Każda licencja Wonderware InTouch teraz z dostępem przez przeglądarkę

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie funkcje realizuje InTouch Web Client
  • Czym różni się InTouch Web Client od InTouch Access Anywhere

Na przełomie roku 2017/2018 InTouch otrzymał nową funkcjonalność pozwalającą na łatwy dostęp webowy do wizualizacji w trybie Read-Only. Funkcjonalność o nazwie InTouch Web Client jest webowym klientem dla wizualizacji dostępnym z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej obsługującej HTML5 i może być wykorzystywana w przypadku nawet prostych aplikacji działających na stacjach operatorskich przy linii lub maszynie.

Istniejących oraz nowych użytkowników z pewnością ucieszy fakt, iż z każdą licencją oprogramowania Wonderware InTouch w wersji 2017 dostęp webowy dla jednego równoległego użytkownika jest bezpłatny. W przypadku większych instalacji możliwe jest skorzystanie z licencji pozwalającej na nielimitowaną ilość równoległych dostępów do wizualizacji przez web.

Z punktu widzenia developera przygotowującego aplikację skorzystanie z funkcji InTouch Web Client jest niezwykle proste. W strukturze projektu należy jedynie wskazać folder, w którym znajdują się obiekty ArchestrA Graphics, które chcemy udostępnić do podglądu przez web. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż oprogramowanie Wonderware InTouch pozwala na łatwą konwersję całych okien do obiektów ArchestrA Graphics.


 Więcej o Wonderware InTouch

Jeżeli dostęp webowy do wizualizacji w trybie Read-Only nie jest wystarczający dla wybranego użytkownika, to rozwiązaniem jest funkcjonalność InTouch Access Anywhere, która pozwala na dostęp do wizualizacji w trybie Read-Write także z wykorzystaniem przeglądarki internetowej obsługującej HTML5, ale wymaga już uruchomienia serwera usług terminalowych. Funkcjonalność InTouch Access Anywhere jest standardowym elementem każdej licencji oprogramowania Wonderware InTouch oraz InTouch dla Platformy Systemowej

InTouch Web Client InTouch Access Anywhere
Dostęp webowy do wskazanych obiektów ArchestrA Graphics w InTouch z wyłączeniem list alarmowych i trendów Pełny dostęp webowy do wizualizacji w InTouch i InTouch dla Platformy Systemowej
Read-Only Read-Write lub Read-Only
System operacyjny Windows Workstation lub Windows Server System operacyjny Windows Server
Web Server RDS
HTML5 HTML5

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Średnia ocena artykułu: 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten artykuł nie był jeszcze oceniony.

Arkadiusz Rodak
Arkadiusz RodakSpecjalista ds. Oprogramowania Przemysłowego

Opublikuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej