Strona główna ASTOR

AVEVA Edge 2020 R2 już dostępna!

Kontakt w sprawie artykułu: Bartosz Letki - 2021-02-17

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie zmiany pojawiły się w nowej wersji AVEVA Edge 2020,
  • jakie możliwości daje Mobile Access Runtime.

Na stronie www.astor.com.pl, w zakładce wsparcie, można znaleźć już do pobrania najnowszą wersję oprogramowania AVEVA Edge 2020 R2. Wersja ta traktowana jest jako Service Pack do wersji bazowej 2020, w związku z tym osoby posiadające już licencję na tą wersję produktu, nie potrzebują kupować żadnej dodatkowej licencji!

Wśród zmian, które pojawiają się w nowej wersji, najważniejsze z nich dotyczą działania symboli Industrial Graphics (nowa nazwa dla ArchestrA Graphics). Symbole te, znane do tej pory tylko z aplikacji InTouch-a czy Platformy Systemowej, od wersji bazowej AVEVA Edge 2020, są już dostępne do użycia bezpośrednio w tym oprogramowaniu. Pojawienie się tych symboli jest nie tylko jednym z kroków, które podejmuje producent do zapewnienia jak najlepszej integralności pomiędzy swoimi produktami, ale także jest ważnym krokiem w rozwoju samego oprogramowania.

Do najważniejszych zmiany, które pojawiły się w wersji 2020 R2 pod kątem symboli Industrial Graphics należą m.in.:

  • wsparcie dla zarządzania biblioteką styli obiektów graficznych; włącznie z możliwością importu/eksportu konfiguracji styli,
  • tag browser – wyszukiwarka globalnych zmiennych AVEVA Edge, bezpośrednio w konfiguracji symbolu Industrial Graphics,
  • możliwość eksportu symboli graficznych, do ich późniejszego wykorzystania np. w InTouch-u 2020 R2,
  • rozwój użycia zmiennych tablicowych w symbolach graficznych,
  • rozwój w zakresie użycia funkcji/animacji ShowGraphic/ShowSymbol.

Kolejnym elementem o którym warto wspomnieć pod kątem jego rozwinięcia w nowej wersji 2020 R2 jest Mobile Access Runtime. Jest to jeden z trzech dostępów zdalnych do naszej aplikacji, oferowanych przez produkt (jeden dodatkowy dostęp zdalny do aplikacji oferowany jest zawsze w pakiecie, w każdym typie licencji Runtime!). Dostęp ten pozwala na udostępnienie wartości bieżących zmiennych, alarmów, trendów czy całych okien synoptycznych (także z możliwością udostępnienia całej wizualizacji) bezpośrednio za pomocą przeglądarki internetowej, z wykorzystaniem technologii HTML5. Warto nadmienić, że za pomocą tego rozwiązania, można także udostępniać wspomniane wcześniej symbole Industrial Graphics !

Do najważniejszych ulepszeń w wersji 2020 R2 w dostępie Mobile Access Thin Client należą:

  • wsparcie dla zmiennych InDirect (zmienne pośrednie) do wykorzystania na trendzie,
  • możliwość zmiany dla wyświetlanego trendu, za pomocą zmiennych, czasu początku analizy danych oraz okresu czasu dla którego użytkownik chce pokazać wykres w kontrolce,
  • zwiększenie wydajności działania oraz rozwój wybranych funkcji języka skryptowego „Built-in Language” uruchamianych w dostępie Mobile Access.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Średnia ocena artykułu: 5 / 5. Ilość ocen: 2

Ten artykuł nie był jeszcze oceniony.

Zadaj pytanie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *