania ASTOR w obszarze społecznej odpowiedzialności:

1. Działalność edukacyjna

Podstawą działań firmy ASTOR w zakresie edukacji przyszłej kadry inżynierskiej jest współpraca z największymi w Polsce technicznymi uczelniami wyższymi, tworząca pomost między środowiskiem naukowym, studentami oraz biznesem. ASTOR pomaga w tworzeniu stanowisk laboratoryjnych w uczelniach i szkołach technicznych.

Od wielu lat ASTOR organizuje konkurs na najlepszą pracę dyplomową. Firma brała również udział w programach praktyk studenckich (Cień Menadżera) i corocznie przyjmuje studentów na praktyki w swoich biurach w całej Polsce.

Więcej informacji na temat współpracy z uczelniami i szkołami oraz lista laboratoriów dostępne są na stronach serwisu dla edukacji.

2. Działalność charytatywna

ASTOR od lat współdziała z organizacjami non-profit, wspiera akcje charytatywne, swoją pomoc kieruje zwłaszcza do najmłodszych. Corocznie, 2% zysku wypracowanego w poprzednim roku firma przeznacza na cele charytatywne W ASTOR działa Drużyna Heart-Aktywna. Zadaniem tego trzyosobowego zespołu jest zarządzanie budżetem oraz koordynowanie całości działań pro bono. Pomysł na wsparcie danej organizacji może zgłosić każdy pracownik. Na bazie zgłoszenia zostaje stworzona analiza beneficjenta i wydawana jest decyzja odnośnie wsparcia.

Jednym z ważniejszych projektów charytatywnych, w który angażują się nie tylko pracownicy ASTOR, ale całe Rodziny, to akcja Szlachetna Paczka. Fundusze zbierane są w różny sposób. Przykładowo - pracownicy organizują akcje kulinarne, w ramach których każdy może zaangażować się albo wykazując się talentem kulinarnym , albo przekazując cegiełkę do budżetu, który następnie jest podwajany przez Zarząd Operacyjny. Wartość przekazywanych paczek rośnie z roku na rok.

3. Działalność proekologiczna

ASTOR, mając świadomość odpowiedzialności za środowisko, od wielu lat popularyzuje idee recyklingu wśród pracowników. Warto dodać, że wśród pracowników ASTORA jest wielu pasjonatów przyrody i propagatorów ekologicznego sposobu życia, którym bliska jest dbałość o środowisko naturalne i lasy stanowiące jedno z najważniejszych źródeł surowców.

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2022 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone