Dlaczego dzięki Epson SCARA żona pokocha cię mocniej?

Zestawienie: „żona i SCARA” może wydać się co najmniej zaskakujące. Bo co wspólnego może mieć człowiek z robotem? Może. I to wiele. Zwłaszcza w kontekście służbowym. W mojej wieloletniej pracy związanej z robotyką przemysłową wielokrotnie spotkałem się z sytuacją, w której roboty zmieniają jakość pracy człowieka. Ze względu na wykonywane obowiązki często odwiedzam polskie zakłady produkcyjne po zakończeniu inwestycji w robotyzację. Operatorzy linii, ładowacze pras czy służby utrzymania ruchu mówią o tym, jak roboty ułatwiły im pracę, zmniejszyły obciążenie i stres oraz dodatkowo poprawiły efekty ich pracy.

Ostatnio pierwszy raz usłyszałem, jak dzięki robotom przemysłowym poprawiło się życie rodzinne pewnego młodego programisty / integratora.

Programista w obliczu wyzwania

Sytuacja znana osobom zajmującym się automatyzacją produkcji: trzeba zaprojektować, zbudować, zaprogramować i uruchomić maszynę lub linię produkcyjną. W procesie wymagane jest przemieszczanie półproduktów.  Można do tego wykorzystać transportery, napędy, manipulatory modułowe, roboty przemysłowe. Każde z tych rozwiązań ma jakieś plusy, ale które wybrać?

Lekkołatwo i przyjemnie

Dzięki bezpłatnemu oprogramowaniu Epson RC+ inżynier szybko i sprawnie zamodelował proces oraz wykonał symulację i analizę pracy robota. Odpowiednio dobrany robot to podstawa sukcesu wdrożenia. Programy przygotowane na tym etapie posłużą w kolejnych fazach prac. Szybka i terminowa dostawa pozwala zrealizować zadania zgodnie z harmonogramem.  Zero opóźnień i stresu! Język programowania robotów Epson jest łatwy w nauce. Dzięki językowi SPEL+ programowanie idzie niezwykle sprawnie, a ewentualne modyfikacje istniejącego programu mogą być łatwo zaimplementowane, przetestowane i uruchomione. Szybkość i precyzja ruchów robotów Epson pozwala sprostać wymaganiom związanym z wydajnością linii. To wszystko sprawia, że programista ma nie tylko mniej stresu, ale nie musi przesiadywać po godzinach. Ma więcej czasu dla siebie, bliskich oraz na swoje hobby.

Epsoa Twoje hobby

Zamiast zastanawiać się co zrobić, żeby kolejny raz nie zostawać po godzinach, wystarczy, że dobrze wybierzesz robota. Będziesz mógł pomyśleć o tym, co zrobić dziś po pracy. Grill, kino z żoną, a może wypad za miasto, żeby polatać na motoparalotni? To tylko kilka z opcji. Najważniejsze, abyś odpowiednio wybrał partnera i oszczędził sobie czasu i stresu.

Co na to żona?

Jest wiele sposobów, aby zyskać w oczach żony. Nowe buty (dla żony rzecz jasna) to tylko jeden z przykładów. Najważniejszy jednak jest czas. Twój czas, który poświęcisz na życie poza pracą. Niezależnie, czy spędzisz go z żoną i dziećmi w domu, czy zainwestujesz go w swoje hobby, na pewno będzie to miało pozytywny wpływ na Twoje relacje z żoną. Epson dba o Twój czas! Mniej stresu – więcej czasu dla Was, mniej nadgodzin – więcej sportu… ona na pewno to doceni.

Epson ma coś jeszcze dla Ciebie

Wybierając robota Epson, otrzymasz również w prezencie sportowy zegarek z GPSem, abyś mógł dodatkowo cieszyć się Twoim czasem. Bieganie, spacery górskie, rower, a może siłownia? W każdym z tych sportów przyda Ci się zegarek monitorujący rytm serca bezpośrednio na nadgarstku oraz precyzyjnie lokalizujący Twoją pozycję. Wybór należy do Ciebie!

Paweł Handzlik
Menedżer ds. robotyzacji
pawel.handzlik@astor.com.pl

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Średnia ocena artykułu: 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten artykuł nie był jeszcze oceniony.

Paweł Handzlik
Avatar

Opublikuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej