Treść artykułu ma pomóc Ci zrozumieć, jakie licencje wchodzą w skład oferty AVEVA Edge 2020 oraz jak je ze sobą łączyć.
Czytaj dalejAutor: Michał Zieliński

Ukończył Automatykę i Robotykę oraz Elektrotechnikę na AGH. W tzw. międzyczasie zahaczył też o szkoły muzyczne, przez co mocno zbliżył się do tematu częstotliwości. Stąd było już bardzo blisko do działań z falownikami Astraada. Przez zacięcie wizualne bliski jest mu także temat systemów HMI/SCADA.
W ASTORze dba o społeczność automatyków w mediach społecznościowych oraz przez Newsletter ASTOR. Wolne chwile zapełnia szukając wytchnienia w świerkowych borach z koszykiem w ręku.
Artykuły tego autora:
Wszystko o HMI (Human-Machine Interface), co automatyk powinien wiedzieć
Tematyka interfejsów pośredniczących między człowiekiem a maszyną pojawia się właściwie w każdym punkcie, tam gdzie technologia spotyka człowieka.
Czytaj dalej4 rodzaje falowników, które każdy automatyk znać powinien
Przemienniki częstotliwości są elementem niezbędnym przy napędzie maszyny, która ma pracować z precyzyjnie określonymi parametrami. Wybierając przemiennik do konkretnego zastosowania, warto poznać ich rodzaje dostępne na rynku.
Czytaj dalej3 najczęściej popełniane błędy w wykorzystaniu kolorów w wizualizacji HMI i SCADA (i jak ich unikać)
Czas reakcji operatora SCADA w sytuacjach alarmowych zależy od sposobu zaprojektowania wizualizacji, a co za tym idzie – również ilości i intensywności kolorów, dopasowania kolorów do znaczenia elementów wizualizacji i użycia elementów skupiających uwagę.
Czytaj dalejCo to jest SCADA?
Pod pojęciem SCADA kryje się wiele możliwości i funkcjonalności, dzięki którym procesy produkcyjne przynoszą większe zyski, a sterowanie nimi jest łatwiejsze dla użytkownika. Czym więc właściwie jest SCADA i gdzie jest jej miejsce w systemie produkcyjnym?
Czytaj dalej7 żywych przykładów obiektów Situational Awareness w systemie SCADA
Każdy programista SCADA musiał słyszeć o terminie Situational Awareness. Dziś pokazujemy na 7 animowanych przykładach, dlaczego ich zastosowanie znacznie poprawia bezpieczeństwo produkcji i wygodę korzystania z aplikacji.
Czytaj dalejAutomatyk? Czyli co właściwie robi ten Twój chłop?
„Marek, co ty robisz w tej robocie? Jesteś po automatyce i robotyce, to pewnie zarabiasz kokosy i robot wszystko robi za ciebie?” – Niestety, podobne pytania słyszymy wielokrotnie. Od żony, kolegi, sąsiadów czy gadatliwego taksówkarza.
Czytaj dalej