Kurs programowania PACSystems RSTi-EP CPE200

Kontakt w sprawie artykułu: Mateusz Leszczyński - 2023-05-15

Czego się nauczę w tym kursie?

W ramach naszego kursu poznasz kontroler PACSystems RSTi-EP oraz, układy RSTi-EP I/O, ale przede wszystkim dowiesz się, jak poruszać się w środowisku narzędziowym PAC Machine Edition (PME) i tworzyć programy dla kontrolera.

Przechodząc ten kurs nauczysz się krok po kroku jak korzystać z tego środowiska oraz jak dokonać konfiguracji oraz jak zaprogramować kontroler PACSystems RSTi-EP. Kurs składa się z 11 odcinków zasadniczych i dwóch dodatkowych.

Pracę z samym sterownikiem zaczynamy praktycznie od samego początku, dlatego wskazane jest wykorzystanie rzeczywistego urządzenia. PAC Machine Edition w obecnej wersji nie jest jeszcze wyposażony w symulator, pozwalający na testowanie przygotowanego programu bez konieczności podłączenia fizycznego sterownika PLC.

Posiadanie sterownika daje uczestnikowi kursu dodatkowe korzyści. Nauczysz się przy okazji jak prawidłowo okablować urządzenie oraz jak zintegrować je z innymi urządzeniami, jakie można spotkać na instalacjach automatyki.

Odcinki

Zestaw na start

Zestaw zawiera:

  • EPSCPE205 – PACSystems RSTi-EP CPE205; 0.5MB RAM i FLASH; 1.2 GHz Dual Core; 2x Eth; 1x RS232; 2x USB
  • 2x EP-125F – 16 wejść dyskretnych 24VDC; logika dodatnia; diagnostyka
  • 2x EP-225F – 16 wyjść dyskretnych 24VDC; 0.5A; logika dodatnia
  • SVL1024100 – Zasilacz obiektowy SolaHD SVL 24 VDC; 10A (240W); zasilanie 85-264VAC

Sprawdź w sklepie »

Środowisko Machine Edition

Oprogramowanie PAC Machine Edition to pełen pakiet narzędzi pozwalających na konfigurację i programowanie wszystkich komponentów składowych systemu sterowania Emerson Industrial Automation&Controls (dawny GE Fanuc). Cechuje go intuicyjna obsługa oraz modułowa budowa, która pozwala na dodawanie kolejnych licencji w zależności od produktu, który konfigurujemy. Wszystkie moduły oprogramowania spina współdzielona baza zmiennych, dzięki której budowanie programów jest bardzo szybkie i proste.

Newsletter Poradnika Automatyka

Czytaj trendy i inspiracje, podstawy automatyki, automatykę w praktyce

Please wait...

Thank you for sign up!