Kurs podstawowej konfiguracji switchy zarządzalnych

Kontakt w sprawie artykułu: Ewelina Szędzioł - 2020-05-21

Czego nauczysz się w tym kursie?

Dzięki temu kursowi dowiesz się, jakie możliwości kryją w sobie switche zarządzalne oraz nauczysz się podstaw konfiguracji najważniejszych funkcjonalności za pośrednictwem interfejsu webowego.

W serii 7 artykułów poznasz możliwości switchy zarządzalnych z rodziny produktów Astraada na przykładzie switcha Astraada Jet-Net 4510 i zobaczysz, jak intuicyjne i proste może być konfigurowanie nawet zaawansowanych funkcjonalności dzięki przejrzystemu interfejsowi web.

Współczesny przemysł zdecydowanie charakteryzuje rozbudowana sieć komunikacyjna. Ciągły monitoring sieci i płynna wymiana informacji jest warunkiem istnienia i działania efektywnych procesów przemysłowych. Przy rozwiniętych sieciach komunikacyjnych mocno uwydatnia się zagadnienie ich administracji i zarządzania.

Tradycyjnie switche przemysłowe (inaczej: przełączniki przemysłowe), będące trzonem sieci komunikacyjnych, zapewniają jedynie odpowiednie połączenie pomiędzy klientami i hostami. Co jednak w przypadku, gdy sieć wymaga zastosowania zabezpieczeń lub też niestandardowych konfiguracji portów albo po prostu zaawansowanego monitoringu? W tym przypadku z pomocą przychodzą switche zarządzalne.

Astraada Jet-Net

Astraada Jet-Net to zaawansowane switche przemysłowe, które zapewnią płynność komunikacji nawet w wymagających warunkach produkcyjnych. W zależności od potrzeb, możesz wybrać z gamy urządzeń rodziny produktów Jet-Net switche zarządzalne i niezarządzalne.

Switche w zależności od konfiguracji mogą obsługiwać zarówno połączenia Ethernetowe, jak i światłowodowe, w wersji standardowej i gigabitowej. Switche zarządzalne serii Astraada Jet-Net cechują rozbudowane możliwości konfiguracyjne umożliwiające obsługę nawet znacznie rozgałęzionych sieci redundantnych.

Interfejs webowy

Switche zarządzalne marki Astraada Jet-Net można w pełni programować za pośrednictwem czytelnego i intuicyjnego interfejsu webowego. W związku z tym nie musisz instalować dodatkowego oprogramowania – wystarczy jedynie znajomość adresu IP switcha oraz loginu i hasła dostępu. Jeśli jednak interfejs webowy przestanie Ci wystarczać, dowiesz się, jak działa oprogramowanie narzędziowe Korenix NMS.