Wideokurs konfiguracji falowników Astraada DRV-28

Kontakt w sprawie artykułu: Rafał Pilch - 2022-07-20

Czego nauczysz się w tym kursie?

Wideokurs konfiguracji falowników Astraada DRV-28 jest przeznaczony zarówno dla początkujących użytkowników, jak i tych bardziej zaawansowanych, którzy chcą uporządkować swoją wiedzę.

W kursie nie poznasz podstaw elektroniki, ani teorii na temat działania falowników, a konkretne ich funkcje i sposoby podłączeń. W związku z tym zalecamy ten kurs dla wszystkich tych, którzy mają podstawową wiedzę na temat tych urządzeń.

Podłączenie przycisków monostabilnych do falownika, źródło: ASTOR

w 8 lekcjach poznasz najczęściej stosowane funkcje i podłączenia falowników w automatyce przemysłowej. Zakres wiedzy obejmuje zarówno podłączenie zwykłych przycisków monostabilnych jak i skonfigurowanie trybu wielobiegowego czy też cyfrowego potencjometru.

Kurs może posłużyć Ci również jako przydatne źródło wiedzy na temat użytkowania naszych falowników Astraada z serii DRV-28.

Lista odcinków wideokursu:

Poznaj falowniki Astraada DRV-28

Astraada DRV-28 to zaawansowana seria wielofunkcyjnych przemienników częstotliwości. Oprócz implementacji szeregu przydatnych funkcji napędowych, wyróżnia się możliwością komunikacji w popularnych protokołach komunikacyjnych – takich jak: Modbus TCP, Profinet, EtherCAT, Profibus.

Przemienniki serii DRV-28 wspierają sterowanie silnikiem w zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego (obsługa enkodera) oraz komunikują się z aplikacją na smartfona za pomocą Bluetooth lub Wi-Fi. Charakteryzują się ponadto łatwą i przejrzystą obsługą z poziomu wbudowanego panelu LCD.