Strona główna ASTOR

Podsumowanie. Jak efektywnie programować panele HMI?| Kurs programowania paneli HMI odc. 14

Kontakt w sprawie artykułu: Wojciech Talik - 2020-05-12

Podczas kursu dowiesz się m.in.:

  • co może Ci pomóc projektować wydajne wizualizacje,
  • jakie są zasady konkursu dla uczestników kursu,
  • jak zdobyć certyfikat ukończenia kursu programowania paneli operatorskich.

W trakcie trzynastu odcinków kursu zapoznałeś/aś się z oprogramowaniem narzędziowym Astraada HMI CFG, poznałeś/aś główne funkcje wykorzystywane w programowaniu paneli operatorskich oraz elementy graficzne, które ułatwiają utworzenie funkcjonalnego ekranu operatora.

Potrafisz już zaprojektować w pełni działającą aplikację wzbogaconą o makra, receptury oraz alarmy. Wiesz, jak ograniczyć dostęp do pewnych funkcji osobom niepożądanym.

Oprócz znajomości funkcji programu nabyłaś/eś wiedzę, jakie możliwości mają panele operatorskie i do czego mogą być wykorzystywane w rzeczywistych zastosowaniach.

Jako programist(k)a paneli operatorskich, będziesz również odpowiedzialny/a za przygotowanie interfejsu graficznego aplikacji. Do tego, aby panel HMI był przydatny dla operatora i wspomagał jego pracę, nie wystarczy nadanie mu odpowiednich funkcjonalności, ale warto zadbać o przejrzystość informacji, które dostarcza.

Wszystkie wskazówki, jak właściwie projektować ekran operatorski, aby zapobiec pomyłkom, błędom lub awariom znajdziesz w „Kursie projektanta systemów HMI/SCADA”.

Znajdziesz w nim odpowiedzi na pytania:

  • jak efektywnie projektować wizualizacje,
  • czy różnią się tradycyjne i nowoczesne praktyki tworzenia wizualizacji,
  • jak dopasować specyfikę wizualizacji do celu procesu i oceny jego wydajności,
  • jaka powinna być hierarchia projektowania,
  • jak odpowiednio testować i kontrolować wizualizacje.

Pamiętaj, że im mniej skomplikowany program, tym mniej błędów napotkasz podczas jego budowania i testowania. Korzystaj z wbudowanych mechanizmów, zamiast pisać własne programy. Poziom skomplikowania programu wpływa odwrotnie proporcjonalnie na szybkość jego działania.

Jeśli w trakcie budowania kolejnych aplikacji napotkasz problem, skorzystaj z wbudowanej pomocy oprogramowania lub skontaktuj się z nami. Postaramy się znaleźć odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania 🙂

Test końcowy dla uczestników „Kursu programowania paneli HMI”

Wszyscy, którzy przeszli przez wszystkie odcinki kursu projektowania paneli operatorskich, mogą przystąpić do testu sprawdzającego zdobytą wiedzę. Każdy, kto pozytywnie ukończy test, otrzyma certyfikat Akademii ASTOR potwierdzający nabyte umiejętności z zakresu programowania paneli operatorskich.

Przed przystąpieniem do testu zachęcamy do przeczytania wszystkich części kursu lub przejścia kursu w formie filmów. Przydatne mogą być również materiały dodatkowe, które udostępnialiśmy razem z kolejnymi odcinkami.

Link do tekstu końcowego znajdziesz w skrzynce mailowej. Jeśli jeszcze nie zapisałeś/aś się do newslettera, formularz znajdziesz poniżej.

Konkurs: Wygraj panel operatorski Astraada HMI 7”

Po ukończeniu Kursu programowania paneli HMI, jesteście gotowi do projektowania własnych aplikacji. Jesteśmy ciekawi, jak dużo nauczyliście się w kursie, dlatego przygotowaliśmy dla Was konkurs.

Na czym polega zadanie?
Zadaniem konkursowym jest utworzenie własnej aplikacji na panel operatorski. Aplikacja może odzwierciedlać rzeczywiste zastosowanie lub może być Twoim własnym pomysłem. Warunkiem jest zaprojektowanie aplikacji w oprogramowaniu Astraada HMI CFG. Dodatkowym plusem będzie wykorzystanie własnych obiektów graficznych utworzonych zgodnie z zasadami projektowania wydajnych i funkcjonalnych ekranów operatora.

Co można wygrać?
Osobę, która zaprojektuje najciekawszą aplikację, nagrodzimy zestawem szkoleniowym Astraada HMI – panel operatorski 7” wraz z zasilaczem.

Jaki jest termin?
Na zgłoszenia z aplikacją czekamy do 31 maja.

Szczegóły na stronie: Programowanie paneli HMI – kurs dla automatyków.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Średnia ocena artykułu: 5 / 5. Ilość ocen: 1

Ten artykuł nie był jeszcze oceniony.

Zadaj pytanie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *