Strona główna ASTOR

Horner APG RCC – Nowa rodzina sterowników w segmencie nano/micro

Kontakt w sprawie artykułu: Piotr Adamczyk - 2013-07-16

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie funkcjonalności mają sterowniki Horner APG RCC

Oferta Astraada została rozbudowana o nową linię produktów – Astraada PLC RCC. Nowa seria to bardzo ekonomiczne, a zarazem funkcjonalne rozwiązanie, które standardowo wyposażone jest w port Ethernet oraz dużą ilość wbudowanych sygnałów wejść/wyjść.

Astraada PLC RCC

RCC adresowane jest do małych aplikacji, w których trzeba obsłużyć dużo sygnałów analogowych – przykładem mogą być instalacje BMS do zarządzania budynkiem. Dostępny w ofercie sterownik posiada aż 8 wbudowanych wejść i 4 wbudowane wyjścia analogowe pracujące w standardzie prądowym 0-20 mA.

Konfiguracja wbudowanych sygnałów dyskretnych obejmuje 8 wejść 12/24 VDC oraz 4 wyjścia 24 VDC. Standardowo dostępny port Ethernet wytycza nowy standard w klasie urządzeń z segmentu nano/micro. Obsługa protokołu Modbus RTU Master/Slave, EGD oraz SRTP to możliwość łączenia RCC z innymi urządzeniami pracującymi w rozproszonych systemach.

Urządzenie obsługuje serwer Web, FTP oraz e-mail, dając użytkownikowi zdalny dostęp do danych zgromadzonych w urządzeniu oraz zdalnej obsługi. Standardowym wyposażeniem jest również port RS232 z obsługą Modbus RTU Master/Slave oraz port CsCAN, który wykorzystywany jest do łączenia urządzeń w sieć oraz rozbudowę o obsługę kolejnych układów I/O.

RCC programowalny jest z poziomu bezpłatnego narzędzia, a programy sterujące można tworzyć w językach LD, IL, ST, SFC oraz FBD. Na program producent przeznaczył 128 kB pamięci, a wgranie aplikacji do urządzenia może odbywać się na ruchu. RCC pozwala także na lokalne składowanie danych procesowych na karcie MicroSD (32 GB) zainstalowanej w urządzeniu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Średnia ocena artykułu: 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten artykuł nie był jeszcze oceniony.

Zadaj pytanie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *